دختر ۲.۵ ساله آملی که با شکنجه ناپدری اش در بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان آمل بستری شده بود، پس از یه هفته تسلیم مرگ شد و ناپدری متهم به قتل تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

سیزدهم شهریور امسال زنی در حالی که دختربچه ۲.۵ ساله ای رو به اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان آمل در استان مازندران آورد، از مسئولان درخواست کمک کرد.

پرستاران با معاینه کودک علاوه بر مشاهده آثار کبودی و سوختگی زیاد روی بدن کودک فهمیدن اون بر اثر اصابت ضربه به ناحیه سر بیهوش شده.

تلاش پزشکان واسه نجات این دختر به نام ریحانه شروع شد؛ اما اون مرگ مغزی شده بود و آخرسر پس از یه هفته بستری این دختر خردسال نوزدهم شهریور روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد.

به دنبال مرگ کودک، پرونده ای در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آمل تشکیل شد و در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

ناپدری، عامل جنایت بود

در تحقیق از مادر کودک، ایشون به پلیس گفت: شوهرم ـ ناپدری ریحانه ـ معتاد بود. اون همیشه من و کودکم رو کتک می زد و از اون می ترسیدیم. شوهرم دست و پای دخترم رو می سوزوند و التماسام واسه نجات فرزندم بی فایده بود. اون حتی پسر شش ساله خودشو هم کتک می زد.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: روز حادثه شوهرم عصبانی شد و پس از کتک زدن دخترم، یهو اونو از پنجره خونه که در طبقه اول بود به بیرون انداخت. سراسیمه به خیابون آمدم، شوهرم فرار کرده بود و ریحانه بیهوش و زخمی بغل دستی افتاده بود. فرزندم رو به بیمارستان رساندم، اما بی نتیجه موند و واسه همیشه اونو از دست دادم.

با اطلاعات به دست اومده از این زن، پلیس جستجوی خاصی رو واسه دستگیری ناپدری سنگدل شروع کرد.

به دنبال مرگ خاموش ریحانه ۲.۵ ساله آملی، عمه ناتنی اون روز گذشته به خبرنگار ما گفت: برادرم داوود چند سال بود که شیشه مصرف می کرد و حتی همسر اول اونم معتاد بود. هر چی تلاش کردیم اونا اعتیادشان رو ترک کنن بی فایده بود و با به دنیا اومدن پسرشون شرایط خیلی تغییری نکرد. آخرسر وقتی داداش معتادم به زندان افتاد، همسرش از اون طلاق گرفت.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: مادرم از نوه اش نگهداری می کرد تا این که دو ماه پیش برادرم با مادر ریحانه ازدواج کرد. در این مدت برادرزاده ام و ریحانه به ملاقات من و مادرم می اومدن. هر دویشان رو دوست داشتیم.

زن از بدرفتاری داداش معتادش گفت

این زن با اشاره به ماجرای کودک آزاریای برادرش گفت: یه مدت قبل از راه عروسمان فهمیدیم، برادرم ریحانه رو کتک می زنه و شکنجه اش میده. باورم نمی شد برادرم اونقدر سنگدل شده باشه که از این کارا بکنه. پس به مرکز پلیس رفته و از اون شکایت کردم. وقتی برادرم به کلانتری اومد، تعهد داد از ریحانه مانند بچه خود نگهداری کنه و به اون آسیب نرسونه.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: در این مرحله برادرم ریحانه رو به خونه شون آورد و از اون موقع به بعد جویای احوال ریحانه بودم. حتی چند روزی هم اونو به خونه مون آوردم و از اون نگهداری کردم؛ اما برادرم دوباره رفتار گذشته اش رو پیش گرفت و ریحانه بی پناه رو دوباره شکنجه داد. عمه ناتنی کودک با اشاره به شکنجه شدن دوباره کودک از طرف برادرش گفت: در تماس تلفنی خونواده ام فهمیدم ریحانه در بیمارستان بستری شده. سراسیمه خود رو به بیمارستان رساندم.

از زن برادرم موضوع بستری شدن ریحانه رو پرسیدم که اون گفت: ریحانه با داداش ناتنی اش در حال بازی بوده که روی زمین افتاده و بیهوش شده. این حرفا رو باور نکردم تا این که اونقدر با عروسمان حرف زدم تا در آخر از روز حادثه گفت و این که برادرم مقصر حادثه س.

این زن اعلام کرد: عروسمان گفت که دوستان شوهرش شب واسه مصرف موادمخدر ساعاتی رو مهمانشان بوده و بعد رفته ان. روز حادثه در خواب بوده که صدای گریهای دخترش ریحانه رو شنیده، وقتی بیدار شده شوهرش رو در حال کتک زدن ریحانه دیده، خواسته کمکش کنه که از طرف شوهرش تهدید می شه و نمی تونه ریحانه رو نجات دهد.

عمه ناتنی ریحانه که هنوز مرگ اونو باور نداره، گفت: ریحانه برادرزاده واقعی ام نبود، اما یه دختر دوست داشتنی بود که به اون خیلی علاقه مند بودم و اون همیشه منو عمه صدا می زد. برادرم واسه مرگ ریحانه باید مجازات شه. اون من و خونواده ام رو داغدار کرده.

طبق این گزارش، با اطلاعاتی که مادر کودک در اختیار پلیس قرار داده، جستجو واسه دستگیری ناپدری سنگدل شروع شده.