دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا :هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

  3-3-  ا طلاعات کامل در مورد هتل ها و انواع آنها:

متل Motel

متل تلفیقی می باشد از دو واژه Motor  و Hotel  و اساساً ماهیت بین راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قراردارد. در تعریف متل می توان گفت که هتلی می باشد که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند. یکی از مشخصه های اصلی متل ها عدم وجود لابی در آنهاست زیرا که میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی می نمایند.

 

هتل پانسیون Hotel Pension

درشهر واقع شده و تعدادی  اتاق، سالن غذاخوری و…  به اندازه ای که بتواند  غذای  ساکنان اتاقها  را  تأمین نماید کتابخانه و سالن مطالعه و اتاق تلویزیون  در آن پیش بینی  وآماده شده می باشد. پانسیون معمولاً  اتاق را به صورت ماهانه و یا سالانه  اجاره داده و مشتریان دیگری را از خارج  هتل برای صرف غذا نمی پذیرد. بر همین اساس  معمولاً  سالن غذاخوری  پانسیون فقط به اندازه  احتیاج اتاق ها در نظر گرفته می گردد. درپانسیون ها مقرارت خاصی  هست و مسافران بایستی در ساعات معیّنی برای صرف صبحانه، نهار و شام سرمیز حاضرشوند  وتا ساعت  مشخصی  نیز درب ورودی  پانسیون  باز  می باشد.

 

ریزورت هتل  Resort  Hotel

به  هتل هایی اطلاق می گردد که  معمولاً نزدیک  چشمه های  مواد معدنی و یا  ساحل  قرار  دارند. (هتل های مخصوص استراحت).

 

هتل آپارتمان  Apartment Hotel

هتل  مکانى  می باشد براى  اقامت  تا در آن از مسافر  پذیرایى  گردد. حال  اگر امکان  پذیرایى در هتل کاهش یابد، هتل آپارتمان شکل  می گیرد. در هتل آپارتمان ها  وسایل آشپزى وجود  دارد و نیازى به رستوران احساس نمى گردد. اقامت در هتل آپارتمان بسیار  شبیه  به اجاره  آپارتمان می باشد با  این تفاوت که  قرارداد اجاره ای  وجود  ندارد و مسافر  هر  وقت بخواهد می تواند با هتل  تسویه حساب  نموده و آنجا  را ترک نماید. بر خلاف  هتل ها  که  دارای  شرایط  سختی هستند هتل  آپارتمانها  دارای انعطاف پذیری  بالائی بوده  و انواع  بسیار  متفاوتی دارند. معمولاً شبیه  هتل ها ساخته  می شوند و دارای تعداد  زیادی آپارتمان می باشند. دوره  اقامت در آنها  بسیار متفاوت  بوده و از چند روز تا چند ماه  متغیر می باشد. معمولاً قیمت آنها  از هتل های  هم ردیف  پایین تر می باشد.  مسافرینی که در آن اقامت  می گزینند آنرا به مثابه خانه خود انگاشته  که موقتاً از محل اصلی زندگی آنها  به دور می باشد. پس  هر آن چیز که که  در خانه  فراهم  می باشد ممکن  می باشد  در هتل  آپارتمان نیز  فراهم  باشد.

   3-4-  انواع هتلها بر حسب ستاره

هتل های 2 ستاره:

تمیزی و راحتی و دکوراسیون منظم و متناسب از الزامات این هتل ها می باشد. ارائه رتبه دو ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد:

خانه داری  بسیار خوب، دکوراسیون جذاب و وجود تلویزیون  رنگی در تمام اتاقها، مبلمان با کیفیت، دارای رستوران با قابلیت ارایه سرویس  در هر وعده غذایی، استخر شنا، خدمات رسانی به اتاق ها، ورودی هتل با  ظرفیت مناسب، تخت هایی با اندازه معمولی و بزرگتر، سرویس حمام خوب و زیبا، قفسه های کافی، امکانات تفریحی، حوله و صابون با کیفیت  بالا، پرسنل آموزش دیده و لاندری و روم سرویس.

 

هتل های 3 ستاره:

در هتل سه ستاره خدمات  به طور کامل ارایه می گردد و به طور شایسته  مدیریت می گردد، این نوع هتل ها دارای چشم انداز زیبا و امکانات گسترده اند. ارائه رتبه سه ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر  می باشد:

نظافت و خانه داری و نگهداری عالی، هال ورودی بزرگ با طراحی جذاب، فضای پذیرش فعال 24ساعته، اتاق های بزرگ و راحت، بدون سر و صدا با نور کافی و فضای نشیمن با دکوراسیون جذاب و گاهی  نقاشی روی دیوار، مبلمان با کیفیت بالا، سیستم مرکزی تهویه هوا و سیستم حرارتی، اتاق های مفروش شده با کیفیت بالا ودارای تشک های عالی، ترموستات کنترل درجه دما، سرویس حمام زیبا که بعضی از آنها  دارای وسایل آرایشی، صابون وحوله با کیفیت عالی می باشد، دارای سوئیت اتاق لوکس، محدوده زمانی گسترده جهت سرویس دهی به اتاق ها، وجود دو دستگاه تلفن در اتاق یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن، خدمات بیدار کردن، وجود بیش از یک رستوران با غذای عالی، امکانات تفریحی برای میهمان از قبیل سونا، گلف و… ارایه خدمات ویژه از قبیل اتاق ملاقات، پارک اتومبیل توسط مستخدم.

 

هتل های 4 ستاره:

این  هتلها نه تنها بایستی کلیه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه  بایستی از خود هویتی داشته باشند. تأمین راحتی و  آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان می باشد، آنها آموزش دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب می باشند این نوع هتل ها دارای امکانات متنوعی هستند. ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر         می باشد:

خانه داری و نگهداری فوق العاده از هتل، اتاق و فضای سبز، طراحی ساختمان بصورت خاص و جالب، هال ورودی  لوکس، مبلمان بسیار خوب، فضاهای عمومی، آثار هنری، کیفیت بالای فرش و گل تازه، چشم انداز محیط طبیعی و فوق العاده، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش، رزوراسیون بسیار سریع و کارآمد، کارکنان متعهد با یونیفرم، وجود دربان، مدیریت متخصص، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع، خدمات رسانی عالی به اتاقها، وجود اتاقهای بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزئین شده با کارهای هنری، دو تلفن یکی در کنار تخت و دیگری روی میز، دارای تشک  راحت و پتوی  اضافه و تخت های بزرگ و معمولی، سرویس دهی  بصورت دو مرتبه در روز به اتاق ها، حمام بسیار تمیز با صابون  وسایل آرایش و حوله، جعبه کمک های اولیه، آیینه مناسب جهت  اصلاح و آرایش، سیستم خشک کن دست، در اختیار قرار دادن لباسهای راحت به میهمانان، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق خواب و سایر امکانات مثل حمل و نقل، روزنامه رایگان و…

 

هتل های 5 ستاره:

این نوع هتل ها در ردیف اول قرار دارند. قوانین و استاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کیفیت آن همواره بایستی ثابت نگه داشته بشود. ارائه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن  بعضی و نه همه موارد زیر می باشد:

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد، نگه داری و خانه داری منحصر به فرد و مستمر، دارای بیش از 100 اتاق، هال ورودی، اتاق مهمان، فضای عمومی تزئین شده  با کارهای هنری، مفروش شده  با کیفیت بالا، لابی بسیار زیبا، دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرام، دارای نگهبان و سرویس24 ساعته، پرسنل آموزش دیده و متعهد، تزئین اتاقها با بهره گیری از اشیاء عتیقه، دارای 3 تلفن (کنار تخت، روی میز و داخل حمام)، تمیز کردن اتاق بصورت دو مرتبه در روز، سرویس حمام زیبا و مدرن، دارای رستوران  عالی و غذاهای متنوع و سرویس غذا دهی، امکانات رستوران جذاب، سرویس حمل و نقل، مغازه و فروشگاه پوشاک، یخچال در داخل اتاقها با انواع نوشیدنی.

کارکنان در هتل5 ستاره  بسیار مرتب و یونیفرم پوشیده با لباسهای شیک، مؤدب وآگاه و کارآمد و روابط عمومی خوب، نسبت به رفع  نیازهای مهمانان متعهد هستند و بسیار عالی سرویس می دهند. دارای مدیر حرفه ای و متخصص، سازگاری و هماهنگی سرویس ها، تداوم  نگهدارى وخانه داری بی عیب و نقص اجزاء اصلی و اساسی برای حفظ درجه 5 ستاره می باشند.

 

نکته مهم:

 نکته مهم درمورد ستاره  هتل ها و هتل آپارتمان ها اینست که « هتل ها را از  یک تا 5 ستاره طبقه بندی می نمایند در حالی که مهمانپذیر ها، مهمانسراها و هتل آپارتمان ها را از یک تا 3 ستاره طبقه بندی  می نمایند. به تعبیرى دیگر هتل آپارتمان 3 ستاره با هتل 5 ستاره برابرى مى کند و این دو نوع از مراکز اقامتى از نظر کیفیت و خدمات دهى در گروه خودشان بهترین هستند.»

مفروش شده با کیفیت بالا ودارای تشک های عالی، ترموستات کنترل درجه دما، سرویس حمام زیبا که بعضی از آنها  دارای وسایل آرایشی، صابون وحوله با کیفیت عالی می باشد، دارای سوئیت اتاق لوکس، محدوده زمانی گسترده جهت سرویس دهی به اتاق ها، وجود دو دستگاه تلفن در اتاق یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن، خدمات بیدار کردن، وجود بیش از یک رستوران با غذای عالی، امکانات تفریحی برای میهمان از قبیل سونا، گلف و… ارایه خدمات ویژه از قبیل اتاق ملاقات، پارک اتومبیل توسط مستخدم.

 

هتل های 4 ستاره:

این  هتلها نه تنها بایستی کلیه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه  بایستی از خود هویتی داشته باشند. تأمین راحتی و  آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان می باشد، آنها آموزش دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب می باشند این نوع هتل ها دارای امکانات متنوعی هستند. ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر         می باشد:

خانه داری و نگهداری فوق العاده از هتل، اتاق و فضای سبز، طراحی ساختمان بصورت خاص و جالب، هال ورودی  لوکس، مبلمان بسیار خوب، فضاهای عمومی، آثار هنری، کیفیت بالای فرش و گل تازه، چشم انداز محیط طبیعی و فوق العاده، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش، رزوراسیون بسیار سریع و کارآمد، کارکنان متعهد با یونیفرم، وجود دربان، مدیریت متخصص، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع، خدمات رسانی عالی به اتاقها، وجود اتاقهای بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزئین شده با کارهای هنری، دو

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه