اعدام با تزریق سم

چگونگی اعدام یه زندانی در آمریکا مورد اعتراض هزاران نفر قرار گرفته و درخشش اون در شبکه های اجتماعی باعث شده تا کاخ سفید تو یه دردسر جدید وارد شه.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛  یه زندانی آمریکایی به نام «کلایتون لاکت» در ایالت اوکلاهما به شکلی اعدام شده که جنجال برانگیز شده . این زندانی سیزده دقیقه بعد از تزریق سم اعدام به بدن ، سرش رو بلند کرد و  کلماتی به صورت نامفهوم ادا کرد که دکتر دستور توقف تزریق رو داد. اما ایشون چهل دقیقه بعد از اون و به دنبال حمله قلبی شدید جون خود رو از دست داد.

news2

پاره شدن رگ و تاثیر پیش بینی نشده دارو بر بدن این فرد، دلیل  مرگ ایشون اعلام شده. لاکت  به قتل محکوم شده بود. فرماندار اوکلاهما خواهان انجام تحقیقات مستقلی درباره ماجرای لاکت شده. چگونگی اعدام لاکت دلیل شده دوباره بحثهایی درباره اعدام با مواد کشنده در آمریکا شدت پیدا کنه.

بازتابها این روش اعدام تا جایی بوده که کاخ سفید هم به این ماجرا عکس العمل نشون داده و گفته اعدام ایشون با این روش، برابر معیارهای انسانی نبوده.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید گفت: با ان که حکم اعدام موجه س، این حکم باید به شکلی انسانی اجرا شه و همه می دونن که چگونگی اعدام لاکت کمتر از استانداردهای انسانی بوده.

اعدام سه هندی به جرم تجاوز گروهی

اعدام فیلی که قتل کرده بود / عکس

اعدام شبکه خبر