تاثیر بک لینک در سئو سایت

تاثیر بک لینک در سئو سایت
مارس 14, 2020 دیدگاه‌ها برای تاثیر بک لینک در سئو سایت بسته هستند آموزشی مدیر سایت

Backlinks بک لینک چیه و چه تاثیری در رتبه بندی موتور جستجوگر (سئو) داره؟

بک لینک

همه شکلای جور واجور بک لینک واسه سئو سایت موثره ؟

کدوم مدل بک لینک باعث بهتر شدن رتبه سایت شما در جستجوی گوگل میشه.

همونطور که می دونین وقتی که یه سایت در بخشی از محتوای خود به سایت دیگری اشاره میکنه (همراه با لینک اون سایت) ، اصطلاحا نامیده میشه. این لینک باید یه لینک قابل کلیک باشه تا موتورهای جستجو بتونن اونا رو به عنوان “بک لینک“شناسایی کنن.

کارشناسان بهترین شرکت سئو فکر می کنن که بک لینکای با کیفیت بالا، عوامل تعیین کننده ای واسه SEO هستن که به شما کمک می کنه رتبه سایت خود رو در یافته های موتور جستجو بهتر کنین. علاوه بر این، بک لینک ها باید در سایتای دارای محتوای در رابطه باشن. و حتما مهمه که این سایتا معتبر و پربازدید باشن و رتبه و اتوریتی بالایی داشته باشن. هرچه بک لینکا باکیفیت تر باشن، رتبه بندی شما بالاتر میره. با ویرلن همراه باشین؛

به چه دلیل بک لینک ؟

بک لینک علاوه بر سئو سایت، در بازاریابی محتوا و برندینگ هم تاثیر گذاره.

بازاریابی محتوا

وقتی که کاربران در حال خوندن محتوای رپورتاژ آگهی در خبرگزاریای آنلاین هستن، اول لینک ها رو می بینن. اگه نام برند و سایت شما چندین بار تو یه مقاله گفته شده باشه، نام تجاری شما به طور خودکار با موضوع اون مطلب تو ذهن فرد می مونه. همونجوری که موتورهای جستجوگر لینکا رو در سایت شما شناسایی کرده و نتیجه می گیرن که سایت شما اطلاعات مفیدی داره، مصرف کنندگان هم اونا رو می بینن و باعث می شه که اونا به نام تجاری شما علاقه مند شن.

هدایت به سمت فروش و روابط جدید

داشتن تعداد زیادی بک لینک می تونه منتهی به پیدا کردن مشتریان جدید و حفظ رابطه با مصرف کنندگان شه.

وقتی که کابران یه رپورتاژ خوب رو می خونن و یه بک لینک که به منبع اشاره میکنه رو می بینن ، احتمال زیادی هست که روی لینکا کلیک کنن تا بیشتر بدونن که مقاله از کجا اومده.

هم اینکه اگه کاربران واقعا از محتوای پشتیبانی شده یا اسپانسری شما لذت برده باشن، ممکنه برند شما رو در رسانه های اجتماعی هم دنبال کنن پس یه لینک ساده می تونه مصرف کنندگان رو به سمت سایت شما هدایت کنن.

گسترش دادن و برندینگ

بک لینک های داخل متن رپورتاژ آگهی، راهی واسه برندینگ و افزایش فروش اجناس و افزایش ترافیک سایت شمان .

البته باید بدونین که اگه تلاش دارین صفحاتی که محتوای ضعیف یا ابتدایی دارن رو در یافته های جستجوی گوگل بالا ببرین ، شما در رتبه بندی این جور صفحات در موتورهای جستجو ، دچار مشکل میشین. پس براساس روشای هدف دار برتر سئو سایت باید شدیدا به تولید محتوا براساس الگوریتمای سئو اهمیت بدین و بعد به خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی فکر کنین.

ترافیک ارجاعی

با وجودی که بیشتر ترافیک از طرف موتورهای جستجو میاد، بعضی از کابران هم از راه ارجاعات سایتای جذب سایت شما می شن. ترافیک ارجاعی به این معنیه که افراد روی لینکای درون یه محتوای رپورتاژ  کلیک می کنن و به سمت اون لینک هدایت می شن. پس به کار گیری ترافیک ارجاعی مورد نظر کارشناسان بازاریابی اینترنتی و سئو قرار میگیره چراکه اندازه فرار (bounce) کمی داره.

 

رتبه بندی ارگانیک

یافته های جستجوی ارگانیک نتایجی واقعی هستن که در کلمات کلیدی مربوط به موضوع اصلی سرچ نشون داده می شن و به وسیله سیستم هوشمند گوگل رتبه بندی می شن. اگه یافته های غیر ارگانیک تبلیغات کلیکی گوگل هستن.

بک لینک کردن در رپورتاژ بهترین راه سئو سایته چون به قرار گرفتن سایت شما در یافته های جستجوی ارگانیک گوگل کمک می کنه. پس اگه رپورتاژ آگهی شما از طرف وب سایتا دیگه لینک فالو شه، سایت شما در یافته های اصلی موتور جستجوی گوگل رتبه بندی بالاتری داره.

درواقع براساس تکنیکای سئو بک لینکا ارز (واحد مهم) اینترنت هستن، چون موتورهای جستجو مانند گوگل بک لینکا رو به عنوان “رای” مثبت واسه سایت شما در نظر میگیره. موتورهای جستجو از بک لینکا استفاده می کنن تا از راه سایت شما توانایی پاسخگویی به درخواستای(سرچ) کاربران رو داشته باشن. پس هرچه یه سایت بیشتر بک لینک داشته باشه، محبوب تر میشه.

وقتی که موتورهای جستجو رابطه یه سایت رو با یه کلید واژه محاسبه می کنن، تعداد لینکای ورودی با کیفیت به سمت اون سایت رو در نظر می گیرن. پس ما نباید فقط به دنبال دریافت لینکای ورودی باشیم، کیفیت لینک ورودی و کیفیت تولید محتوای رپورتاژ آگهیه که مهمه.

یه موتور جستجو محتوای سایتا رو واسه تعیین کیفیت یه لینک محاسبه می کنه. وقتی که لینکای ورودی به سایت شما از راه سایتایی دیگه میان، مخصوصا اون سایتایی که دارای محتوای مربوط به سایت شمان، ، این لینکای ورودی باعث می شه سایت شما بیشتر “در رابطه” در نظر گرفته شه. اگه لینکای ورودی در سایتایی با محتوای غیر در رابطه یافت شن (ربطی به محتوای شما نداشته باشن) اونا کمتر “در رابطه” شناخته می شن. هرچه رابطه لینکای ورودی بیشتر باشه، کیفیت اونا بیشتر میشه.

یکی دیگه از دلایل رسیدن به بک لینکای با کیفیت، جذب بازدیدکنندگان به سایت شماس. شما نمیتونین یه سایت بسازین و بعد توقع داشته باشی که افراد بدون هیچ اشاره ای از جای دیگه، سایت شما رو پیدا کنن! شما حتما باید کلمه ای رو در مورد سایت خود در جایی ارسال کرده باشین. مثلا یکی از راه هایی که وبمسترهاا در این مورد استفاده می کردن، رد و بدل کردن لینک بود که تازگیا مورد استفاده قرار نمی گیره.

حالا که می دونین که اصطلاح “backlink” به چه معنیه و به چه دلیل اونا واسه سئو مهم هستن، بیایید چند فوت وفن ساده واسه ساخت بک لینک به سایت تون رو یاد بگیریم.

کیفیت بک لینک

یه واقعیت مهم که شما باید در مورد جستجوگرهای backlink در نظر داشته باشین اینه که تعداد بک لینکا مهم نیس، بلکه کیفیت لینکا مهمه.

اگه از بعضی سایتهای تبلیغات متنی و یا تبلیغات کلیکی واسه پیوند دادن به سایت خود استفاده میکنین، به احتمال زیاد از راه گوگل مجازات میشین.

پس سوال اینجاس:

چه راه هایی واسه دریافت بک لینکای با کیفیت واسه سایت هست؟

  • نوشتن مقالاتی با محتوای عالی و منتشر کردن اون به شکل رپورتاژ آگهی در سایتای خبری پربازدید
  • از راه ساختن پیوند-شکسته استفاده کنین.( Broken link)
  • واسه دریافت بک لینک رایگان شروع به اعلام نظر در سایتا کنین.( commenting)
  • لینک خود رو در دایرکتوریای اینترنتی و سایتای نیازمندیها و سایتای تبلیغات رایگان ثبت کنین.

در آخر بهترین پیشنهاد اینه که واسه افزایش آگاهی خود مقالات دیجیتال مارکتینگ و آموزش سئو رو بخونین.

دیجیتال