رژیم های لاغری خطرناک

رژیمای لاغری افزایش دهنده وزن

چاقی و اضافه وزن زیاد، بسیار خطرناکه، هر پزشکی به افراد چاق پیشنهاد می کنه هر چی سریع تر لاغر شن و از وزن خود کم کنن. اما خطرناک تر از رژیمای غیرمتعادل لاغریه که این روزا در کنار روش ایی که بعضی سودجویان واسه مقابله با چاقی پیشنهاد و تبلیغ می کنن، طرفداران زیادی داره.

اول دلیل چاقی رو پیدا کنین

قبل از انتخاب یه رژیک مناسب واسه کاهش وزن باید در مورد دلیل واقعی چاقی و اضافه وزن خود کنه و کار کنین. باید ببینین به چه دلیل چاق هستین. کار سختی نیس، معمولاً آدمایی که پرخوری می کنن در این مورد مشکلی ندارن. اما در چاقیای شدید و بیمارگونه فرد بیشتر به تنهائی نمی تونه به دلیل واقعی چاقی خود پی ببره. در این شرایط باید به دکتر مراجعه کرد. در این نوع چاقیا بدن به رژیمای لاغری پاسخی نمی ده و حتی سخت ترین رژیمای غذائی هم به نتیجه نمی رسه.پس اگر می خواین از وزن خود کم کنین اول به دلیل چاقی خود پی ببرین فقط در این صورت می تونین به روشی مناسب واسه کاهش وزن و شکست دادن چاقی دست پیدا کنین.

علل چاقی

پرخوری:

در خیلی از موارد چاقی علتی به جز پرخوری نداره. پرخوری خیلی راحت وزن رو بالا می بره. وقتی مقدار کالریای دریافتی شما به مراتب از کالریای مصرفی بیشتر باشه کالریای اضافه به صورت چربی در بدن ذخیره می شه، در نتیجه وزن کم کم بالا میره و چاقی خود رو نشون میده. چاقی به وجود اومده بوسیله پرخوری خیلی راحت قابل درمانه. هیچ احتیاجی به رژیمای سخت لاغری نیس. کافیه کم بخورین و برنامه غذائی خود رو سبک تر کنین تا کم کم و بدون هیچ مشکلی به وزن دلخواه برسین.

ژنتیکی

چاقی می تونه دلیل ژنتیکی داشته باشه. در این حالت وزن خیلی راحت زیاد می شه اما کاهش وزن حتی با سخت ترین رژیمای غذائی هم شدنی نیس. در آدمایی که از چاقی ژنتیکی رنج می برن بدن صرفه جوست و خیلی سریع مقدار خیلی از کالریای دریافتی رو ذخیره می کنه. آدمایی که از زمینه ژنتیکی لازم واسه چاقی بهره مند هستن باید جنب و جوش داشته باشن و ورزش کنن. این افراد باید در رژیمای غذائی خود بیشتر پروتئین و کربوهیدرات داشته باشن.اگر دچار چاقی ژنتیکی هستین با دکتر مشورت کنین و برنامه غذائی خود رو خودسرانه تغییر ندین.

مریضی

چاقی می تونه از مشکلات جانبی بعضی از بیماریا باشه. نبود فعالیت درست غدد درون ریز مانند تیروئید یا غدد فوق کلیه، می تونه به زیاد شدن وزن و چاقی منتهی شه. در این نوع چاقی رژیم غذائی نمی تونه در کاهش وزن اثر داشته باشه و معمولاً تا برطرف شدن دلیل چاقی و درمان مریضی، اضافه وزن هم وجود داره و مریض رو رنج میده.

خودکشی نکنین

خیلی از رژیمای سخت لاغری و روش ایی که واسه کاهش وزن استفاده کرده می شه بسیار خطرناکه. به حدی که میشه اونا رو خودکشی محض به حساب آورد. آب درمانی، رژیم سوپ، آب میوه و …. بدن رو با فقری جدی مواجه می کنه که نتیجه های اون می تونه فرد رو غافلگیر کنه. ریزش مو، خستگی پوست، ناراحتیای گوارشی، ضعف سیستم ایمنی از نتیجه های رژیمای غیرمتعادل هستش.

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بازنشر رژیم لاغری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *