رونمایی از تانک درنده ارتش بریتانیا!+عکس

شاید در نگاه اول فکر کنین که مشغول دیدن فیلم جنگ ربات ها هستین، اما آخرین نتیجه کار نظامی ارتش بریتانیا در واقع واسه میدون جنگ طراحی شده.

به گزارش فرادید به نقل از اکسپرس، از این تانک به عنوان «چاقو سوئیسی ارتش» یاد می شه و می تونه بتن رو از وسط نصف کنه و در برابر امواج دو متری هم مقاومه.

نام دقیق این تانک «تریِر» بوده و پیش بینی می شه که در میدون های جنگ در آینده کاربرد داشته باشه. همه وسیله سوار شده روی تانک از انعطاف پذیری بالایی برخورداره. تانک تریر می تونه با کمک بازوی تلسکوپی خود، مواد انفجاری کار گذاشته شده در اعماق زمین رو کشف کنه.

واژه تریر (Terrier) در زبون فرانسه به معنی سوراخیه که بعضی از حیوانات مانند خرگوش، روباه و چیزای دیگه ای به جز اینا در زمین حفر می کنن و از این جهت به سگ های این گروه تریر گفته می شه که در اصل عادت داشتن شکار رو تا سوراخ خود تعقیب کرده و بعد به دام بندازن. نام تانک هم به دلیل ویژگی هاش تریر گذاشته شده.

این تانک ۳۲ تنی در واقع یه تانک حفار سنتی حساب می شه، اما مهندسین طراح اون تلاش کرده ‎ان تا با افزایش مقاومت اون بتونن از ادامه فعالیتش در شرایط سخت مطمئن شن.

این وسیله جنگی می تونه هر چیزی رو که در مقابلش ظاهر می شه رو در هم بدرد و سرعتش هم به ۷۲ کیلومتر بر ساعت می رسد.

لودر جلوی تانک توان بلند کردن ۵ تن بار رو داره و می تونه تا ۳۰۰ تن خاک رو تو یه ساعت جابجا کنه. علاوه بر اون، دوربین های ۳۶۰ درجه تانک مجهز به دوربین گرمایی و دوربین دید در شبه. این تانک قوی هم اینکه می تونه به صورت ۲۴ ساعته و از راه دور هدایت شه.

در قسمت تحتانی تانک تدابیری فکر کرده شده که تانک به کمک اون می تونه بین حرکت با سرعت ۱۶ کیلومتر بر ساعت، راه رو از وجود هرگونه مین پاکسازی کنه.

طراحی تریر یا همون چاقو سوئیسی ارتش بریتانیا به نحویه که انعطاف پذیر ارتش رو بین انجام عملیات به مراتب بیشتر کنه.

Terrier

تانک Terrier

تانک تریر Terrier تانک تریر Terrier

تانکای لوکس و گرانقیمت دنیا + عکس

مرگبارترین و خطرناک ترین تانک های جهان+عکس

تانک فرادید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *