ابوعلی الانباری (چپ) مسئول تعیین محل اقامت البغدادی

وزارت کشور عراق از زخمی شدن معاون اول بغدادی و هلاکت بیشتر از ۱۵ تروریست برجسته عضو داعش به دنبال عملیات خاص اطلاعاتی و حمله هوایی به مقر اونا در استان الانبار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در بیانیه وزارت کشور عراق آمده: اعضای یگان اطلاعاتی وزارت کشور موسوم به بازه ها، پس از رصد تحرکات تروریست ابو علی الانباری معاون اول ابوبکر بغدادی، هنگام ورود ایشون به منطقه الجزیره در مرز عراق و سوریه، با هماهنگی ستاد عملیات نیروی هوایی تو یه عملیات خاص، مقر اونا رو مستقیما هدف قرار داده و معاون البغدادی رو زخمی کردن.

به نوشته سومریه نیوز، در این بیانیه آمده: در این حمله ۱۵ تن دیگه کشته و تعداد دیگری هم زخمی شدن که به همراه ابوعلی الانباری به منطقه البوکمال در مرز سوریه منتقل شدن. هم اینکه پس از این حمله، انفجار دیگری هم در مقر اتفاق افتاد که به نظر می رسه بر اثر منفجر شدن بمبا و کمربندهای انفجاری موجود در محل باشه.

 ابوعلی الانباری

ابوعلی الانباری

وزارت کشور عراق تاکید کرده که در میان کشته ها میشه به اسامی مشهوری چون ابوآمنه مصری ملقب به السید، ابوهمام الزبیدی (از سرکردگان جنایت اسپایکر) اشاره کرد که به لیبی فرار کرده بود و چند روز پیش واسه به دست گرفتن فرماندهی نیروهای داعش در منطقه صلاح الدین به عراق برگشت.

هم اینکه محمد حمید العسافی ( ملقب به ابو هاجر که از فرماندهان نزدیک به ابوبکر بغدادیه) و بشیر شهاب الجسعمی (ابو عادل) مسؤول منطقه العش که از زندان بادوش فرار کرده بود، جزء کشته شدگان هستن.

ابوعلی الانباری که در این حمله زخمی شد، از نزدیکترین دور و بری ها ابوبکر بغدادی و مسؤول تعیین اماکن اقامت ایشون و برنامه نقل و انتقالا و ترددهای خلیفه خودخوانده داعش بوده.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش