دانلود پایان نامه ارشد درباره هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

سبز رنگ تسکین بخش و آرامش دهنده بوده و تداعی‌گر طبیعت می باشد. سبز برای مکان‌هایی که ساختمان را با بیرون مرتبط می‌سازند مانند حیاط و تیرگلخانه‌ها رنگ مناسبی می باشد. این رنگ غالباً به مقصود کمک به رفع بحران‌های روحی مورد بهره گیری قرار می‌گیرند در اکثر سالن‌های تئاتر و ایرا اتاق‌ها سبز رنگی هست که بازیگران قبل از اجرا آن استراحت بپردازند.

 

رنگ سبز سمبل طبیعت و مترادف با سرسبزی و خرمی بوده و مایه آسایش فکر و روح می‌باشد. ترکیب این رنگ با چوب سفید و نور مناسب طرح زیبائی را ایجاد می‌کند. بهره گیری بهینه از این رنگ تاثیر بیشتری در محیط می‌گذارد. به علت طبیعت منعکس‌کننده رنگ‌ها انعکاس این رنگ ممکن می باشد تأثیر منفی برروی رنگ پوست و رنگ بعضی از غذاها بگذارد پس نباید از رنگ سبز به مقدار خیلی زیاد بهره گیری گردد.

 

طلائی:

به ظاهر شبیه زرد می باشد تأثیر گرمائی آن به نحوی می باشد که می‌تواند در موازنه یا خنثی‌کردن رنگ‌های سرد مؤثر باشد بدین ترتیب که حالت سردی سنگ به کمک رنگ طلائی خنثی می‌گردد یا چوب که به‌طور طبیعی قدری تیره می باشد به کمک این رنگ درخشان و روشن می‌گردد. تاکنون رنگ طلائی با ثروت و قدرت مرتبط بوده و از معدود رنگ‌هائی می باشد که پیوسته مورد توجه بوده و زمان روی آن اثر نگذاشته و هیچ گاه قدیمی نشده می باشد.

 

6- 12-رنگ و نور

علاوه بر تأثیراتی که نور در ساعات مختلف روز با کیفیت متفاوت خود بر روی رنگ‌ها می‌گذارد می‌توان از خاصیت ترکیب نور با رنگ بهره گیری کرد. بارزترین مثال این کاربرد در شیشه‌های رنگی و یا صفحات شفاف رنگی می باشد که ضمن عبور نور رنگ آن را تغییر می‌دهند و تأثیرات خاصی در فضای پشت خود ایجاد می‌کنند.  اصولاً بدون نور مفهوم رنگ از دست می‌رود می‌بایست در این میان به معانی نمادین رنگ‌ها در هر فرهنگ و پیش زمینه‌های ذهنی آن نیز توجه کرد. گاهی اوقات رنگ‌ها خاصی نشانه‌هایی آشنا و یادآور زمان و مکان خاصی در ذهن افراد هستند. طراحان باید هنگام تعیین مشخصات فضای طراحی شده خود تمامی‌ این عوامل را در تعیین پالت رنگی محل در نظر بگیرند هر چند امروزه با افزایش ارتباطات کدهای رنگی ملل به هم نزدیک تر گردید و بسیاری از رنگ‌ها به همراه نمادهای خاص خود به صورت بین المللی پذیرفته شده‌اند اما همچنان می‌بایست به بار فرهنگی رنگ‌ها در محیط نیز توجه کرد.

 

6 -13-رنگ و زمان

رنگها برای تشخیص اوقات مختلف وقایع و مراسم و حتی ساعات مختلف روز نیز کمک بزرگی به شمار می‌آیند این مسئله‌ای می باشد که حتی غالباً بهترین طراحان نیز آن را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

همان طورکه در آغاز اشاره گردید. روان شناسان دریافته‌اند که رنگ‌ها معادلات روانی افراد را تغییر می‌دهد اما این تنها بخشی از ماجراست بدیهی‌ترین ارتباط رنگ با زمان تغییر نور و در نتیجه رنگ در ساعات مختلف روز در فصول مختلف و در آب و هوای مختلف متفاوت می باشد.

در نظر داشتن عناصر نور و رنگ بعنوان یک نیاز اساسی در یک فضای معماری زنانه

توجه بسزای زنان به نور و رنگ در یک فضا و استقبال از فضاهایی که نور و رنگ در آنها شاخص کردن فضا و تلطیف فضا کمک کرده‌اند. در نظر داشتن رنگ‌های گرم و سرد و تلفیق رنگ‌ها باتوجه به تفکیک فضای از لحاظ عملکردی و فرمی در نظر داشتن فرم‌های منسجم و یکپارچه و در نظر داشتن اختلاف سطوح در احجام و تناسب فرمی با محیط پیرامون باتوجه به اقلیم.

 

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه