Most Useless diets

هر پیشنهاد ای واسه کاهش وزن رو خیلی راحت قبول نکنین بعضی از رژیمای محبوب ممکنه به سلامت شما آسیب برسونه.

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ بعضی افراد واسه کاهش وزن هر کاری می کنن، حتی اگه این کار بر خلاف قوانین عقلی، تغذیه ای و پیشنهادای پزشکان باشه. اما فقط به این خاطر که دختر عمه دوست خاله تون با خوردن دمنوش فلفل و لیمو، ۱۵ کیلوگرم وزن کم کرده بدون معنا نیس که شمام باید همون کار رو بکنین. برنامه های غذایی که در ادامه معرفی می کنیم نه فقط خنده دار هستن بلکه بی تاثیر و حتی خطرناک هستن.

 1. اتکینز

با اینکه بسیار شناخته شده و بعضی هم با اون نتیجه گرفتن اما واسه خیلی از رژیم گیرنده ها مناسب نیس. این رژیم غذاهای سالمی مانند میوه ها رو حذف می کنه و عوضش غذاهایی رو جانشین می کنه که عموما پر از چربیای ناسالم هستن. مهم تر از همه اینکه دستورات و قوانین سخت این برنامه غذایی، اجرای اونو واسه بسیاری سخت کرده.

 1. رژیم سوپ کلم

با نام رژیم دهاتی روسی یا رژیم سوپ معجزه گر هم شناخته می شه. این رژیم شامل خوردن سوپ کم کالری به مدت ۷ روزه. کلا ادعا می شه این برنامه غذایی می تونه در طول یه هفته باعث کاهش ۵ کیلو وزن شه، حتی با اینکه کارشناسان بر این عقیده هستن که همچین چیزی ممکن نیس. بیشتر وزنی که در این برنامه غذایی کم می شه آبه پس کاهش وزنی که تجربه می کنین دائمی نیس. هم اینکه این رژیم به دلیل سدیم بالا، پروتئین بسیار پایین، احساس ضعف و نفخی که به رژیم گیرنده میده، می تونه براتون مشکل ساز شه.

 1. رژیم غذایی کرم روده

در این روش، شما کیستی که از لاشه گوشت گاو خارج شده رو می بلعید! برنامه اینه که اجازه بدین کرم روده به مدت ۱۰ هفته در بدنتون زندگی کنه و بعد داروهایی استفاده کنین تا اونو بکشین. نیاز به گفتن نیس که این روش از خطرناک ترین راه ها واسه رسیدن به کاهش وزنه. هیچ پزشکی به شما پیشنهاد نمی کنه که انگل بخورین و با کمک اون وزن کم کنین. اگه کسی هم بتونه با این روش وزن کم کنه، گرم به گرم وزنی که کم کرده رو دوباره برمی گردونه چون هیچ تغییری در عادتای غذایی اش ایجاد نشده.

 1. رژیم غلات

این برنامه غذایی احمقانه س چون شما رو مجبور می کنه فقط از مواد غذایی خاصی استفاده کنین. وقتی تنها یه نوع غذا مصرف می کنین، مواد مغذی دیگری به بدن نمی رسه و این ناسالمه. مهم تر از همه اینکه اینجور برنامه غذایی نمی تونه سبک زندگی رژیم گیرنده رو عوض کنه و فقط می خواد با کم شدن وزن باعث رضایتی موقت شه. حتی اگه بشه با این برنامه وزن کم کرد بازم وزن کم شده رو باز خواهید گردونه.

 1. برنامه غذایی کم چرب

خیلی از ما تا حالا به دنبال خرید اجناس کم چرب یا بدون چربی رفته ایم چون فکر می کنیم چربی کمتر یعنی غذای سالم تر و کاهش وزن. اما باید این رو بدونین که اجناس کم چرب یا بدون چرب اصلا سالم تر نیستن. در واقع فقط چربی رو با قند، سدیم و کالریای دیگه معاوضه می کنین. بعضی وقتا با این ترفندها یه غذای ناسالم رو با ظاهری سالم ارائه می کنن.

 1. اسلیم فست

برنامه غذایی دیگری که براساس یه محصول خاص و به طور کامل بی تاثیره. شاید در کوتاه مدت تماشاگر کاهش وزن باشین، اما این برنامه ها نمی تونن تاثیری موندگار روی شما بذارن.

 1. رژیم شکلات

بعد از اینکه تحقیقات ثابت کرد که شکلات به عنوان یه مکمل می تونه به برنامه غذایی کمک کنه، رژیم شکلات هم ساخته شد. در این برنامه غذایی تلاش شده بود با شیکای شکلاتی رژیمی اندازه مصرف کالری در روز پایین آورده شه. شکلات مانند یه جانشین ویتامین استفاده می شد و هم اینکه در کوتاه مدت خوب جواب می داد. اما مانند بسیاری دیگه از رژیمای مشابه، این تاثیر موقت و واسه یه مدت بسیار کوتاه بود.

 1. رژیم غذایی فینگولد

دکتر بنجامین فینگولد یه جور رژیم غذایی به وجود آورد که ادعا می شد خالی از مواد شیمیایی عامل بیش فعالیه. این برنامه تنها شامل غذا نمی شد بلکه بعضی داروها و مواد بهداشتی رو هم در بر داشت. با اینکه این برنامه غذایی به صورت فیزیکی مضر نبود و حتی در بعضی موارد می تونست کمک کننده باشه، اما به صورت کلی به کار گیری اون زیاد عاقلانه نبود.

 1. رژیم غذایی گروه خون

این برنامه گیج کننده از افراد میخواس که برابر گروه خونی خود غذا بخورند. مثلا اگه گروه خونی تون A بود، یعنی سبزیجات غذای ایده آلتانه. تنها دلیلی که این برنامه غذایی مقداری جواب می داد این بود که نوع غذای مصرفی تون محدود می شد. همین کار رو بدون گیج کردن خود با گروه خونی هم میشه انجام داد و البته از همه نوع غذایی هم استفاده کرد.

 1. رژیم هالیوود

بر کسی پوشیده نیس که هیچ غذایی جز آبمیوه نخوردن باعث می شه فرد گرسنه و ناراضی بمونه. اما با این حال خیلی از این روش استفاده می کنن، به امید اینکه بتونن کاهش وزنی پایدار رو تجربه کنن. اما بدیش اینه همچین چیزی اتفاق نمیفته. آبمیوه پر از قنده و وزنی که کم می کنین تنها وزن آب بدنتونه که پس از یه مدت برمی گرده.

 1. رژیم غذایی گریپ فروت

این برنامه غذایی وحشتناک بسیار ناپایداره. کالری و طعم در این برنامه بسیار کمه. بدتر اینکه مصرف زیادتر از اندازه این میوه اسیدی می تونه منتهی به زخم معده شه. هم اینکه آب گریپ فروت وقتی با بعضی داروها همراه می شه تاثیری خطرناک داره.

 1. رژیم سم زدایی

به عنوان رژیم سم زدایی با آب و آبلیمو هم شناخته می شه. این معجون رو حتی نمیشه یه برنامه غذایی نامید چون در واقع چیزی نمی خورید. این روش فوق العاده موقتیه و هرنتیجه ای از اون بگیرین خیلی زود برمیگرده.

 1. رژیم غذایی سرکه سیب

برنامه سرکه سیب فقط در این موفق بوده که باعث می شه رژیم گیرنده ها دیگه نخوان چیزی بخورند. بیشتر به این خاطر که بعد از خوردن سرکه به صورت مستقیم دوست ندارین چیزی بخورین. در این روش چند قاشق چای خوری سرکه می خورید که اشتهای خود رو سرکوب کنین. فکر نکنین دلیلش اینه که سرکه سیب خاصیت چربی داره ( جنین چیزی نیس ) بلکه باعث می شه میل آدما به خوردن کم شه. سرکه سیب خوبه اما مصرف مستقیم اون کم کم، معده رو اذیت می کنه و اصلا راه هوشمندانه ای واسه کنترل اشتها به حساب نمیاد.

 1. رژیم چای وو یی

با اینکه افراد معروفی هم این چای رو تایید کردن اما دلیل نمی شه که حقیقت درباره چای وو یی تغییری بکنه. در واقع این چای خاص هیچی خاصی نداره. در واقع همون چای اولانگه و نمی تونه بیشتر از همون چایای معمولی که خودتون از فروشگاه ها می خرید مزیت داشته باشه.

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم

بازنشر دکتر کرمانی رژیم لاغری