رکورد جدید طولانی‌ترین مسافرت پیاده جهان پس از یک قرن

بن ساوندرز و تارکا لرپینیر

با گذشت یه قرن از سفر تموم نشده رفت و برگشت کاپیتان «رابرت فالکن اسکات» به قطب جنوب، حالا دو مرد اولین افراد در تاریخ لقب گرفتن که راه ۲۸۹۶ کیلومتری ایشون رو کامل کردن.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، سفر اسکات و گروهش یکی از شجاعانه ترین سفرهای قطبی جهان لقب گرفته که پنج مرد در اون جون باختن.

بن ساوندرز ۳۶ ساله از انگلستان و تارکا لرپینیر ۳۲ ساله از فرانسه و بازیکن اسبق تیم راگبی WASPS لندن، سفر حماسی اسکات در Terra Nova رو تکمیل کردن.

این دو نفر ۲۸۹۶ کیلومتر رو در عرض چشم انداز غیرقابل زیست قاره قطب جنوب پیمودن تا رکورد طولانی ترین مسافرت پیاده جهان رو به نام خود ثبت کنن. این سفر کلا ۱۰۵ روز به طول رسید و محدودیتای قدرت ذهنی و جسمی رو نابود کرد.

هر دوی این افراد سورتمهایی با ۲۰۰ کیلوگرم لوازم رو به دنبال خود می کشیدن و به صورت میانگین، روزانه ۲۷ کیلومتر رو در دمای منفی ۴۶ درجه سانتی گراد می پیمودن. می گن، همه این راه برابر ۶۹ دو ماراتون به صورت رفت و برگشته.

ساوندرز گفت: در همه طول این سفر ایستادگی، سرسختی و نیروی کاپیتان اسکات و تیم همراهش رو می ستودیم.

اسکات و مردانش پس از طی مسافتی طولانی در ۱۷ ژانویه سال ۱۹۱۲ به قطب جنوب رسیدن و به این نتیجه رسیدن تیمی از کاوشگران نروژی به رهبری روئال آمونسن زودتر به این مکان رسیده بود. در راه برگشت اسکات و گروهش بر اثر خستگی، گرسنگی و سرمای شدید جون باختن.

در حالی که این افراد دارای لوازم ابتدایی بودن، کاوشگران مدرن مجهز به لپ تاپایی بودن که رابطه وای فای رو برقرار می کردن و این دو شخص در مورد سفرشون پیغامایی رو ارسال می کردن.

British-explorer1 British-explorer2

CaptainRobertFalconScott

Captain Robert Falcon Scott, 1868 to 1912. British Royal Navy officer and Antarctic explorer

ایسنا

Share this post

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *