رژیم آب

شکلای جور واجور مختلفی از رژیم آب هست، اما عادی ترین اونا رژیم سه روزه آب است. این برنامه رژیمی در دهه ۱۹۸۰ بوجود اومد و هنوزم یه رژیم زود گذر محبوبه، حتی امروزه! همونطور که از نام اون پیداست، رژیم سه روزه آب شامل هیچی بجز نوشیدن آب واسه القای کاهش وزن نیس! شما اصلا مجبور نیستین وعده های غذایی خاصی آماده کنین یا مکملا و قرصای رژیمی بخورین.

به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ از اونجا که آب رایگان و در دسترسه، افراد رژیمی، عاشق ایده کاهش دست کم ۲.۵ کیلوگرمی از راه رژیم آب می شن.

رژیم آب چیجوری عمل می کنه

رژیم سه روزه آب، همونقدر که بنظر می رسه ساده س!. شما واسه سه روز متوالی، چیزی جز آب نخواهید نوشید. شکلای جور واجور دیگه رژیم آب به افراد رژیم گیرنده اجازه میده که بعد از کاهش وزن، سهمای کوچیکی از میوه ها و سبزیجات رو مصرف کنن. بعضی رژیمای آب به افراد رژیم گیرنده اجازه میدن که به همراه نوشیدن آب، یه سیب هم بخورند.

کسائی که به موثر بودن رژیم آب قسم می خورن، میگن که فقط نوشیدن آب باعث می شه احساس سیری بیشتری کنن و هیچ نفخی هم وجود نداره. این برنامه رژیمی، سیستم بدن رو پاکسازی کرده و سموم جمع شده در روده بزرگ رو دفع می کنه.

با در نظر گرفتن تحقیقات موسسه تحقیقات روانگردان، آب سرد باعث افزایش گرما بدن می شه و واسه بالا بردن گرما بدن، شما باید کالری اضافه بسوزونین. هر چی آب سردتر باشه، بدن واسه اثبات درجه گرما خود سخت تر کار می کنه.

امتیازات رژیم آب

ارزون

بازم می بگیم که آب تقریبا در هر جایی رایگان و در دسترسه. این باعث می شه که رژیم آب، از تموم رژیمای زودگذر دیگه ارزون تر باشه.

سریع اثر می کنه

رژیم گیرنده می تونه با تعهد به رژیم سه روزه آب حدود ۱.۵ تا ۲.۵ کیلوگرم وزن کم کنه. اگه می خواین واسه مناسبتای خاص به سرعت وزن کم کنین، این رژیم واسه شما ایده آل هستش.

خطرات رژیم آب

ناسالمه

هیچ راهی واسه ندیده گرفتن این حقیقت وجود نداره که رژیم آب، یه شکل افراطی از رژیمه، بر خلاف اینکه فقط به سه روز روزه گرفتن نیاز داره. به خاطر همین کارشناسان تناسب اندام، پزشکان و کارشناسان تغذیه، اصلا رژیم آب رو پیشنهاد نمی کنن.

واسه کاهش وزن دراز مدت مناسب نیس

رژیم آب، فقط نامی دیگه واسه رژیمای یو یوه! شما می تونین فقط در عرض سه روز، چند کیلو وزن کم کنین، اما به احتمال زیاد وقتی که دوباره غذا خوردن نرمال رو شروع کنین، تموم وزن از دست رفته دوباره برمیگرده. بدتر از اون، اکثریت آدمایی که این برنامه رژیمی رو امتحان کردن، اصلا وزنی از دست نداده ان!

واسه همه مناسب نیس

آدمایی که از مشکلات جدی پزشکی رنج می برن یا دوره نقاهت پس از جراحی رو می گذرونن، نباید اصلا رژیم آب رو امتحان کنن. در حالیکه روزه گرفتن به مدت سه روز به یه فرد سالم آسیب نخواد رساند، اما مریضایی که دوره نقاهت یه مریضی خاص رو می گذرونن، کاندیدهای ایده آلی واسه رژیم آب نیستن.

چربی بدن رو کاهش نمی ده

تنها راه واسه نابود کردن چربی ذخیره شده در بدن، ورزش کردنه. از اونجا که رژیم آب به هیچ گونه فعالیت بدنی نیاز نداره، باعث چربی سوزی نمیشه. در حالیکه ممکنه بعضی دلیل آوردن کنن که افزایش گرما بدن، کالری می سوزوند، اما تاثیر کلی اون واسه ایجاد یه فرق قابل توجه در وزن بدن شخص، بسیار ناچیزه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

رژیم غذایی مجله تناسب اندام چیجوری چیه کاهش وزن