دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته جغرافیا : با موضوع هتل بانوان در شهر مقدس قم

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته جغرافیا : با موضوع هتل بانوان در شهر مقدس قم
آگوست 27, 2016 دیدگاه‌ها برای دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته جغرافیا : با موضوع هتل بانوان در شهر مقدس قم بسته هستند دسته‌بندی نشده userk

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

از این دیدگاه مهمانسراها را می توان جزو اقدامات زیر بنایی بشمار آورد، همچون جاده، آب، برق، پست، تلگراف، تلفن و…

مهمانسراهای جهانگردی در ایران و یا در سایر کشورها بصورت زنجیره تاسیسات اقامتی می باشند و پس مسئله مدیریت و خدمات آنها در سراسر کشور از استانداردهای ویژه خود پیروی می کند.

3-8- مهمانپذیر:

از انواع تاسیسات اقامتی ساده و ارزان قیمت می باشد،که قبل از گسترش هتلها در ایران رایج بوده می باشد. اینگونه تاسیسات معمولا وسایل خواب و استراحت مشتریان ومیهمانان را در اتاقهای جمعی و به ندرت اختصاصی تامین می نماید و تأثیر آن در تامین نیازهای مسافران بسیار بالا می باشد.

بطوری که حدود بیش از 50 درصد، مسافران داخلی در ایران را اینگونه تاسیسات اقامتی خدمات می دهند.

در صورت بهبود در چگونگی ساختمان و تجهیزات و خدمات ضروری این اقامتگاهها در گسترش جهانگردی اجتماعی و خصوصا گردشهای داخلی می تواند سهم عمده ای داشته باشد.

 

3-9-  زائر سرا یا خانه زواری:

زائر سرا تاسیسات اقامتی ایرانی می باشد، که نزد مسلمانان بخصوص شیعیان و در سایر مذاهب مثل بوداییان و هندوها مسیحیان بیشتر رواج دارد.

رشد  واقعی و تکامل این  صنعت در آمریکا با گشایش  سیتی هتل در نیویورک در سال 1794 آغاز گردید و این  نخستین ساختمانی بود که به ارائه خدمات مربوط به هتلداری اختصاص می‌یافت. فعالیتهای این مرکز به ایجاد  انگیزش و رقابت در میان  شهرهای دیگر انجامید، بطوری که سرمایه‌داران متعدد به این صنعت روی آوردند و هتلهای چندی تأسیس کردند، در این هنگام بود که بر تعداد  هتل‌ها  افزوده گردید. اما گسترش افسانه‌ای و شگفت‌آور این صنعت به سال‌های قرن بیستم برمی‌گردد. سال 1930 با رویدادی غم‌انگیز برای این حرفه همراه گردید به طوری که چنان رکور سرد و سنگینی بر آن تحمیل گردید که سرمایه‌داران امید اندکی به بهبود آن داشتند، ولی آغاز جنگ جهانی دوم باعث گردید که رونقی سریع و شگفت‌آور در این صنعت به وجودآید. این همای سعادت در تمامی دوران جنگ و تا آغاز دهه 1950 بر بام همه مراکزی که هتل نامیده می‌شدند در پرواز بود و رشد و شکوفایی آنها ادامه داشت، اما بحث مراکزی به نام «متل‌ها» که فقط به آمریکای شمالی محدود می‌گردید با مقوله مذکور جدا بود.

کارهای جمعی و گسترش سرمایه‌ها به مقصود تأسیس هتل‌های زنجیره‌ای در همان سالها شروع گردید و این پدیده با عارضه‌ای نیز همراه گردید. بدین ترتیب که دارندگان هتل‌های کوچکتر خود را در مبارزه برای بقا با سرمایه‌داران بزرگ، از بین رفته می‌دیدند. این صنعت در ابعاد و ملیتهای مختلف توسعه می‌یافت و هتل‌های زنجیزه‌ای بین‌المللی می‌توانستند تخصص، تکنولوژی و بازاریابی را به خود اختصاص دهند که دارندگان هتل‌های کوچک و منفرد از این امتیاز بی‌بهره‌ بودند و راهی نداشتند غیر از آنکه به هتل‌های زنجیره‌ای مانند شرایتوان، هیلتون، هایت، هالید‌ی این، رامادار این و غیره بپیوندند. رونق و گسترش هتلهای بزرگ روزافزون می باشد به طوری که نمی‌توان بر آن پایانی متصور گردید در این گونه هتل ها ارائه خدمات و برآوردن نیاز مشتریان و میهمانان به بهترین وجه صورت می‌گیرد و همواره سعی در این می باشد که سرویس و خدمات بهتر و کاملتری در اختیار میهمانان قرار گیرد و رضایت آنها بیش از پیش فراهم گردد.

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه