سم زدایی بدن detox-main,رژیم غذایی واسه سم زدایی بدن

پاکسازی بدن در فصل بهار راه و روش بسیار خوبی واسه خلاص شدن از شر سمومه. با اینکه الان در فصل تابستون به سر می بریم اما هنوزم می تونیم از این راه و روش به نفع خود استفاده کنیم.

پاکسازی بدن در فصل بهار به معنی سم زدایی بدنه. این یه روش واسه جوون کردن، تازه تر کردن و نیروبخشی دوباره به بدن حساب می شه و هر کسی می تونه از امتیازات پاکسازی بدن به نفع خود استفاده کنه.

با به کار گیری این روش می تونید زندگی فعال و بدن سالم تری داشته باشین. آدمایی مثل کریس استریچاز، فکر می کنند که روزه داری به معنی نوشیدن آبه. اون در این باره می گوید: فرق بسیار زیادی در مورد روزه داری و رژیم غذایی هست. تاثیری که این دو مورد روی بدن می گذارن به طور کامل فرق داره.

اون روزه داری خود رو به یاد می اورد که ۱۷ روز زمان برده بود. اون می گوید: این یه تجربه فوق العاده و عرفانی بود. در این شرایط می توان فهمید که به چه دلیل بزرگان دینی روزه داری رو انتخاب می کردن.

به گزارش آلامتو به نقل از webmd؛ روزه در واقع دارای یه سنت الهی طولانی مدته. تقریبا هر مذهبی واسه خود یه جور روزه داری داره.

شک نداشته باشین یه عامل روحی واسه روزه داری هست اما اثرات روانشناسی اون هنوز تایید نشده. تحقیقات مردم شناسی می تونه دلایل زیادی در این مورد ارائه دهد. در طب چینی، روزه داری بخشی از مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه س.

واسه بیشتر فرهنگ های باستان، روزه داری به افراد کمک می کنه چربی های زمستونی خود رو آب کنن.

کارشناسان می گن که بدن ما روزانه به سم زدایی می پردازه. سم زدایی یه پروسه طبیعی بدن واسه حذف یا بی اثر کردن سموم از روده و کبده. اگه فکر می کنین با غذاهای زیادی که مصرف کرده اید حال خوبی ندارین، ممکنه سم زدایی به شما کمک کنه.

اگه سطح انرژی پایینی دارین یا در حال مصرف داروهای خاصی هستین ، یه سم زدایی هفتگی می تونه به حال خوب شما کمک کنه. با اینکه “روزه ی تنها آب” بسیار ساده تره اما پروسه پاکسازی باید شامل مراحل دیگری باشه.

رژیم غذایی که می تونه به پاکسازی بدن کمک کنه با شب جمعه شروع می شه. در شب جمعه باید سالاد سبزیجات مصرف شه اما منوی روز شنبه کمی متفاوت هستش.

صبحونه با مصرف ویتامین C فراوون شروع می شه ، بعد با مصرف آب میوه ها ادامه پیدا می کنه.

میوه ها به خاطر محتوای غنی از آبشون می تونن فرد رو سریع تر سیر کنن.

سبزیجات هم می تونه انرژی لازم بدن رو جفت و جور کنه.

هر ۹۰ دقیقه یا دو ساعت یه بار، می تونید یه نوشیدنی سالم بخورین.

در این صورت احساس گرسنگی شدید در میان روز دارید.

در طول هفته بدنتون سبک و سبک تر می شه و تاثیر رژیم غذایی رو می شه. در این شرایط از شر سمومی که در طول زمستون در بدن جمع شده خلاص می شید.

در آخر بدن شما چربی های اضافی رو کم می کنه و کاهش وزن به آسونی حاصل می شه.

واسه وعده غذایی شام می تونید از سوپ هایی مثل سوپ میسو به همراه سبزیجات خرد شده استفاده کنین.

هم اینکه می تونید از یه پیمانه برنج قهوه ای به همراه سبزیجات جور واجور استفاده کنین.

همونطور که می دونین برنج قهوه ای ویتامین B زیادی وارد بدن می کنه و همین امر باعث کاهش استرس بدن می شه. این ماده هم اینکه پر از فیبره و به خواب بهتر کمک می کنه.

شما هم اینکه می تونید از شدید شدن کننده های پاکسازی بدن مثل مسهل های گیاهی، پروبیوتیک و آنتی اکسیدان ها هم استفاده کنین.

فوت وفن های تمدد اعصاب و آرامش مثل ماساژ درمانی، سونا، آروماتراپی، تمرینات ورزشی تنفس عمیق و پیاده روی می تونه به پاکسازی بدن کمک کنه.

دیلارد در این باره می گوید: شک نداشته باشین بدن آدم مواد شیمیایی زیادی رو حمل می کنه. همیشه آدم هایی هست که جون خود رو به خاطر قرار گرفتن در برابر مواد شیمیایی و سموم محیطی از دست میدن.اما ایا روزه داری می تونه این موارد رو از بدن حذف کنه؟ از دید نظری این کار شدنیه.

با اینکه تحقیقات کمی روی روزه یا رژیم غذایی آب میوه یا آب انجام شده اما روزه داری با آب (نوشیدن آب) دارای دلایل علمیه البته در این مورد هم اختلاف نظرهایی هست.

در کتاب پیروزی بر مریضی، جک گلدشتاین، داستان واقعی خود در مورد شکست دادن کولیت اولسراتیو با به کار گیری رژیم غذایی آب و گیاهخواری رو تشریح می کنه.

گلدشتاین یکی از تک و توک افرادیه که همه نشونه های حاصل از این روزه داری رو بررسی کرده. استریچاز در این باره می گوید: اون فهمید که محتوای موجود در این آزمایش ها متفاوت بوده. در این بررسیا، سمومی مثل DDT از بدن حذف می شه.

استریچاز دوست داشت مطالعه ای رو در مورد تاثیر روزه داری روی آترواسکلروز انجام بده. بخاطر این عزمشو جزم کرد نگاهی به رژیم غذایی کم چربی دین اورنیش بندازه. اون اعا می کرد که نه فقط با این رژیم تونسته با آترواسکلروز مقابله کنه بلکه اون رو برعکس کنه. این یه نتیجه کار بزرگه.

اگه رژیم غذایی کم چربی بتونه این مریضی رو برعکس کنه، رژیم غذایی بدون چربی چه تاثیری روی اون داره؟

رژیم هایی که براساس علم نیستن ممکنه تاثیر مناسب و مفیدی واسه بدن نداشته باشن. اما اثرات روحی و روانی این رژیم ها نباید ندیده گرفته شه. مثلا آدمایی که روزه می گیرن عاشق اینکار هستن.

همین امر موجب می شه روزه داری تاثیر مذهبی،روحی و روانی قدرتمندی روی سلامت بدن داشته باشه. اما اگه به دنبال رژیم غذایی کاهش وزن هستین به دنبال مواردی باشین که دلایل علمی از اون ها پشتیبانی می کنن.

رژیم غذایی مایعات، مانع از ورود بدن به حالتی به نام کتوزیس می شه. کتوزیس به این معنیه که بدن شما هیچ کربوهیدراتی واسه سوازندن و به دست آوردن انرژی نداره پس از چربی های ذخیره شده یا بقیه مواد در دسترس واسه اینکار استفاده می کنه.

در این رژیم بعد از چند روز احساس خوبی دارید. این شرایط به خاطر دفع سموم از بدنه؟ بدیش اینه جواب این سوال منفیه.

به کار گیری این نوع رژیم غذایی به مدت چند روز مشکلی نخواد داشت اما نمی توان گفت که به کار گیری اون باعث کاهش وزن عالی می شه چون بعد از تموم شدن دوره، برگشت وزن دوباره رخ می دهد. بهترین روش واسه کاهش وزن، مصرف متعادل مواد غذاییه.

تحقیقات جور واجور نشون می دهد که اگه شما ۶۰ درصد از کالری مصرفی روزانه رو کم کنین، بیشتر از بقیه افراد عمر می کنین.

روش قدیمی یعنی مصرف غذاهای مناسب، انجام تمرینات ورزشی، زندگی پاک، و داشتن طرز فکر مثبت می تونه بهترین انتخاب واسه شما باشه.

راه های سم زدایی ذهن و جسم

پاکسازی رگای خونی بدن

اختصاصی رژیم غذایی سم زدایی