دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا :درباره هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

در آبان ماه 1375 از 739060 نفر جمعیت 6 ساله و بیشتر استان، 87/81 درصد با سواد بوده اند نسبت با سوادی در گروه سنی15ساله و بیشتر 45/ 75 درصد بوده می باشد در بین افراد لازم التعلیم (14-6 ساله) نسبت با سوادی در نقاط شهری 25/96 درصد و در نقاط روستایی 05/93 درصد بوده می باشد رد این استان نسبت با سوادی در بین مردان 55/86 درصد و در بین زنان 95/ 76 درصد بوده می باشد. این نسبت در نقاط شهری برای مردان و زنان به ترتیب 57/87 درصد و 28/78 درصد و در نقاط روستایی 62/76 درصد و 63 درصد بوده می باشد.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1375، در استان  قم افراد شاغل و افراد بیکار (جویای کار) در مجموع 39/32 درصد از جمعیت ده ساله و بیشتر را تشکیل می داده اند این نسبت در نقاط شهری 60/31 درصد و در نقاط روستایی 15/40 درصد بوده می باشد از جمعیت فعال این استان 34/90 درصد از مردان و 66/9 درصد را زنان تشکیل می داده اند. بیشترین میطان فعالیت مربوط به گروه سنی 44-40 ساله با 75/50 درصد و کمترین میزان مربوط به گروه سنی 14-10 ساله با 32/4 درصد بوده می باشد. بالاترین میزان فعالیت برای مردان مربوط به گروه سنی 44-40  ساله با 54/90 درصد و برای زنان مربوط به گروه سنی 24-20 ساله با 28/10 درصد بوده می باشد.

بر طبق همین سرشماری از شاغلان10ساله و بیشتر استان 23/8 درند در گروه عمده خدمات 56/ 42 درصد در گروه عمده صنعت و 96 /2 درصد نیز در سایر گروه های اقتصادی به کر اشتغال داشته اند این نسبت در نقاط شهری در ترتیب 47/3، 74/48، 78/44 و 3 درصد بوده می باشد. توزیع نسبی شاغلان10ساله و بیشتر، بر حسب گروه های عمده فعالیت نشان می دهد که در نقاط شهری گروه عمده خدمات و در نقاط روستایی گروه عمده کشاورزی بیشترین تعداد افراد شاغل را به خود اختصاص داده اند.

اساس اقتصاد استان قم بر پایه کشاورزی، دامداری و صنعت (دستی و ماشینی) استوار گردیده می باشد کشاورزی دراین استان به صورت تلفیقی انجام می گیرد. به این شکل که هر کشاورز علاوه بر فعالیت در بخش کشاورزی، قطعه زمینی را نیز به احداث باغ اختصاص داده می باشد و یا تعدادی گوسفند و بز نگهداری می کند فرآورده ها کشاورزی استان شامل گندم، جو، پنبه، چغندر قند، ذرت و آفتابگردان  و تره بار می باشد که در میان محصولات فوق، کشت جو از اهمیت زیادی برخوردار می باشد آب اراضی کشاورزی از رودخانه های قم رود و فرچه چای تامین می گردد.

باغداری نیز مانند فعالیت ها مردم استان قم می باشد و مهمترین محصولات باغی آن عبارتند از: آلبالو، انار، گیلاس، آلوچه، آلو، هلو، زردآلو، انجیر، گردو، فندوق، بادام و سنجد که بعضی به صورت تره و بعضی به صورت خشکبار صادر می گردد.

دامداری نیز از دیر زمان در استان قم رایج بوده و بعضی از ایلات  عشایر استان های غربی کشور زمستان ها را در این استان می گذرانند. به علاوه ها پرورش گاو و گوسفند به صورت صنعتی و سنتی نیز در سطح استان رونق قابل توجهی دارد. پرورش طیور نیز در استان رواج دارد وبه دو روش سنتی و صنعتی انجام می شود.

در زمینه صنعت، استان قم با در نظر داشتن امکاناتی که در سال های اخیر در آن به وجود آمده می باشد و بر دو قطب «صنایع مونتاژی و وابسته در تهران» و «صنایع نسبتا بنیادی در اصفهان» قرار گرفته به محل فعالیت صنعتگران در رشته های میانی و معدنی تبدیل شده می باشد صنایع کانی غیر فلزی پایه و4-  12-  باد

دمای موجود در شهر قم در ماههای مختلف جهات مشخصی دارند براساس آمارهای موجود هواشناسی بادهای شمال غرب و سپس غرب که در فاصله ماههای بهمن تا اردیبهشت از سمت دریای مدیترانه و دریای سیاه می وزند پس از عبور از سلسله کوههای غربی ایران نزول نموده و رطوبت

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه