به گزارش خبرگزاری فارس ، خودرو هاچ بک «Acura ZDX» که قیمتی حدود ۴۵ هزار دلار و شکل اون بین خودرو کوچیک «Honda Element» و استیشن واگنه، در سال ۲۰۱۰ فقط در ماه گذشته ۱۶۰ مورد اون در آمریکا فروخته شد و در کل سال ۳ هزار نمونه از این خودرو فروخته شده.

جون مک الدری صاحب اتولاین دیلی گفت: شاید فروش کم این خودرو به دلیل قیافه زشتش بوده و من کسی رو نمی شناسم که این خودرو رو دوست داشته باشه.

خودرو «Acura ZDX» تنها خودروی بیریخت سال نبوده، بلکه خودرو «Honda Accord Crosstour»، خودرو «Scion xB» و خودرو «Nissan Cube» هم برنده مسابقات زیبایی نشده ان و در لیست بیریخت ترین خودروهای سال ۲۰۱۰ قرار گرفته ان.

واسه انتخاب بیریخت ترین خودرو سال از مشاوره و نظر کارشناسان خودرو از جمله جک فیشر مهندس ارشد خودور واسه «گزارش گیری فروش»، تونی اسنیدر مدیر پیشرفت محصول در «NADAGuides» و جون مک الدری از «Autoline Daily» استفاده شده.

کارشناسان با انجام مصاحبه با خریداران خودرو گزارش های مختلفی رو جفت و جور کردن و مشتریان می می گن که فقط به دلیل امن بودن خودروهای فورد و جنرال موتور رو خریداری می کنن و سازندگان این شرکت ها به زیبایی خودرو اهمیتی نمی بدن.

فیشر کارشناس خودرو گفت: نمی توان گفت که خودرو ایمن و امن همیشه خسته کننده و کسل کننده س، بلکه شرکت هیوندا تونسته هم ایمنی و هم زیبایی رو در خودروهای سونتا و المانترا حفظ کنه و این خودروها واسه خونواده ها بسیار خوب و مناسب هستن.

جمع آوری: آلامتو