رونمایی از اولین موبایل نامرئی جهان + عکس

رونمایی از اولین موبایل نامرئی جهان + عکس
سپتامبر 20, 2019 No Comments آموزشی مدیر سایت

شرکتی تایوانی با بهره بردن از فناوریای جدیدی که واسه ساخت نمایشگر ارائه شده، نمونه ای اولیه از موبایلی نامرئی، یا تموم شیشه ای رو عرضه کرده.

به نقل از دیسکاوری نیوز، شرکتی به نام پلی ترون تکنولوژی، گوشی جدیدی رو رونمایی کرده که تقریبا نامرئیه، چون قطعات الکترونیکی ریزتر از اون هستن که بشه اونا رو خیلی راحت دید. مدارهای این گوشی از سیم پیچایی با سیمای بسیار باریک تشکیل شدن که در میان دو لایه شیشه ای قرار گرفتن.

شرکت پلی ترون در مورد ساخت نمایشگرهای موبایل سابقه طولانی داره و محصولی به نام شیشه خصوصی رو وارد بازار کرده. در این شیشه مولکولای کریستال مایع در زمان قطع جریان ترتیبی بی نظم دارن اما در زمان وصل شدن جریان برق، مولکولا مرتب شده و به نور اجازه عبور میدن.

بر همین پایه، موبایل جدید تا وقتی که روشن باشه، تقریبا نامرئی هستش. بنا به گفته پلی ترون تا الان چندین شرکت نسبت به ایجاد جدید این شرکت تایوانی توجه نشون دادن. این موبایل هنوز در مراحل اولیه طراحی و ساخته و علاوه بر این، بخشایی از موبایل هم نمی تونن نامرئی باشن که از اون جمله میشه به سیم کارت و باطری اشاره کرد. هم اینکه هنوز واسه اون سیستم دلیلی درنظر گرفته نشده.

هم اینکه، گوشی نامرئی تموم شیشه ای باید از ماده ای ساخته شده باشه که در برابر ضربات مقاوم باشه. هم اینکه به کار گیری گوشی موبایل نامرئی می تونه واسه آدمایی که در گم کردن گوشی خود تخصص دارن، رقابت برانگیز باشه.

عصر ایران موبایل

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *