پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و تاثیر تامین مالی پروژه محور در مشارکت عمومی خصوصی و توسعه اقتصاد کشور و مطالعه عوامل موثر در مشارکت

تکه ای از متن پایان نامه :

دارایی ها را خود بر عهده بگیرد. به عنوان مثال، در صورتی که ما از مشارکت عمومی خصوصی به مقصود ساخت یک کارخانه تصفیه آب بهره گیری کنیم، بخش خصوصی نه تنها در زمینه ساخت این کارخانه مشارکت خواهد نمود بلکه در طراحی، عملیات، نگه داری و تامین مالی ساخت کارخانه به مقصود عرضه آب به بخش عمومی نیز مشارکت خواهد نمود. بنابراین، بخش عمومی به جای مالکیت و عملیات کارخانه تصفیه، آن را مستقیما از بخش خصوصی خریداری می کند. این به این معنی می باشد که بخش خصوصی دارای ظرفیت بالقوه بیشتری برای ایجاد نوآوری های لازم در زمینه ارائه خدمات بخش عمومی می باشد.

بخش خصوصی قادر خواهد بود تا از طریق قرارداد مشارکت عمومی خصوصی به ارائه خدمات وسیعی در طی مدت قرارداد (معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ سال) بپردازد. بخش عمومی از طریق همکاری این دو گروه در زمینه بهره گیری بهینه از تخصص، منابع و نوآوری طرفین قادر خواهد بود تا به ارائه خدمات کارا و اثربخشی بپردازد. به عبارت دیگر مشارکت عمومی خصوصی به ارائه راه حل های برد- برد- برد برای بخش عمومی، خصوصی و اعضای دولت می پردازد.(هیبتی فرشاد، احمدی موسی، ۱۳۸۷)

۲-۲-۲-۷- فرایند مشارکت عمومی خصوصی

در فرایند مشارکت عمومی خصوصی، دولت از بخش خصوصی دعوت می نماید تا از طریق شرکت در مناقصه پیشنهاد خود را جهت اجرای پروژه ارائه نماید. شرکت کننده در مناقصه باید نسبت به طراحی ، ساخت و مدیریت امکانات یا خدمات برای دوره تعیین شده که معمولا ۱۰ تا ۳۰ سال می اجتناب کنند، بدون اینکه از منافع آن چشم پوشی نمایند. این روش می تواند برای دولت هایی که در حال حاضر دارای بدهی بالا بوده و نمی توانند مستقیما در این پروژه ها سرمایه گذاری نمایند، روش مناسبی به نظر می رسد. علاوه بر این که روش مشارکت عمومی خصوصی باعث می گردد که محدودیت های مالی سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی برای دولت ها تسهیل گردد، موجب می گردد تا کنترل لازم را بر این پروژه ها اعمال نموده و بدون بهره گیری از بودجه خود در این زمینه ها سرمایه گذاری کرده و بدهی را از ترازنامه خود خارج نمایند.

در شیوه سنتی، هزینه های سرمایه گذاری و بهره برداری توسط بخش عمومی پرداخت شده و بخش عمومی ریسک فراتر رفتن

تأثیر و تاثیر تامین مالی پروژه محور در مشارکت عمومی خصوصی و توسعه اقتصاد کشور و بررسی عوامل موثر در مشارکت عمومی خصوصی۹۳

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه