دستگیری ضاربین پلیس در ماجرای واژگونی تویوتا لندکروزر

دستگیری ضاربین پلیس در ماجرای واژگونی تویوتا لندکروزر
نوامبر 13, 2019 No Comments فناوری edame

چند روز قبل بود که فیلمی به موضوعیت درگیری راننده لندکروز با مامور پلیس در اینترنت پخش شده و واکنشای زیادی نسبت به اون انجام شد.

براساس گفته شاهدین ماجرا و تصاویری که در فیلم نامبرده دیده می شه سرنشینان یه خودروی لندکروز به سرنشین یه دستگاه خودروی پژو و پلیس راهور حمله ور شده و اقدام به کتک کاری و فحاشی می کنه.

ماجرا از این قرار بوده که در محور شیراز ـ کازرون (بخش دشت ارژن)، یه دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ به دلیل مشکل فنی، متوقف شده و واسه منتقل شدن به کنار جاده از گشت پلیس راهور کمک می خواد. این وسط یه دستگاه خودروی لندکروزر با سرعت غیرمجاز نزدیک به خودروی پژو شده و به دلیل نبود توانایی راننده در کنترل خودرو، به شونِه خاکی جاده منحرف و دچار حادثه می شه.

بنا به گفته سخنگوی پلیس دقایقی پس منحرف شدن لندکروزر، یکی از سرنشینان خودروی نامبرده به سرنشین خودروی پژو و پلیس راهور حمله ور شده و اقدام به کتک کاری و فحاشی می کنه که ویدئوی اون درخشش زیادی در شبکه های مجازی جور واجور به همراه داشته. تو یه تیکه از ویدیو شنیده می شه که راننده لندکروز در بین حمله به پلیس فریاد می زد: "میدونی یه میلیارد تومن یعنی چه؟ "

اگه سری به صفحه اینستاگرام سایت ما زده باشین در ویدئوی مربوط به این حادثه مشاهده می کنین که جمعیت زیادی در دور و بر پلیس و فرد مهاجم جمع شده و تلاش می کنن فرد مهاجم رو آروم کنن. اما این شهروند هنجارشکن خود رو از دست مردم خلاص کرده و چندین و چند بار به مامور پلیس حمله می کنه.

در مورد این اتفاق سخنگوی ناجا توضیح داده که مامور پلیسی که در ویدئوی نامبرده مورد تهاجم و فحاشی قرار میگیره از کارکنان وظیفه شناس پلیس راهنمایی و رانندگی بوده و در آستانه بازنشستگی قرار داره. فرد هنجارشکن با توجه مجوزهای قضایی لازم دستگیر شده و برابر قانون با اون برخورد می شه. می گن که این فرد هتاک سوابق دیگه اعمال مجرمانه رو هم در کارنامه خود داره.

باطل شدن گواهینامه و جریمه ۱۰۰ هزار تومانی (واسه جرم رانندگی پرخطر)، حبس از سه ماه تا یه سال و تا ۷۴ ضربه شلاق (واسه اخلال در نظم و امنیت عمومی به دلیل درگیری با مامور قانون و حمله به پلیس)، دو تا ۵ سال حبس (واسه جرم ایجاد تجری در بقیه و جربزه پیدا کردن دیگه شهروندان واسه حمله به پلیس)، سه تا شش ماه حبس یا تا ۷۴ ضربه شلاق یا جریمه تا ۱۰۰ هزار تومن (واسه جرم توهین به مامور پلیس بین انجام وظیفه)، حبس از ۳ ماه تا یه سال و تا ۷۴ ضربه شلاق ( واسه جرم عربده کشی و هیاهو) تنها یه تیکه از مجازاتایی هستن که در انتظار راننده خودروی لندکروز هستن.

کلا دادگاه رسیدگی کننده به جرایم این حادثه می تونه راننده مزبور رو به حبس دراز مدت، دیه، قصاص، شلاق و جریمه محکوم کنه. البته چون این جرایم از جنبه عمومی هم ارتکاب پیدا کردن، با وجود گذشت مامور پلیس، دادستان به عنوان مدعی العموم باید تعقیب راننده رو ادامه بده.

دستگیری یکی از ضاربین در شیراز

ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با انجام اقدامات پلیسی موفق شدن محل اختفای یکی از ضاربان و عامل انتشار فیلم در فضای مجازی رو در یکی از محله های شیراز شناسایی کنن.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: ماموران پس از هماهنگی قضایی هر دو متهم که خود رو از دید پلیس مخفی کرده بودن رو تو یه عملیات ضربتی و منظم دستگیر کردن.

گودرزی با بیان اینکه ضارب اصلی متواریه و تلاش واسه دستگیری ایشون بازم ادامه داره، گفت: پلیس با آدمایی که به هر دلیل بخوان زمینه اخلال در نظم و امنیت رو جفت و جور کنن به شکل قاطع برخورد می کنه.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *