رونمایی پورشه پانامرای برقی جدید + عکس

رونمایی پورشه پانامرای برقی جدید + عکس
سپتامبر 20, 2019 No Comments آموزشی مدیر سایت

شاید بشه گفت پورشه پانامرا ۲۰۱۴ تنها چهار درب‎ایه که هر راننده ای رو به رقابت می‎کشد. شتابگیری در هر دوری از موتور راننده رو ناامید نمی‎کنه و چسبندگی به سطح جاده بی نظیره.

مدل پانامرا S E-Hybrid  پورشه در نمایشگاه شانگهای چین ۲۰۱۳ معرفی شد.این خودرو رو باید اولین هیبریدی plug-in در کلاس خودش به حساب آورد. اما به چه دلیل پورشه از میون این همه نمایشگاه، شانگهای رو واسه معرفی پانامرای ۲۰۱۴ انتخاب کرد؟ جواب این سوال روشنه. بازار چین بعد از آمریکا، دومین بازار بزرگ پورشه در جهان لقب گرفته و جالبتر اینکه خود آلمان در رده سوم قرار داره! نگفته نمونه که چین هم اینکه بزرگترین بازار فروش کاینه.

پورشه پانامرا ۲۰۱۴ خودروی سدان چهار درب چهار سرنشینیه که صندوق عقبی به شکل خودروهای هاچ‎بک داره و در ۹ تیپ: پایه، پانامرا ۴، S ،۴S ،S E-Hybrid ،GTS، توربو، ۴S Executive با فاصله بین دو محور بیش‎تر و توربو Executive در دسترسه. در مدل پایه پانامرا، یه موتور شش سیلندر خورجینی که نیروی خود رو به چرخ‎های عقب منتقل می‎کنه، در کنار رینگ‎های ۱۸ اینچی، چراغ‎های جلوی زنون با توانایی تنظیم خودکار، چراغ‎های LED، سنسور پارک جلو و عقب، سانروف، درب صندوق برقی، تهویه مطبوعدونقطه‎ای، صندلی برقی راننده با توانایی تنظیم در ۸ جهت، یخچال و تودوزی چرم، از امکانات استاندارد این خودرو حساب می‎شه. هم‎اینجور صفحه نمایشگر ۴.۸ اینچی اطلاعات راننده، سیستم رهیاب با صفحه ۷نمایش اینچی، بلوتوث و سیستم صوتی با ۱۱ عدد بلندگو از دیگر امکانات استاندارد پانامرا هستن. تنها فرق پانامرا ۴ با مدل پایه اینه که به سیستم چهارچرخ متحرک (AWD) مجهز می‎باشه.

تموم پانامراهای ۲۰۱۴ مجهز به ترمز ضدقفل، سیستم کنترل پایداری، کیسه هوای جانبی جلو و عقب، کیسه هوای پرده‎ای، دیسک‎های ترمز سرامیکی و دوربین دید عقب هستن. در تست ترمزگیری هم پانامرا ۴S و پانامرا توربو با ترمزهای استاندارد تونستن با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، پس از گذروندن به ترتیب ۳۳ و ۳۴ متر فاصله، ایست کامل کنن. این اندازه در GTS مجهز به دیسک‎های سرامیکی به ۳۳.۵ متر رسید.

موتور هشت سیلندر در مدل‎های S و ۴S قدرت و سرعت بالایی رو در اختیار راننده قرار می‎دهد که با فشار روی پدال گاز، هر علاقمند به خودروای رو به ذوق و شوق و خوشحالی می‎آورد. از هر نظر پورشه پانامرا خودرویی خاص می‎باشه که رقیبی جدی واسه خودروهایی مثل آئودی A8 ،S8، ب ام و سری ۷، جگوار XJ و مرسدس-بنز کلاس Sه. صفحه کیلومترشمار از پنج دایره جدا از هم تشکیل شده که در وسط دورموتور و در دو طرف هم کیلومتر شمار، صفحه نمایشگر راننده و بقیه نشون دهنده‎ها قرار دارن. صندلی‎های اسپرت بدن رو خوب دربر گرفته و مراقبت می‎کنن. طراحی کنسول وسط هم شما رو یاد ۹۱۱ جدید می‎اندازد.

شاید بشه گفت پورشه پانامرا ۲۰۱۴ تنها چهار درب‎ایه که هر راننده ای رو به رقابت می‎کشد. شتابگیری در هر دوری از موتور راننده رو ناامید نمی‎کنه و چسبندگی به سطح جاده بی نظیره. غرش موتور و صدای اگزوز، دل انگیزترین موسیقی‎ایه که می‎تونید در بین رانندگی با پانامرا به اون گوش بدین. پانامرا خودرویی دو شخصیتیه که به جای خود رام‎ترین و لوکس‎ترین خودروی جاده می‎شه و در جای خود تبدیل به خودرویی می‎شه که توانایی سر به سر گذاشتن با تموم خودروهای قدرتر از خود رو داره. بله، در پورشه هیچ خطایی جایز نیس، به جز خطای راننده!

باشگاه خبرنگاران

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *