امسال بعضی افراد یا بعضی چیزها عنوان «ترین» های سال رو به خودشون دادن.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر: سال ۹۳ بعضیا از خود رکورد به جا گذاشتن یه سری های دیگه رکوردای بقیه رو شکستند. هفته نامه همشهری جوون روایتی از ترینای سال ۹۳ رو در خاص نامه نوروزی خود منتشر کرد:

۶ میلیارد 

پرفروش ترین فیلم به نام کودک به کام بزرگسال

قرار بود شهر موشای ۲ با ۶ میلیارد تومن ساخته شه ولی در آخر، مرضیه برومند ۱۰ میلیارد تومن هزینه روی دست علی سرتیپی و منیژه حکمت گذاشت. ولی مردم به استقبال این فیلم رفتن و شهر موشای ۲ با فروش ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی اش، اخراجیای ۲ رو گذروند و به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شد.

۱۸ هزار نسخه فروش

پرفروش ترین آلبوم موسیقی آوازهای حسین صفا

ترکای آلبوم پاروی بی قایق در کمتر از سه روز به صورت قانونی ۱۸ هزار بار خریداری شدن، آمار دانلودهای غیر قانونی هم بیشتر از ۳۰۰ هزار دانلود رو نشون میده. لقب گرون ترین آلبوم موسیقی امسال هم به رضا یزدانی تعلق میگیره که پکیج خاص آلبوم سلول شخصی رو به قیمت ۱۸ هزار تومن عرضه کرد و فروش زیادی هم داشت.

۱۵۰ هزار نسخه

پرفروش ترین کتاب سال نسخه جدید

کتاب «من زنده ام» خاطرات دوران چهار ساله اسارت معصومه آباد در زندانای رژیم بعث صدامه. این کتاب مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفت و در کمتر از سه هفته با فروش بیشتر از ۱۵۰ هزار نسخه تک فروشی، رکورد تازه ای در فروش کتاب کشور ساخت و رکورد منتشر کردن و تجدید چاپ کتاب «دا» رو شکست. نسخه گالینگور کتاب ۲۰ هزار تومن و نسخه بی کیفیت تر اون ۸ هزار تومن به فروش می رسه. کتابای هوشنگ مرادی کرمانی و گلی پیشرفت هم به ترتیب در جایگاه های بعدی فروش قرار دارن.

۸۵۱ هزار فالوئر

پرطرفدارترین همین الان یهویی

این روزا اینستاگرام بقیه شبکه های اجتماعی رو گذرونده و می شه به آمارهایش بیشتر استناد کرد. در میان هنرمندان ایرونی بهنوش بختیاری به دلیل فعالیت زیاد و رابطه خوب با مخاطب ۸۵۱ هزار فالوئر واسه خودش دست و پا کرده. بعد از بختیاری هم الناز شاکردوست با ۸۰۳ هزار فالوئر، جایگاه دوم رو در اختیار داره. در میان آقایون هم بهرام رادان ۵۵۶ هزار و محمد رضا گلزار ۵۵۴ هزار دنبال کننده دارن.

۴۳۴ طلاق در روز

آمار طلاق: کی داده؟ کی گرفته؟

شرایط و شرایط زندگی مشترک عالی نیس و طبق آمار سازمان ثبت اسناد، روزانه ۴۳۴ طلاق در کشور ثبت می شه. یعنی در هر ساعت ۱۸ بار حکم طلاق جاری می شه. استانای تهران و البرز رکورددار بیشترین طلاق و کمترین ازدواج در کشور هستن. استان بوشهر با ۱۵.۶ درصد بیشترین رشد طلاق در کشور رو داراس و در مقابل، آمار طلاق در استان فارس ۱۵.۳ درصد کم شده. سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرده تا آخر آبان ماه امسال ۴۹۵۶۷۱ مورد ازدواج به ثبت رسونده و در مدت مشابه ۱۰۳۳۰۲ مورد طلاق در این سازمان ثبت شده. یعنی به ازای هر ۴.۸ ازدواج یه صیغه طلاق جاری می شه.

۱۲۰ کیلومتر

توفان تهران: تهران شب ازت دوره؟

دوازدهم خرداد امسال توفان سهمگینی آسمون پایتخت رو تیره و تار کرد. نزدیک ساعت ۱۶:۵۰ تندبادی با سرعت بیشتر از ۱۲۰ کیلومتر در ساعت گرد و خاک غلیظ و رگبار شدید رو به همراه آورد که منتهی به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن بیشتر از ۳۰ نفر شد. بیشتر صدمات به دلیل برخورد مصالح ساختمانی، شکستن درخت و ضربه به سر اعلام شد. در اتوبان قم هم بیشتر از ۲۰ خودرو با هم برخورد کردن که این تصادف ۱۰ مجروح به جا گذاشت.

کارشناسان فکر می کنند بروز این شرایط جوی تو تهران طی نیم قرن گذشته، سابقه نداشته و توفانی با اینجور سرعتی هر صد سال یه بار در کلانشهر تهران اتفاق می افته. پس از ایجاد آرامش بعد از توفان، دیواری کوتاهتر از دیوار سازمان هواشناسی پیدا نشد و همه کاسه کوزه ها بر سر این سازمان شکسته شد.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر