دانلود پایان نامه ارشد: نکاح و طلاق در فقه حنفی و امامیه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :نکاح و طلاق در فقه حنفی و امامیه

تکه ای از متن پایان نامه :

مقدمه

قبل از شروع مبحث اصلی لازم می باشد مطالبی کلی در خصوص موضوع به عنوان مقدمه ذکر گردد.

ا: اظهار مساله

خانواده یک نظام اجتماعی می باشد که رسما در همه جوامع پذیرفته شده و توسعه یافته می باشد. ازدواج پیامدهای حقوقی و واجباتی در پی دارد که تکریم متقابل زوجین، درک تکالیف متقابل ایشان، اعتقاد به زندگی مشترک و پایبندی به وظایف زناشویی و … مانند این پیامدها می باشد. در صورتی که زوجین درک صحیح و کاملی از زندگی مشترک نداشته باشند، پای تفرقه و جدایی به میان می‌آید.

باتوجه به اشتراکات دینی و مذهبی که در خصوص احوال شخصیه و نیز مراودات و روابط اجتماعی بین حنفیان کشور و اکثریت امامیه هست و نیز وجود اختلافات مذهبی و تفاوت‌های نسبی در احوال شخصیه بین فقه و حقوق امامیه و حنفیه(که قانون آن را به رسمیت شناخته می باشد) اهمیت موضوع مشخص می باشد. زیرا در مقام ابتلا و اقدام به مفاد مواد راجع به احوال شخصیه، زمانی امکان تصمیم‌گیری هست که مطالعه تطبیقی و مقارنه فقهی بین مذاهب صورت گیرد. موارد مشترک دو قانون و افتراقات آن معین و احصا گردد.

همانگونه که در آغاز ذکر گردید موضوع نکاح و طلاق یکی از مباحث احوال شخصیه می باشد که نیازمند تفحص و مطالعه تطبیقی می باشد.

ب: اهداف پژوهش

نکاح و طلاق

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه