اگه از نظر مالی مشکلی نداشته باشین پس شایدً اقامت در هتل های زیر واسه شما جذاب هستش، هتل های لوکسی در مورد های خاصی رکورد دار هستن و به خاطر دلایل خاصی جزو بهترین هتل های جهان حساب می شن.

به گزارش آلامتو به نقل از الی گشت، در این مطلب می خوایم تا شما رو با ۱۰ هتل رکورد دار آشنا کنیم.

۱. بزرگ ترین هتل دنیا

هتل Izmailovo واقع در مسکو روسیه با ۷۵۰۰ اتاق، بزرگ ترین هتل دنیاس. این هتل به خاطر پذیرایی از بازدید کنندگان و شرکت کنندگان المپیک تابستونی ۱۹۸۰ ساخته شد.

۲. گرون ترین اتاق هتل

سوئیت پنت هاوس رویال در هتل پرزیدنت ویلسون در ژنو سوئیس چشم انداز عجیبی به دریاچه ژنو و کوه های مونت بلان داره و هزینه اقامت در اون ۶۵۰۰۰ دلار به ازای هر شبه. این قیمت که برابر قیمت یه خونه کوچیک در بریتانیاه شامل ۴ اتاق، جکوزی و بار اختصاصی می شه. شما می تونین خونه خود رو بفروشین و با دوستای خود کمتر از ۲۴ ساعت در این سوئیت رویایی اقامت کنین.

۳. مرتفع ترین هتل دنیا

مرتفع ترین هتل دنیا، هتل اورست ویوه که در دهکده نامچه نپال و در ارتفاع ۳۹۶۲ متری قرار داره. این هتل در نزدیکی کمپای صعود به اورست واقع شده و چشم انداز هیجان انگیزی به قله اورست داره. این هتل سنگی قشنگتر، در سال ۱۹۶۸ ساخته شده و کارکنان اون بومیان هیمالیا معروف به شرپا هستن که راهنماهای خوبی واسه صعود به اورست هستن.

۴. بزرگ ترین لابی هتل

هتل ات رجنسی در سانفرانسیسکو کالیفرنیا، یه لابی به طول ۱۰۷ متر، عرض ۴۹ متر و ارتفاع ۵۲ متر داره که با نورپردازی منحصربفردی تزئین شده و یه مجسمه ذهنی فلزی در وسط اون نمایانه. چشم انداز رویایی اتاقای این هتل رو به خلیج سانفرانسیسکوه.

۵. بزرگ ترین اسپا ریزورت دنیا

هتل شون جینگ یکی از لوکس ترین هتلای چین هستش که در سال ۲۰۰۹ گشایش شده، با ۹۸۰۶۰ متر مربع مساحت، بزرگترین اسپا ریزورت دنیاس. تعداد زیادی چشمه و استخر آب معدنی واسه استراحت کردن با سقفای شیشه ای به همراه محل بازی کودکان در این هتل ساخته شده. استخرهای آب یخی هم در بیرون این ریزورت قرار داره که افراد کمی جربزه ورود به اونا رو در زمستون دارن. در کنار مراکز آب درمانی این هتل، رستورانای متنوعی هم ساخته شده.

۶. بیشترین فواره در هتل

هتل بلاجیو در لاس وگاس با داشتن بیشتر از ۱۰۰۰ فواره در دریاچه مصنوعی به مساحت ۴۸۰۰۰ متر مربع رکود بیشترین فواره تو یه هتل رو به خود اختصاص داده. حرکات موزون این فوارها به همراه نور و صدا در شب بسیار حیرت انگیزه. این هتل البته به دلیل فیلمبرداری شدن فیلم ۱۱ اوشن در اون هم معروفه.

۷. شمالی ترین هتل دنیا

هتل قطبی رادیسون SAS در شهر لانگربین واقع در مجمع الجزایر سوالبارد نروژ، شمالی ترین هتل دنیا و بهترین مکان واسه تماشای یخچالای قطب شمال و خرسای قطبیه.

۸. بلندترین ساختمون خالی از ساکنان دنیا

ساخت هتل ریوگیانگ واقع در پیونگ یانگ کره شمالی در سال ۱۹۸۷ شروع شده و هنوز تموم نشده، این ساختمون با ۳۳۰ متر ارتفاع و ۱۰۵ طبقه، بلندترین ساختمون خالی دنیاس. ساخت این هتل دو بار در سالای ۱۹۹۲ و ۲۰۰۸ از سر گرفته شد، اما دوباره متوقف شد. کره جنوبی تخمین زده که تکمیل این هتل ۲ میلیارد دلار هزینه (برابر ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی کره شمالی) داره.

۹. قدیمی ترین هتل دنیا

تا سال گذشته قدیمی ترین هتل دنیا بر سر هتل هوشی ریوکان واقع در کوماتسوی ژاپن قرار داشت که از سال ۷۱۷ بعد از میلاد فعاله. کسی فکر نمی کرد که این رکورد بوسیله هتلی دیگه شکسته شه. دلایل نشون دهنده اون هستش که قدیمی ترین هتل دنیا نسیاما اونسن در یاماناشی ژاپنه. این هتل که یه مرکز آب درمانی هم هست از سال ۷۰۵ بعد از میلاد فعاله. یعنی این هتل از اولین مهمون خود بعد از سقوط امپراطوری روم و قبل از دوره تاریخی نارا در ژاپن پذیرایی کرده.

۱۰. کوچیک ترین هتل دنیا

هتل Ehhausl در آمبرگ آلمان فقط یه اتاق واسه دو مهمون داره و مساحت اون ۵۳ متر مربعه. این بنای تاریخی که در سال ۱۷۲۸ در بین دو خونه بزرگ ساخته شده، رکورد کوچیک ترین هتل دنیا رو داره. معنی نام این هتل، خونه عروسیه. زن و شوهرا در قرن ۱۸ واسه ازدواج رسمی باید صاحب یه خونه می بودن. به این منظور اونا این خونه رو می خریدن تا بتونن سند ازدواج دریافت کنن، بعد از دریافت سند ازدواج این خونه رو می فروختن.

۱۱. بلند ترین تالار اصلی دنیا

بلند ترین تالار اصلی دنیا واقع در یکی از لوکس ترین هتلای دبی با نام هتل برج العرب دوبیه که ۱۸۰ متر ارتفاع داره. این تالار بوسیله کامل رایت طراحی شده و از کشتیای بادبانی الهام گرفته.

۱۲. بلند ترین هتل دنیا

بلندترین هتل دنیا رز ریحان روتانا در دوبیه که ۳۳۳ متر ارتفاع داره و با ۱۲ متر اختلاف ارتفاع رکورد برج العرب رو زده. در اول قرار بود ارتفاع این هتل ۳۸۰ متر باشه، اما در طرح اون اصلاحاتی انجام شد. این هتل که یکی از هستش، به برج رز هم معروفه که در ۱۴ دسامبر ۲۰۰۹ ساخته شده و از ۴۸۲ اتاق و ۷۲ طبقه تشکیل شده.

الی گشت هتل