ریمل Mascara

در حالیکه ریمل یه وسیله اصلی واسه خیلی از افرادیه که آرایش می کنن، اما یکی از محصولاتیه که در کیت آرایش شما، سوء تعبیر شده! ریمل، چشم رو باز می کنه تا به شما کمک کنه که بیدارتر و هوشیارتر بنظر برسین. بیشتر افراد فکر می کنن که ریمل زدن کار خاصی نیس، و همیشه به یه روش ریمل میزنن.

اما روشی واسه ریمل زدن با در نظر گرفتن شکل چشمتون هست که آرایش شما رو به یه آرایش آراسته تر و حرفه ای تبدیل می کنه. هر ریمل زدنی، باید با این دو قدم ساده شروع شه:

مژها رو فر کنین

همیشه کارتون رو با یه فرمژه شروع کنین. من فرمژهای دارای نوار (لبه) سیلیکونی رو دوست دارم. به آرومی نوار رو به سمت ریشه مژها فشار بدین، و تا زمانیکه انحنا با چین خوردگی چشمتون موازی شه، فرمژه رو برگردونین. به آرومی فشار بدین و رها کنین. کارتون تمامه. این کار حتی به پر طاقت و سمج ترین مژها هم فر زیبایی میده.

کاربرد اصولی ریمل

قدم بعدی، زدن ریمل در پایه مژه هاست. ترفند مورد علاقه من اینه که کمی چوب ریمل رو خم کنم تا به طور کامل به پایه مژها دسترسی داشته باشم. بعد با حرکت آروم چوب ریمل، مژه بالا رو ریمل بزنین. شما باید یه بار از روی مژه از ریشه تا نوک ریمل بزنین و یه بار هم از زیر مژه از ریشه تا نوک این کار رو انجام بدین، و بعد چوب ریمل رو در مژها به سمت عقب و جلو ببرین تا زمانیکه هر تار موی مژه از همه طرف با ریمل پوشونده شه.

پیشنهاد می کنم که از یه ریمل بلند کننده به همراه یه ریمل کلفت کننده یا حجم دهنده استفاده کنین. من هم اینکه بهتر می دونم که از یه ریمل با برس کوچکتر و یه ریمل با موهای بزرگتر استفاده کنم. ترکیب این دو، باعث می شه هر مژه ای بلندتر و پرتر بنظر برسه.

بسیار ، حالا اجازه بدین که در مورد شکل چشم و محل ریمل زدن صحبت کنیم:

چشمای دور از هم

با فرمژه و به کار بردن اصولی ریمل که در بالا به اون گفته شد شروع کنین، و مطمئن شید که تموم مژه هاتون رو می پوشوندین. واسه چشمایی که از هم فاصله دارن، پیشنهاد می کنم که از گوشه داخلی چشم به سمت وسط پلک ریمل بزنین. واسه اینکه کاری کنین تا چشماتون نزدیک تر بهم بنظر برسن، باید تیره ترین ناحیه، گوشه داخلی چشمتون باشه.

چشمای نزدیک به هم

واسه چشمای نزدیک به هم، باید چشما رو از هم دور کنین، پس تیره ترین قسمت ریمل باید گوشه خارجی چشم باشه. مژه هاتون رو فر کنین و اولین لایه ریمل رو با دقیق شدن و فوکوس کردن بر گوشه خارجی چشم بزنین. لایه دوم رو از وسط مژه شروع کنین و به سمت بیرون ادامه بدین. واسه تاثیرگذاری بیشتر، یه خط چشم مایع در امتداد خط مژه تون بکشین، یا مقدار زیادی ریمل در ریشه مژه بزنین تا مطمئن شید که تیره ترین قسمت ریملی که زده این، گوشه خارجی چشمتونه. این کار انتهای چشما رو بالا میکشه و بنظر می رسه که چشما، فاصله بیشتری از هم دارن.

eyes-eyebrows

ریمل براساس فرم چشم

چشمای کوچیک تر

واسه آدمایی که چشمای کوچیک تری دارن، باید کاری کنیم که با زدن ریمل، بسیار بزرگ تر و گردتر بنظر برسن. پیشنهاد من اینه که روی تموم مژها از یه لایه ریمل کلفت کننده استفاده کنین. بعد یه ریمل بلند کننده وردارین و اونو فقط در وسط مژها بزنین. این کار، توجه رو به سمت وسط چشمتون جلب می کنه و چشمتون بازتر، پهن تر و بزرگ تر بنظر می رسه.

چشمای بادامی

واسه بیشتر کردن یا ایجاد یه چشم بادامی، ریمل زدن رو بر گوشه خارجی مژهای بالا و پایین متمرکز کنین. تلاش کنین واسه مژه بالا از یه ریمل کلفت کننده استفاده کنین، و دومین لایه رو از وسط پلک به سمت گوشه خارجی بزنین. بعد از نوک برس ریمل یا یه برس کوچکتر استفاده کنین و بطور سخاوتمندانه به مژه پایین هم ریمل بزنین، اما فقط به گوشه خارجی. این کار به بیشتر کردن یا دادن شکل بادامی به چشم کمک می کنه.

چشمای گرد

واسه چشمای گرد، کلی ترین بخش ریمل باید روی خط مژه بالا و گوشه خارجی باشه. ریمل مژه پایین باید دست کم مقدار ممکن باشه یا اصلا ریمل زده نشه. از یه ریمل کلفت کننده در امتداد خط مژه استفاده کنین و اگه می خواین گردی چشماتون رو بیشتر کنین، ریمل رو بیشتر در وسط چشمتون بزنین. اگه می خواین که چشم گردتان، بیشتر مثل چشم گربه بنظر برسه، در گوشه خارجی ریمل بیشتری بزنین.

چشمای نامتقارن

در چشمای نامتقارن، ما می خوایم که توجه رو از پلک و شکل نامتعادل چشم دور کنیم. زدن سایه به شکل گربه ای و یه پوشش سنگین ریمل در امتداد خط مژه باعث می شه که این نوع چشم، بهترین ظاهرش رو پیدا کنه. از رنگای روشن و ریملای رنگی که می تونن نامتقارن بودن رو بیشتر مشخص کنن، دوری کنین.

چشمای رو به پایین

واسه چشمای رو به پایین، از دو رنگ ریمل استفاده کنین تا به بیشترین تاثیر دست پیدا کنین. ریمل قهوه ای به زیبایی ریمل مشکیه، و همون ظاهر رو داره. هم اینکه تموم توجه رو به خود جلب نمی کنه و به شما امکان میده که بر رژ لب و رژ گونه تون تاکید بیشتری کنین. به مژه پایین، ریمل قهوه ای و به مژه بالا، ریمل مشکی بزنین، تموم ریمل رو در مرکز مژه متمرکز کنین، و به گوشه خارجی چشم، کمترین مقدار ریمل رو بزنین تا چشم بالا کشیده شه.

ریمل می تونه به تنهایی یا واسه کامل کردن آرایش استفاده شه. نکته مهم، پیدا کردن فرمول و برسیه که واسه شما از همه بهتر باشه. چیزی خیلی راحت محلی که چوب ریمل رو قرار می دین، می تونه فرق زیادی در ظاهر پایانی آرایشتان بسازه.

شکلای جور واجور ریمل زدن و کاربرد اونا

راهنمای ریمل مژه

آرایش صورت آرایش چشم ریمل زیبایی چشم سرخاب سفیداب