دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا : با موضوع هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

هر چند که در سال های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می گردد که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج گردد. در بعضی از منابع ذکر گردیده که توریست ها کسانی هستند که سفرشان کمتر از 24 ساعت و بیشتر از 1سال نباشد.

کلمه توریست از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط به مسافران طبقه اشراف پیوستند. از زمانی که مردم جامعه داراتر شده و عمرشان طولانی تر گردید، این امر ممکن و بدیهی گردید که مردم طبقات پائین و متوسط جامعه که شغل ثابتی داشتند در سلامت و با اندوخته ای (پس اندازی) کافی بازنشسته شوند.

اغلب توریست ها بیش از هرچیز به آب و هوا، فرهنگ و طبیعت مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دور دست سفر کرده اند، البته نه به صورت اتفاقی، بلکه در نهایت به یک مقصود خاص  برای دیدن ساختمان های معروف و آثار هنری دیگر، آموختن زبان های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت.

توریسم سازمان یافته در حال حاضر یک بخش سه گانه صنعت بسیار مهم در تمام جهان می باشد. قسمت عمده اقتصاد ملی به شدت به توریسم وابسته می باشد.

گاهی اوقات واژه توریسم به صورت کنایه آمیز بهره گیری می گردد. برای نشان دادن علاقه ای سطحی به جوامع و شگفتی های طبیعی که توریست ها از آن دیدن می کنند.

 

 

اروپا می باشد و همین دلیلی می باشد بر ثروتمند شدن مجموعه داران عمومی و خصوصی فعلی. با این وجود در آن زمان هر چند توریسم بیشتر در طبقات بالای اجتماع و مردم تحصیل کرده دیده می گردید، اما  در اصل حرکتی فرهنگی محسوب می گردید. توریست های اولیه با وجود این که در تور بزرگ شرکت می کردند، بیشتر مسافر بودند تا توریست.

توریسم به معنی کنونی آن تا قرن نوزدهم پیشرفتی نداشت. بیشتر سفرهای تفریحی بود که امروز شاخه وسیعی از صنعت توریسم را تشکیل می دهد.

در واقع سفر تفریحی به علت های اجتماعی ساخته و پرداخته انگلیسی ها بود. انگلستان اولین کشور اروپایی بود که  صنعتی گردید. و جامعه صنعتی اولین جامعه ای بود که زمانی برای تفریح را به جمعیت در حال افزایش  عرضه نمود. نه فقط به طبقه کارگر بلکه به دارندگان دستگاه های تولیدی، حکومت معدودی از اغنیاء و ثروتمندان، کارخانه دارها، بازرگانان و طبقه متوسط جدید.

سفر تفریحی به عنوان  شاخه ای از توریسم  فرهنگی و بخشی از توریسم مرتبط با  تندرستی گسترش پیدا نمود. بعضی از مسافران انگلیسی پس از مسافرت به مناطق گرم جنوب اروپا تصمیم گرفتند یا در طی فصول سرد و یا برای تمام عمر در آنجا بمانند. اما این تنها یک پیشرفت کوچک بود.

تا قرن نوزدهم توریسم تفریحی  به  راستی توسعه نیافت. تا هنگامی که مردم کم کم شروع به گذراندن زمستان در آب و هوای گرم تر کردند. یا از مکان هایی مانند چشمه های آب معدنی بازدید کردند که برای سلامتی مفید هستند. مردم برای درمان بیماری هایی از نقرس گرفته تا ناراحتی های کبدی و برونشیت به این چشمه ها می رفتند.

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه