اگه در خطر دچار شدن به مریضی قلبی هستین، باید از خوردن زرده تخم مرغ دوری کنین، چون این ماده غذایی باعث سخت تر شدن رگ های خونی می شه.

 

تحقیقات نشون می دهد مصرف زرده تخم مرغ باعث پر شدن دیواره داخلی رگ ها با پلاک هایی می شه که از کلسترول جمع شده ان. تشکیل پلاک یکی از دلایل شایع حملات قلبی و سکته به حساب میاد و هرساله جون تعداد خیلی از مردم رو می گیرد. اینطوری آدمایی که مستعد دچار شدن به مریضی قلبی هستن باید این غذا رو از وعده صبحونه خود کنار بذارن.

واسه بررسی این موضوع، محققان رژیم غذایی مریضایی که دارای میانگین سنی ۶۱/۵ سال بودن رو تحت نظر قرار داده و با به کار گیری لوازم پیشرفته اندازه جمع شدن چربی در رگ های اونا رو اندازه گیری کردن.

تقریبا از ۴۰ سالگی به بعد اندازه پلاک های جمع شده در دیواره داخلی رگ ها افزایش پیدا می کنه، اما سیگار کشیدن و مصرف زرده تخم مرغ می تونه به این عامل خطرناک سرعت ببخشد.

آدمایی که در هفته بیشتر از ۳ زرده تخم مرغ می خورند بسیار بیشتر از آدمایی که بیشترین حد ۲ زرده تخم مرغ مصرف می کنن دارای پلاک در رگ های خود هستن. زرده تخم مرغ یکی از منابع بسیار غنی از کلستروله و می تونه به جمع شدن کلسترول در رگ ها کمک کنه.