سالاد هندی

بیشتر غذاهای هندی به همراه شکل های جور واجور سسهای جور واجور خورده میشه . ریتا میشه گفت چیزی مثل ماست خیار خودمون هست ولی نوع هندیش.

مواد لازم واسه ۲ نفر:

  • زیره سبز=۱/۲-۱ قاشق چایخوری
  • گرم ماست=۱ فنجون یا ۲۵۰
  • خیار بزرگ که ریز خرد شده=۱ عدد
  • نمک و فلفل= به اندازه لازم
  • برگهای گشنیز تازه که ریز خرد شده=۱/۴ فنجون

روش درست کردن سالاد هندی:

۱- روی شعله ملایمی ماهیتابه کوچیکی می ذاریم و زیره رو به مدت کمی در ماهیتابه برشته می کنیم ، تا حدی که کمی تغییر رنگ دهد . باید حواسمون باشه که زیره نسوزد
۲- بعد از اینکه زیره خنک شد به کمک ماشین آسیاب زیره رو پودر می کنیم.
۳-  تو یه کاسه ماست رو کمی هم می زنیم و خیار و زیره و نمک و فلفل و گشنیز رو با ماست قاطی می کنیم و به همراه غذا میل می کنیم.
اگه شمام مزه زیره رو دوست داشته باشین می تونین ریتا رو امتحان کنین. مثلا به همراه کتلت بخورین.

 

مواد لازم واسه ۲ نفر:زیره سبز=۱/۲-۱ قاشق چایخوریگرم ماست=۱ فنجون یا ۲۵۰خیار بزرگ که ریز خرد شده=۱ عددنمک و فلفل= به اندازه لازمبرگهای گشنیز تازه که ریز خرد شده=۱/۴ فنجانطرز جفت و جور:۱. روی شعله ملایمی ماهیتابه کوچیکی می ذاریم و زیره رو به مدت کمی در ماهیتابه برشته می کنیم ، تا حدی که کمی تغییر رنگ دهد . باید حواسمون باشه که زیره نسوزد۲. بعد از اینکه زیره خنک شد به کمک ماشین آسیاب زیره رو پودر می کنیم.۳.  تو یه کاسه ماست رو کمی هم می زنیم و خیار و زیره و نمک و فلفل و گشنیز رو با ماست قاطی می کنیم و به همراه غذا میل می کنیم.اگه شمام مزه زیره رو دوست داشته باشین می تونین ریتا رو امتحان کنین. مثلا به همراه کتلت بخورین.

آشپز آنلاین آشپزی در خونه آشپزی نوین آموزش درست کردن غذا غذا هندی