ورود “قهوه تلخ” به بازار نمایش خونگی خبر می رسد که نیم میلیون نسخه از این مجموعه در روز اول فروخته شده و این یعنی رکوردی تازه و انتظار واسه تغییر فضای رقابت.

مهر: استقبال از عرضه مجموعه طنز “قهوه تلخ” به کارگردانی مهران مدیری بازار نمایش خونگی رو صاحب یه رکورد تازه کرد.

از یه مدت پیش که عرضه مجموعه “قهوه تلخ” به کارگردانی مهران مدیری در شبکه نمایش خونگی قطعی شد، پیش بینی این که مجموعه تازه این بازیگر و کارگردان محبوب مورد استقبال دوستدارانش قرار بگیره خیلی سخت نبود، حالا و با ورود “قهوه تلخ” به بازار نمایش خونگی خبر می رسد که نیم میلیون نسخه از این مجموعه در روز اول فروخته شده و این یعنی رکوردی تازه و انتظار واسه تغییر فضای رقابت.

رکورد شکنی فروش سریال قهوه تلخ

مدیری چهره ای محبوبه که در کارنامه تلویزیونی اش با همه فراز و فرود و انتقادهایی که می توان به اون داشت مجموعه کم مخاطب نداره، اون در سالهای گذشته فقط با خود رقابت کرده و مقایسه شده، اگه “پاورچین” نقطه اوجی بوده که یه دهه پیش تجربه کرد و هنوز تکرار نشده اما به دلیل نبودن حریف هنوز تاج بهترین کمدین تلویزیون بر سر مدیریه و اون حریف جدی در این میدون نداشته.

حتی رضا عطاران هم نتونسته محبوبیت و معروفیت باهم مدیری بین مخاطب عام و خاص رو تجربه کنه، “قهوه تلخ” در شرایطی به بازار اومده که مخاطبان با مشکلاتی که تلویزیون با پخش این مجموعه داشت به طور کامل آشنایی دارن و این پس زمینه ذهنی کمک کرد تا دوستداران مدیری و آثارش تشنه دیدن مجموعه بمونن.

اون تلاش کرده در “قهوه تلخ” به سراغ فضایی تازه بره، قصه رو به زمان گذشته برده و هنوز شوخی های اجتماعی و متلک به شرایط رو فراموش نکرده، سه قسمت اول هنوز انتظارها از مدیری رو جواب نداده اما همه خوب می دانند که واسه راه افتادن موتور مجموعه های مدیری باید کمی صبر کنن.

رکورد شکنی “قهوه تلخ” می تونه نتیجه های دیگری هم داشته باشه، مدتیه مجموعه “قلب یخی” به کارگردانی محمدحسین لطیفی در شبکه نمایش خونگی عرضه و از اون استقبال شده، “قلب یخی” تجربه ای تازه در کارنامه لطیفی و مجموعه سازیه، در این مجموعه جفت و جور کننده از فضای بازی که تغییر رسانه براش ایجاد کرده به درستی استفاده کرده.

با در نظر گرفتن ممیزی هایی که در تلویزیون هست “قلب یخی” نمی تونست از تلویزیون پخش شه یا گرفتار زخم و کاهش فراوون می شد اما شبکه نمایش خونگی این فرصت رو جفت و جور می کنه تا “قلب یخی” با در نظر گرفتن داستان جذاب و فضای تازه اش دیده شه، این یکی از بهترین کارکردهاییه که شبکه نمایش خونگی می تونه داشته باشه.

“قلب یخی” با وجود کمبود هایی که داره مخصوصا در بخش مربوط به طراحی و شی لباس و… که به دلیل محدودیتها کارگردان نمی تونسته به اون نزدیک شه، مجموعه ایه که واسه اون هزینه شده با سلیقه و وسواس ساخته شده و داستان اون پرتعلیقه و بیننده رو همراه می کنه.

عرضه یه مجموعه طنز در این شرایط می تونه بازی رو به زیان “قلب یخی” تغییر بده، “قهوه تلخ” مخاطب عام بیشتری داره و استقبال از اون می تونه فروش “قلب یخی” رو که یکی از پربیننده ترین اجناس شبکه نمایش خونگی در هفته های گذشته بوده تحت تاثیر بذاره، اما از سویی این رقابت جذاب می تونه به این بازار رونق بده و ظرفیتهایش رو رو کنه.

شبکه نمایش خونگی می تونه کمبودها و ضعفهای تلویزیون رو جبران کنه. در این مدیوم می توان به سراغ موضوعهای تازه و فضاهای جدیدی رفت که گرفتار ممیزی تلویزیون می شن. باید دید در هفته های آینده جنگ “قهوه تلخ” و “قلب یخی” وارد چه مرحله ای می شه و کدوم گروه برنده این بازی می شه.

***********************************************

شمام از کپی کردن و دانلود این مجموعه که با هزینه ای زیاد واسه شما جفت و جور گردیده دوری کنین و اون رو به صورت اورجینال جفت و جور فرمایید…

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو