رویای خیلی از طرفداران پرواز در آخر به واقعیت تبدیل شد! حالا هر کسی با پرداخت ۱۲۵ هزار پوند تا ۱۶۰ هزار پوند مالک خودرویی می شه که در صورت نیاز می تونه با اون پرواز کنه.به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت “ترافوجیا” رو به یاد دارین؟ شرکتی که از سالها قبل در تلاش بوده تا طرح خودروهای پرنده خود رو به واقعیت تبدیل کنه؟

این شرکت حالا تولید محدود خودروی پرنده ترنزیشن خود رو شروع کرده، خودروی پرنده ای واقعی با بالهای تا شدنی که این شرکت امیدواره بتونه هرساله ۲۰۰ دستگاه از اون رو به فروش برسونه.

“کارل دیتریخ” مدیر شرکت “ترافوجیا” میگه: خیلی از مردم می گفتن هیچوقت امیدوار نبودن این خودرو بتونه روزی پرواز کنه. اما ما حالا خودرویی داریم که می تونه در جاده ها حرکت کنه و در آسمانها به پرواز دربیاد و در یه وقتی میان دو تا ۲۰ ثانیه تغییر شکل دهد.

ترافوجیا که ترجمه لاتین عبارت “فرار از زمین” است بوسیله دیتریخ و گروهی از خلبانها و مهندسان پرواز پایه گذاری شد. این شرکت که بخشی از اون به وزارت دفاع آمریکا هم وابسته، حالا به آرومی خود رو واسه فروش خودروهای پرنده اش آماده می کنه.

صاحبان خودروی پرنده ترنزیشن قبل از اینکه بتونن بالهای خودروی خود رو باز کرده و به پرواز درآیند، باید دوره ۲۰ ساعته آموزشی رو بگذرونه، اما به گفته اولین فردی که در سال ۲۰۰۹ این خودرو رو بر فراز شهر نیویورک به پرواز درآورد، روندن ترنزیشن بسیار ساده و آسون بوده و هرکسی می تونه اون رو انجام بده.

محدوده پرواز این خودروی پرنده به اندازه ایه که میشه با به کار گیری اون از لندن به زوریخ سفر کرد، فاصله ای در حدود ۸۰۴ کیلومتر و سرعت حرکت اون هم ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت هستش. این خودرو از صفحه کنترل لمسی بهره مند بوده و در محفظه بار اون زمین گلفی تعبیه شده.

در صورت بسته بودن بالها میشه سوخت لازم ترنزیشن رو در هر پمپ بنزینی تامین کرد و یا اون رو در هر پارکینگ معمولی پارک کرد. ایمنی خلبان این خودروی پرنده هم در شرایط اضطراری بوسیله چتر نجاتی داخلی تامین می شه. با این حال در صورت بروز بدترین خطرها هم خلبان می تونه روی زمین فرود اومده، بالهای خودرو رو جمع کرده و در میان جاده به راه خود ادامه بده.

از دیگر ویژگیای این خودرو میشه به درهای خودکار، دو سرنشینه بودن، بالهای خودکار الکترومکانیکی و داشتن زمین گلف اشاره کرد. هم اینکه در بخش ایمنی خودرو هم میشه به چتر نجات واسه کل خودرو و لوازم پیشرفته هوانوردی اشاره کرد. ارتفاع خودرو موقع رانندگی دو متر، عرض اون ۲.۳ متر و طول اون ۶ متر هستش و موقع پرواز، این ابعاد به ترتیب ۲، ۸ و ۶ متر تغییر پیدا می کنن.

 

جمع آوری: آلامتو

به نقل از: مهرنیوز