دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد درباره هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

همچنین به کمک بالا بردن رطوبت از طریق کاشت گیاهان مناسب می توان دوران احساس آرایش در شهر قم را طولانی تر ساخت و این مطلب به خوبی در جدول بیوکلماتیک مشهود می باشد.

 

۴- ۱۷-  نتایج عمده

نتایج عمده ای که استنباط شده به توضیح زیر می باشد:

۱- شرایط سرد، ماههای آذر و دی بعنوان ماههای سرد تلقی می شوند که در این ایام بهره گیری وسائل گرما زا ضروری خواهد بود.

۲- شرایط خنک، سه ماه آبان، بهمن و اسفند جزء ماههای نیمه سرد یا به عبارت بهتر خشک سال هستند و تنها در بعضی از ساعات روز بهره گیری از وسایل گرما زا ضرورت خواهد داشت. انتخاب و بکار بردن مصالح و فرم معماری مناسب و انتخاب جهت مطلوب برای ساختمانها جهت کسب انرژی تابش و ذخیره گرما در داخل ابنیه بسیار موثر خواهد بود.

۳- شرایط  مناسب، ماههای اردیبهشت و شهریور مناسب ترین و راحتترین ماههای سال برای زندگی در شهر قم محسوب می شوند و در ماههای فروردین و مهرماه هم بجز ساعاتی در شبانه روز مابقی کاملا قابل تحمل و مناسب هستند. نکته دیگر آنکه طی ماههای اردی بهشت تا شهریور براحتی می توان از هوای آزاد جهت نشستن و یا خوابیدن بهره گیری نمود و پیش بینی بهار خواب و ایوان در نقشه های معماری ضروری می باشد.

۴- شرایط گرم، ماههای خرداد، تیر و مرداد ماههای گرم را تشکیل می دهند که در این مدت می بایستی از تایش مستقیم آفتاب دوری نمود وامکانات محافظتی ایجاد نمود. احداث سایه اش و انتخاب جهت مطلوب برای ساختمانها و مصالح مناسب تا حدود زیادی می تواند شرایط را برای زندگی در فضاهای سربسته بهبود بخشد.

 

 

 

 

 

 

۵-۱-  برج العرب

مکان دبی، امارات متحده عربی

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه