موسسه برندفایننس (Brand Finance) در جدیدترین گزارش خود از رشد و ارزش برنده های ملی جهان، ایران رو به عنوان سریع ترین کشور رو به رشد از نظر ارزش برنده های ملی معرفی کرد.

موسسه «برندفایننس»، در گزارش ۲۰۱۵ خود، فهرستی از ۱۰۰ برند ملی برتر جهان منتشر کرد که ایران ازنظر رشد سریع برندینگ ملی، در رتبه اول قرار گرفت. در این گزارش، ایران با ۱۵۹ میلیارد دلار ارزش کل برند بازرگانی و ۵۹ درصد رشد ارزش نسبت به سال پیش، در رده ۴۶ جهان قرار گرفته. ارزش برنده های ملی ایران در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۰۰ میلیارد دلار بوده. هم اینکه درجه قدرت برنده های ایران هم A- آزمایش شده.

به گزارش اقتصادنیوز، براساس این گزارش، بعد از ایران، کامرون با ارزش کل برنده های تجاری ۱۴ میلیارد دلاری، سریع ترین رشد رو داشته و با ۵۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته، در رده ۸۷ جهان قرار گرفته. تانزانیا، کنیا و زامبیا، به ترتیب با ۴۴، ۴۳ و ۳۹ درصد رشد نسبت به سال قبل، در رده های سوم تا پنجم سریع ترین رشد برنده های ملی جهان قرار گرفتن.

موسسه برند فایننس هم اینکه، فهرستی از کشورهایی که کمترین رشد رو در مورد برندینگ ملی داشتن، منتشر کرد که در این فهرست، اوکراین صدرنشینه. ارزش کل برنده های تجاری اوکراین با ۴۵ درصد کاهش، از ۸۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴، به ۴۴ میلیارد دلار در سال جاری سقوط پیدا کرده. پس از این کشور، پرو با ۳۳، روسیه با ۳۱، هندوراس با ۲۶ و آرژانتین با۲۲ درصد کاهش ارزش برند ملی، در رتبه های دوم تا پنجم ضعیف ترین کشورها از نظر سرعت رشد برندینگ ملی قرار گرفتن.

به گزارش پایگاه رسمی برندفایننس، این موسسه برنده های ملی کشورای جور واجور جهان رو از جنبه های مختلفی مثل اندازه رشد، ارزش، قدرت و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار داده.

در رده بندی ارزشمندترین برنده های ملی، آمریکا با ارزش کلی ۱۹ میلیارد و ۷۰۳ میلیون دلار و ۲ درصد رشد نسبت به سال قبل، در رده اول قرار داره و پس از اون چین با ارزش کل ۶ میلیارد و ۷۰۳ میلیون دلار و یه درصد سقوط، در رتبه دوم قرار گرفته. هم اینکه کشورای آلمان، انگلیس، ژاپن، فرانسه، هند، کانادا، ایتالیا و استرالیا، در رده های سوم تا دهم باارزش ترین برنده های ملی جهان قرار گرفتن.

این واسه اولین باره که ایران در رده بندی بهترین کشورای جهان از نظر برنده های ملی شرکت داده می شه.

رکوردشکنی ارزش برنده های ایرونی

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

اقتصاد نیوز