با پیشرفت علم و تکنولوژی و هم اینکه مکانیزه شدن بیشتر کسب کارا، زمینه فعالیت خیلی از صنعتا و مشاغل از جمله انجام رزرو هتل تغییر کرده و به سمت و طرف فعالیت در بستر اینترنت و فضای مجازی جهت پیدا کرده.

خیلی از استارت آپا و کسب و کارا، تلاش می کنن تا در بخش تجارت الکترونیک با سرویس دهی متفاوت، گوی سبقت رو از بقیه رقبا ربوده و با راه اندازی نرم افزارای موبایلی و یا وب سایتای موثر، اقدام به سرویس دهی و فروش محصول خود به روشی متفاوت کنن.

از این رو هر ساله جشنواره ای با عنوان جشنواره وب و موبایل ایران، واسه انتخاب بهترین سایتا و نرم افزارهای موبایل ایرونی در کشور برگزار می شه.

در اول این جشنواره به صورت جدا از هم، تحت دو برند، جشنواره وب ایران به وسیله شایان شلیله، در سال ۱۳۸۷ و به خاطر معرفی وب سایتای برتر فارسی زبون و جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران، واسه انتخاب بهترین نرم افزارهای موبایل فارسی زبون به وسیله میلاد احرامپوش و محسن براتی پایه گذاری شده و بعد در جهت هم افزایی بیشتر، از سال ۱۳۹۲ این دو جشنواره با همدیگه ترکیب و تحت نام جشنواره وب و موبایل ایران برگزار گردیده.

جشنواره وب و موبایل ایران با ده ها هزار شرکت کننده، به عنوان بزرگ ترین میدون رقابت بین سایتا و نرم افزارهای موبایل در گروه های جور واجور شناخته می شه و از اول زمان تاسیس تونسته، نقش مهمی در رشد کیفیت و جایگاه بخش وب و موبایل ایران داشته باشه.

این جشنواره هرساله در گروه های جور واجور، یه سایت و یه نرم افزار موبایل رو با رای داوران به عنوان برگزیده معرفی می کنه و به اون تندیس بهترین سایت یا بهترین نرم افزار موبایل ایران رو به عنوان بزرگ ترین افتخار در بخش وب و موبایل ایران اهدا می کنه.

در سال جاری، این داوری در شهر مشهد و با میزبانی سامانه ملی رزرواسیون اماکن اقامتی کشور با نام تجاری اقامت ۲۴ که خود یکی از منتخبین قبلی این جشنواره در بخشای جورواجور از سالای ابتدایی شروع به کار جشنواره تا کنون بوده و در مورد رزرواسیون هتل در شهرهای جور واجور از جمله هتلای مشهد، هتلای کیش، هتلای تهران و … فعالیت می­ کنه، از تاریخ ۵ بهمن ماه به مدت ۲ روز در هتل ۵ ستاره پردیسان مشهد برگزار می شه.

به گفته مدیران اقامت ۲۴ این سایت به دلیل دریافت تندیسای جورواجور در بخشای جور واجور جشنواره وب و موبایل ایران در سالای گذشته، در سال ۱۳۹۶ پشتیبانی از برگزاری جشنواره رو نسبت به حضور به عنوان یکی از شرکت کنندگان، در اولویت دونسته و پشتیبانی مادی و الهی از جشنواره رو جانشین دریافت نشانی دیگه از این جشنواره کرده.

مراسم اختتامیه جشنواره وب و موبایل ایران و اعلام برندگان در اواخر هر سال، با عنوان کنفرانس وب و موبایل ایران و با استقبال خیره کننده فعالان بخش فناوری اطلاعات و موبایل تو تهران برگزار می شه.

این اتفاق شامل سخنرانی چهره های برجسته، کارگاه های آموزشی و میزگردای مباحثه دور و بر موضوعات داغ روز بوده و در آخر هم بهترین سایتا و نرم افزارهای موبایل ایران معرفی می شن و تندیس جشنواره وب و موبایل ایران به اونا اهدا می شه.

مراسم اختتامیه جشنواره وب و موبایل ایران، جدا از اعلام برندگان هر ساله تماشاگر حضور مدیران برتر شرکتای بزرگ بخش وب و موبایل ایران میشه. هم اینکه کارگاه های تخصصی مختلفی در موردای مربوط به کار و کاسبیای آنلاین در این اتفاق برگزار می شه.

امسال در اختتامیه جشنواره، نمایشگاه خاصی با حضور استارتاپای مطرح ایران برگزار می شه و هم اینکه این اتفاق در دو روز برگزار می شه تا فرصت کافی واسه شرکت در تموم کارگاه ها و پنلا و سخنرانیا واسه همه جفت و جور باشه.

واسه جفت و جور بلیت اختتامیه جشنواره می تونین به نشانی زیر مراجعه کنین:

evand.com