زمان افتتاح یک میلیون مسکن مهر

زمان افتتاح یک میلیون مسکن مهر
سپتامبر 20, 2019 No Comments آموزشی مدیر سایت

علی نیکزاد ظهر امروز در بازدید از پروژه های مسکن مهر در اردبیل گفت: در دولت نهم و دهم بالغ بر ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر احداث شده و یا در حال تکمیل شدنه که از اول امسال در سطح کشور بیشتر از یه میلیون و ۷۵۰ هزار واحد به بهره ورداری رسیده.

ایشون گفت: تا آخر امسال ۱.۵ میلیون واحد مسکن شهری و دهاتی تکمیل شده و به بهره ورداری می رسد که با امید به اینکه در استان اردبیل هم تماشاگر بهره ورداری از واحدهای تکمیل شده مسکن مهر باشیم.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در سرشماری سال گذشته واسه اولین بار ساخت مسکن از جمعیت کشورمون افزون تر شد طوری که ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکن در کشور سرشماری شد که خونواده های کشورمون بالغ بر ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار خونواده بودن.

نیکزاد گفت: در استان اردبیل هم براساس سرشماری سال ۸۵ یه میلیون و ۲۲۹ هزار نفر جمعیت ساکن بودن که این جمعیت شامل ۲۸۵ هزار خونواده هستن که واسه این اندازه جمعیت ۲۵۸ واحد مسکونی سرشماری انجام شده بود.

این مسئول با اعلام اینکه دولت در هشت سال گذشته ۱۱۱ هزار واحد مسکن در استان اردبیل احداث می کنه، بیان کرد: اردبیل با اون همه تاریخ و قدمت ۲۵۸ هزار واحد مسکن دهاتی و بافت فرسوده داره در حالی که در دولت نهم و دهم ۱۴۴ درصد افزایش ساخت مسکن رو در این استان تماشاگر بودیم.

وزیر راه و شهرسازی از گشایش ۳۸ هزار واحد مسکن در استان اردبیل خبر داد و بیان داشت: تا الان ۱۰ هزار واحد از این مجموعه گشایش شده و به زودی هم ۱۰ هزار واحد دیگه مثل مسکن شهری، دهاتی و بافت فرسوده تکمیل شده و به مرحله گشایش می رسد.

نیکزاد اضافه کرد: ۱۸ هزار واحد باقیمونده هم نزدیک ایام عید و اوایل سال آینده در این استان تکمیل شده و به بهره ورداری می رسد.

عضو کابینه دهم با بیان اینکه در واگذاری زمین و مسکن دولت هیچ مشکلی نداره، اقرار داشت: ما در تلاش هستیم تا تموم جمعیت کشورمون از مسکن مناسب که خود آرامش بخشه بهره مند شن.

افکار نیوز

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *