جزئیات زلزله در استان فارس و خوزستان :

مرکزی زلزله نگاری آمریکا شدت زلزله شیراز رو ۵٫۷ ریشتر به ثبت رسونید. در حالی که مرکز زلزله شناسی در ایران اونو ۶٫۱ ریشتر ثبت کرده…

 

براساس گزارش مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله شهرهای استان فارس ۶،۱ ریشتر بوده که نزدیک کنار تخته در استان فارس رو تکون داده.

زلزله ۶،۱ ریشتری استان فارس، شهرهای شیراز، علی آباد و بین کازرون و بوشهر رو به لرزه درآورده س.

بر این پایه مرکز زلزله نامبرده که در عمق ۳۵ کیلومتری زمین اتفاق افتاده نزدیک کازرون و در مختصات جغرافیایی ۲۹٫۶۷۰°N, 51.656°E بوده. نقطه کانونی در ۸۵ کیلومتری غرب شیراز، ۱۱۰ کیلومتری جنوب یاسوج، و ۶۶۵ کیلومتری جنوب تهران بوده.

شدت این زلزله باعث به لرزه در اومدن منازل شهرهای جنوب خوزستان شد. به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، زلزله ۶٫۱ ریشتری شیراز که ساعتی پیش بعضی شهرهای استان فارس رو لرزوند، باعث لرزاندن شهرهای جنوب خوزستان شد طوری که شهروندان شهرهای بهبهان، ماهشهر و آبادان واسه لحظاتی تماشاگر تکون خوردن زمین و ساختمونای خود بودن.

بنا به این گزارش، شهروندان ساکن در خونهای آپارتمانی خوب لرزش ساختمونای خود رو احساس می کردن طوری که این موضوع دلیل وحشت بعضی شهروندان ساکن در مناطق جنوب خوزستان شد.

خوزستان به دلیل نبود داشتن کوه به گفته کارشناسان در راه گسلای زلزله قرار نداره و تا الان هم گزارشی مبنی بر وقوع زلزله در خوزستان در قرنای گذشته نشده…

غلامرضا دهقان (نماینده کازرون) در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: حالا خوبیش اینه در زلزله بعدظهر امروز در منطقه کنار تخته کازرون کسی کشته و زخمی نشده و این زلزله خسارت مالی هم نداشته.ساعت ۱۴ و ۵۲ دقیقه بعد از ظهر امروز زمین لرزه ای به بزرگی حدود ۶٫۱ در اندازه ریشتر نزدیک منطقه کنارتخته شهرستان کازرون در استان فارس رو لرزوند . هم اینکه همزمان با این اتفاق ، شیراز هم به دنبال وقوع زلزله ای به لرزه درآمد. کنارتخته در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شیرازقرار داره.