روشی فوق العاده برای شادابی پوست

روشی فوق العاده برای شادابی پوست
سپتامبر 20, 2019 No Comments آموزشی مدیر سایت

پوست سرحال Skin-Glow

داشتن پوستی سالم و سرحال یکی از نگرانیای فکری خیلیا، مخصوصا خیلی از خانوم هاست و امروز واسه رسیدن به این منظور، روشای مختلفی پیشنهاد می شه؛ مثلا، می گن که دستگاه های جور واجور لیزر می تونن خیلی از نیازای بانوان رو از این نظر برآورده کنن…

از طرف دیگه، با وجود دستگاه های مکانیکی مانند میکرودرم ابریشن میشه با ذرات و کریستالای اکسید آلومینیوم، پوست رو لایه برداری کرد و اینطوری، سرحالی خاصی به پوست بخشید.

کارشناسان پوست با اسیدهای میوه (گلیکولیک اسید) می تونن لایه برداری شیمیایی پوست رو بکنن و اینطوری سرحالی خاصی به پوست ببخشند. البته این لایه برداریا، اصول فنی و به طور کامل تخصصی داره و باید حتما از راه متخصص پوست انجام شه؛

چون اشتباه در اندازه باقی موندن اسید روی پوست می تونه منتهی به نفوذ زیادتر از اندازه اسید به داخل پوست و ایجاد زخم شه. اما راه آسون تری هم واسه تمیز و سرحال کردن پوست هست؛ به کار گیری بخور!

نظر کارشناسان پوست درباره بخور

هر چند با احتمال خیلی کم تماشاگر اون هستیم که متخصص پوستی به بیمارش بخور پوستی رو پیشنهاد کنه اما در خیلی از موارد آدمایی که از بخورهای جور واجور استفاده و ماسکای جور واجور گیاهی رو امتحان می کنن، بسیار راضی هستن. به نظر می رسه با اینکه این اعمال به ظاهر ساده و بی ارزش در متون درسی آکادمیک تخصص پوست وجود ندارن، اما با در نظر گرفتن علاقه آدما به به کار گیری این اعمال ساده و بعضی وقتا به درد بخور، دست کم میشه گفت که بخور و ماسکای جور واجور تا وقتی که واسه فرد مشکلات حساسیتی مانند خارش، تورم و التهاب ایجاد نکنن قابل پیشنهاد هستن.

بخور می تونه باعث سرحالی موقت پوست شه. پاک و تمیز کردن پوست با به کار گیری بخار به زمان رومیا برمیگرده.

فایده های بخور پوستی

بخار دادن به پوست صورت فواید زیادی داره؛ از جمله، باز کردن منافذ پوست و در نتیجه، نفوذ بهتر داروها و کِرِمای درمانی از راه پوست، پاک کردن سلولای مرده پوست، تسریع جریان خون پوست، جفت و جور آوردن امکان پاک سازی عمیق کومدونا (سرسیاها و سرسفیدها).

چندبار در هفته؟

بخار دادن (بخور) به صورت رو میشه هفته ای یه بار انجام داد و پس از اون، از ماسک صورت (آماده یا جفت و جور شده از مواد طبیعی از راه خود فرد) استفاده کرد. کلا، افراد می تونن به ۲ صورت از بخور استفاده کنن؛ یکی اینکه صورت خود رو در برابر یه منبع تولید کننده بخار بذارن (که این بخار می تونه گرم یا سرد باشه) و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تماس پوست صورت با بخار، با آب سرد صورت تون رو بشوید تا منافذ بازشده پوست بسته شن و بعد از یه کِرِم مرطوب کننده یا یه ماسک صورت استفاده کنن.

در روش دوم، فرد هوله ای رو که در آب گرم غوطه ور شده، روی صورت خود قرار میده و پس از سرد شدن هوله، اونو برمی داره. این کار باید ۵ تا ۱۰ مرتبه تکرار شه.

بعد دوباره با آب سرد، صورت خود رو آبکشی و از مرطوب کننده یا ماسک صورت استفاده می کنه. در هر کدوم از روشای بالا فرد باید مراقب باشه تا پوست حساس صورت دچار سوختگی، با بخار یا هوله گرم نشه. پیشنهاد می کنیم اگه پوست حساسی دارین یا دچار بیماریای عفونی فعال پوستی مانند تبخال یا زرد زخم هستین، از بخور دادن پوست صورت تون صرف نظر و به پیشنهادای دکتر و متخصص پوست تون توجه کنین.

بخور بابونه

واسه بخور دادن میشه از آب معمولی استفاده کرد. هم اینکه میشه گیاهان مختلفی رو هم به آب اضافه کرد تا از امتیازات اون گیاهان هم بهره مند شد؛ مثلا، میشه از بابونه، آویشن، اسطوخودوس، گزنه، رازیانه، بومادران، اکلیل کوهی (رزماری)، نعناع صحرایی یا کافور استفاده کرد.

بخور بابونه یکی از بخورهای موردعلاقه دختران و خانمای جوونه چون واسه بهبود جوش و جوشای صورت خوبه. از طرفی، بابونه خاصیت ضدالتهابی داره و در کاهش التهابات صورت هم موثره.

پس از بخورهای پوستی

اگه آدمایی که پوست خشکی دارن، بعد به کار گیری بخور، بدون این دست اون دست کردن از مرطوب کننده استفاده نکنن، پوست تون زیادتر از اندازه خشک می شه. اگه کسی سابقه آلرژی به گیاه خاصی داره روشنه که از بخور اون نوع گیاه هم نمی تونه و نباید استفاده کنه. بعضی عادت دارن بعد از به کار گیری بخور از ماسکای صورت خونگی استفاده کنن.

اینجور ماسکی می تونه شامل زرده یا سفیده تخم مرغ، روغن زیتون، لیموترش، خیار یا حتی کاکائو باشه. پس از انجام بخور، چون پوست به شکلی عمیق پاکسازی شده، پوست بسیار سرحال می شه. از طرفی بخار، موجب آب گرفتن سلولای شاخی و خشک پوست می شه و این موضوع هم باعث سرحال شدن پوست به صورت موقت می شه.

هر چند بخورای گرم واسه پوستای چرب مناسب ترن اما امروزه دستگاه های جور واجور بخور سرد هم وجود دارن که به روشای جور واجور شامل اولتراسونیک بخار سرد تولید می کنن که افراد گرفتار به هر نوع پوست چه خشک و چه چرب، می تونن ازش استفاده کنن.

این دستگاه ها هم اینکه قادر به تولید یونای منفی هستن که به تصفیه هوا و هم سرحال کردن پوست کمک می کنن.

چیجوری پوستی نرم داشته باشیم؟

دشمنان زیبایی و سلامت پوست صورت

زیبایی پوست سلامت پوست سرحالی پوست مطالب آرایشی

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *