راهنمای گوگل برای شناسایی ویژگی های مدیریت موفق در سازمان شما

راهنمای گوگل برای شناسایی ویژگی های مدیریت موفق در سازمان شما
نوامبر 13, 2019 No Comments فناوری edame

تحقیقات نشون میدن مدیران نقش به سزایی در خروجی و مشارکت کارکنان سازمان خود دارن. با این حال، خیلی از سازمانا به اندازه کافی واسه انتخاب و پرورش مدیران خود تلاش نمی کنن و به خاطر همین فرصتی استثنایی واسه پیشبرد کار و کاسبی خود رو از دست میدن. واسه اینکه فهمیده باشین چه نوع مدیری واسه سازمان شما کارایی بیشتری داره می تونین با بررسی مقالات موجود در این مورد رفتاریای مناسب واسه یه مدیر شایسته رو پیدا کنین.

گوگل در تلاش واسه تعیین ویژگیای مدیران شایسته، اول تیمی تحقیقاتی رو به اثبات خلاف این ادعا گماشت. وظیفه این تیم تحقیقاتی این بود که ثابت کنه مدیران نقشی در موفقیت یا نبود موفقیت سازمان و کارکرد کارکنان اون ندارن. این فرضیه براساس باور اولیه بعضی از رهبران و مهندسان گوگل قرار داشت که باور داشتن مدیران در بهترین حالت مصیبتی پیشگیری ناپذیر، و در بدترین حالت لایه ای از بروکراسی اضافه هستن.

در ادامه این مطلب با سایت ما همراه باشین.

تیم نامبرده کیفیت مدیران رو براساس دو ملاک کمی تعریف کرد: امتیاز عملکردی اونا و بازخوردهای کارمندان در بررسی هرساله کارمندان گوگل. این داده ها بدون این دست اون دست کردن نشون دادن که مدیران واسه سازمان خود اهمیت زیادی دارن. یافته ها نشون داد تیمایی که مدیران شایسته تری داشتن، از رضایت و بهره وری بالاتری بهره مند بودن.

اما باخبر شدن از اهمیت نقش مدیران، توضیح نمی داد دقیقاً چه دلیلی باعث لیاقت اونا می شه. پس تیم تحقیقاتی در این مورد از کارکنان پرس و جو کرد. اونا با بررسی نظرات کارکنان در بررسیای هرساله، ارزیابیای عملکردی، و جایزه هرساله مدیران برتر، به ۸ رفتار مشترک میان شایسته ترین مدیران گوگل رسیدن. محققان نامبرده هم اینکه مصاحبه هایی دوسوکور با گروهی از بهترین و بدترین مدیران انجام دادن تا نمونه هایی عینی از فرق کار این دو گروه رو پیدا کنن.

به استناد بررسیای انجام شده، مدیر خوب در گوگل دارای مشخصه های زیره:

۱- مربی خوبیه

۲- تیم رو توانا و از خرده مدیریتی دوری می کنه

۳- واسه موفقیت و کامیابی اعضای تیمش از خود اشتیاق نشون میده و اهمیت قائل می شه

۴- بهره ور و نتیجه محوره

۵- رابطه گیرنده خوبیه

۶- به پیشرفت زندگی شغلی بقیه کمک می کنه

۷- چشم انداز و روش هدف دار مشخصی واسه تیمش داره

۸- از مهارتای فنی دارای اهمیتی برخورداره که به اون در راهنمایی تیم خود کمک می کنن

تیم تحقیقاتی یاد شده از ویژگیای مدیران برتر گوگل پرده برداشت، اما این به اون معنا نیس که هر چیزی که واسه گوگل به درد بخور واقع شده، واسه هر سازمان دیگری هم نتیجه بخش میشه.

واسه اینکه بفهمین یه مدیر خوب در سازمان شما چه ویژگیایی باید داشته باشه، سؤالات زیر رو در نظر داشته باشین:

  • مدیران نقش مهمی در سازمان شما دارن؟

تحقیقات زیادی در این مورد هست که می تونین اونا رو از نظر بگذرونین. در کنار پژوهشای خارجی، دروندادای داخلی مثل نظرسنجیا یا مصاحبه ها رو هم مورد توجه بذارین تا ببینین مدیران نقشی در کارکرد یا رضایت اعضای تیم شما دارن یا خیر.

  • اگه اهمیت دارن، کی رو باید در این مورد راضی کنین و چیجوری؟

گوگل از داده های داخلی شرکت واسه راضی کردن مهندسین و رهبران خود نسبت به اهمیت مدیران استفاده کرد. شما چیجوری سازمان خود رو راضی می کنین؟

  • یه مدیر خوب در سازمان شما به چه ویژگیایی نیاز داره؟

گوگل موفق شد ۸ رفتار مشترک مدیران موفق خود رو شناسایی کنه. شما شاید دو، سه یا ده رفتار شناسایی کنین. داده های داخلی شرکت مثل یافته های نظرسنجیا و مصاحبه ها می تونن به مشخص شدن عناصر مدیریت موفق در سازمان شما کمک کنن. شما می تونین پژوهشای خارجی انجام شده در این مورد رو هم مورد بررسی بذارین.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *