علی دایی ali-daee

رکورد گلزنی علی دایی در تاریخ رقابتای انتخابی جام جهانی در بین رکوردهای عجیب تاریخ این رقابتا از طرف سایت فیفا انتخاب و اعلام شد.

به گزارش ایسنا، قرعه کشی انتخابی جام جهانی روسیه روز شنبه در قصر کنستانتین در شهر سنت پترزبورگ روسیه برگزار می شه تا تکلیف ۱۴۱ کشور که میخوان به بزرگ ترین اتفاق فوتبالی جهان در سال ۲۰۱۸ برسن، مشخص شه.

سایت فیفا در آستانه قرعه کشی مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ به بررسی نکات آماری این رقابتا پرداخته که آمار گلزنی علی دایی هم در بین رکوردهای عجیب انتخابی جام جهانی قرار گرفته.

* در زیر نکات آماری رقابتای انتخابی جام جهانی رو که سایت فیفا جمع آوری کرده می ببینن.

دیدار دو تیم برزیل و کلمبیا در انتخابی جام جهانی ۷۸ با حضور ۱۶۲ هزار نفر برگزار شد. این رکورد تماشاگر تا الان شکسته نشده و این دیدار به عنوان پرتماشاگرترین دیدار تاریخ رقابتای جام جهانی باقی مونده.

در طول ۸۲ سال رقابتای انتخابی در جامای جهانی ۷۹۱ هزار و ۱۸ گل رد و بدل شده که میانگین ۲.۹۱ گل واسه هر بازی رو داره.

۵ هزار و ۶۰۲ بازیکن، ۳۱۰ داور و ۶۵۰ کمک داور واسه رقابتای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ حضور داشتن که رکورد بیشترین تعداد بازیکن و داور رو در تاریخ رقابتای انتخابی جام جهانی داراس.

واسه قرعه کشی مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ هزار و پانصد نفر شامل ۶۰۰ داوطلب به دولت روسیه کمک کردن تا مراسم قرعه کشی به شکل خوبی برگزار شه.

به طور کل ۸۵۱ دیدار در رقابتای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ برگزار می شه. اینطوری تعداد بازیای انتخابی جام جهانی در تاریخ عدد ۷۰۰۰ رو رد می کنه. در آخر دیدارهای انتخابی جام جهانی برزیل، ۶ هزار و ۴۵۲ بازی برگزار شده بود.

۲۰۶ کشور (رکورد) واسه حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ تلاش می کنن. ۴ سال قبل ۲۰۳ کشور واسه حضور در جام جهانی برزیل تلاش می کردن. البته کشور روسیه به عنوان میزبان به صورت خودکار در این رقابتا هستش و ۳۱ کشور دیگه از بین این ۲۰۶ کشور انتخاب می شن.

تیم ملی مکزیک با ۱۵۹ بازی در تاریخ رقابتای انتخابی جام جهانی بیشترین تعداد بازی رو انجام داده و تجربه زیادی داره. باید ببینیم ال تری با این تجربه زیاد می تونه یکی از تیمای راه یافته به جام جهانی روسیه باشه یا خیر.

از شروع رقابتای انتخابی جام جهانی، ۸۲ سال می گذره. سوئد و استونی در سال ۱۹۳۳ در استکهلم به مصاف هم رفتن. این دیدار اولین دیدار تاریخ انتخابی جام جهانی در اون زمان بود. در آخر اسکاندیناویای میزبان با نتیجه ۶ بر ۲ به پیروزی رسیدن.

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران با به ثمر رسوندن ۳۵ گل در ۵۱ دیدار در تاریخ رقابتای انتخابی جام جهانی بیشترین تعداد گل رو در این رقابتا به ثمر رسونده و موفق ترین مهاجم جهان در این مورد بوده.

در قاره های جور واجور تعداد گلایی که حمله کنندگان به ثمر رساندند با رکورد دایی تقریبا فاصله زیادی داره. در قاره اروپا آندره شفچنکو از اوکراین با ۲۶ گل، قاره آمریکای مرکزی کارلوس رویز از گواتمالا با ۳۰ گل، از قاره آمریکای جنوبی هرنان کرسپور از آرژانتین با ۱۹ گل، از قاره اقیانوسیه واگان کاونی از نیوزیلند با ۱۹ گل و از قاره آفریقا دیدیه دروگبا از ساحل عاج، ساموئل اتوئو از کامرون و مومونی داگانو از بورکینافاسو هر کدوم با ۱۸ گل رکورددار گلزنی هستن.

تیم ملی استرالیا با برتری ۳۱ بر صفر برابر ساموآی آمریکایی در آوریل ۲۰۰۱ تونست سنگین ترین شکست رو در تاریخ انتخابی جام جهانی به این کشور تحمیل کنه.

آمریکا و مکزیک با برتری ۲۷ دیدار در تاریخ رقابتای انتخابی جام جهانی بیشترین رقابت رو در بین همه تیما در انتخابی جام جهانی داشتن. این دو کشور میزبان که بیشتر پای ثابت جامای جهانی هستن همیشه رقابت نزدیکی واسه حضور در جام جهانی به عنوان تیم اول داشتن. سه کشور لوکزامبورگ، پرتغال و ایرلند واسه بیستمین بار در رقابتای انتخابی جام جهانی شرکت می کنن. اونا تنها کشورهایی هستن که همیشه در رقابتای انتخابی جام جهانی حاضرن.

داویده بوالتیری از سان مارینو با گلزنی در ثانیه ۹ برابر انگلیس در سال ۱۹۹۳ تونست زودترین گل رقابتای انتخابی جام جهانی رو به ثمر برسونه.

۷ کشور آرژانتین، برزیل، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا و آمریکا در ۷ دوره جام جهانی تونسته ان به سلامت رقابتای انتخابی رو بگذرونه و به جام جهانی برسن. ۲ سال و ۸ ماه رقابتای انتخابی جام جهانی روسیه به طول می رسه. یه چند وقت پیش رقابتای انتخابی جام جهانی روسیه در قاره آسیا شروع شد. اولین دیدار در ۱۲ مارس ۲۰۱۵ بود و آخرین دیدار تاریخ رقابتای انتخابی جام جهانی در نوامبر ۲۰۱۷ برگزار می شه.

آلمان با تنها ۲ شکست در ۸۴ بازی خود در انتخابی جام جهانی موفق ترین کشور جهان بوده. ژرمنا با میانگین امتیازی ۲.۵ و میانگین گلزنی ۲.۹۶ در هر بازی پای به رقابتای انتخابی جام جهانی روسیه می ذارن.

قرعه کشی مرحله اول انتخابی جام جهانی روسیه به غیر از قاره آسیا روز شنبه در سنت پترزبورگ روسیه برگزار می شه.

بیزینس جدید علی دایی +عکس

این عکس علی دایی و خسرو حیدری دردسر می شه؟!

اخبار داغ فوتبالی ایسنا علی دایی