دسته‌بندی نشده

دانلودپایان نامه کارشناسی ارشد نقش واسطه گری اضطراب اجتماعی در رابطه سبک های هویتی با رضایت جنسی در معلمین متأهل

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه گری اضطراب اجتماعی در ارتباط سبک های هویتی با رضایت جنسی در معلمین متأهل شهر مشهد

تکه ای از متن پایان نامه :

بازخوردهایی دریافت می کنند که با خودنگریشان[1] هماهنگی ندارد، احساس پریشانی می کنند. بنابراین، افراد مبتلا به  اضطراب اجتماعی که نوعی سوگیری اجتماعی منفی دارند و در ارتباطات اجتماعی انتظار حوادث منفی را می کشند ( امیر و همکاران، 1998)، وقتی بازخوردهای اجتماعی مثبت دریافت می کنند احساس ناخوشایند و ناراحت کننده ای دارند زیرا اطلاعات مثبت با باورشان مبنی بر انتظار آنان ازعملکردشان در موقعیت های اجتماعی( برای مثال،ضعیف )، ارتباط منطقی ندارد.

بنا به نظر والاس[2] و آلدن[3] افراد دارای اضطراب اجتماعی نگرانند که پس از دریافت نشانه های مثبت در تعامل اجتماعی، انتظار اطرافیان از آنان افرایش یابد، و از سوی دیگر، بر این باورند که عملکرد آنان تغییر مثبت و رو به بهبودی نخواهد داشت. در نتیجه این باور، پیش بینی می کنند که ارزیابی مثبت از جانب اطرافیان سرانجام به شکست آن ها منجر خواهد گردید ( والاس و آلدن، 1995؛ والاس و آلدن، 1997 ).

ذکر این نکته ضروری می باشد که این محققان ترس از ارزیابی مثبت را یک نوع تأخیری[4] از ارزیابی منفی می دانند و آن را ترس از ارزیابی منفی متعاقب می نامند. بنا به نظر آنان ترس از ارزیابی مثبت به صورت غیرمستقیم با اضطراب اجتماعی مرتبط می باشد .

از سوی دیگر ویکس و همکاران واکنش منفی به  بازخوردهای مثبت اجتماعی را با نام ترس از ارزیابی

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   پایان نامه نمادشناسی حیوانات کلیله و دمنه بر مبنای اساطیر هند و ایران-دانلود پایان نامه

مثبت مطرح می کنند و برای تبیین آن از نظریه تکاملی اضطراب اجتماعی گیلبرت[5] بهره گیری می کنند.

رفتاری استاندارد می باشد ( تیلور[6]، 1996؛ تورک و همکاران،2001) پیش بینی می گردد که درمان شناختی-رفتاری در مقایسه با مواجه درمانی، کاهش بیشتر این دو بخش شناختی را در این اختلال در پی داشته باشد.

درمان شناختی- رفتاری گروهی در واقع شکل گروهی درمان شناختی- رفتاری انفرادی می باشد که در یک گروه هشت نفره از مبتلایان به اختلال اضطراب اجتماعی به طور هفتگی و به مدت دو ساعت اجرا می گردد. در درمان شناختی-رفتاری گروهی برای اختلال اضطراب اجتماعی، درمانگر روش های بازسازی شناختی[7] و مواجهه را در هم ادغام می

[1] self-view

[2] Wallace

[3] Alden

[4] Delayed form

[5] Gilbert

[6] Taylor

[7] cognitive restructuring

تأثیر واسطه گری اضطراب اجتماعی در ارتباط سبک های هویتی با رضایت جنسی در معلمین متأهل شهر مشهد

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه