به دلیل افزایش ظرفیت داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حذف کنکور بعیده.

 

 

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه در روزای ۲۱ ، ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه طی ۶ نوبت برگزار می شه، گفت: دفترچه سئوالات کنکور امسال تجمیع شد و ۱۳۰ نوع دفترچه در بین داوطلبان پخش می شه.

عبدالله سجادی جاغرق با بیان اینکه کارت ورود به جلسه این کنکور از ساعت ۱۱ صبح یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه شروع و تا نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون ادامه داره، تاکید کرد: اطلاعیه رفع مشکل کارت ورود به جلسه این کنکور پنجشنبه هفته جاری از راه پایگاه روابط عمومی مرکز آزمون منتشر می شه.

ایشون در ادامه اضافه کرد: در سال جاری تعداد رشته محلا ۳۱ درصد رشد و به تعداد رشته محلای این مقطع ۵۰۴ رشته محل اضافه و الان تعداد کل رشته محلا به ۲ هزار و ۱۵۵ رسیده.

به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد تعداد رشته های مقطع کارشناسی ارشد با ۶۱ درصد افزایش به ۳۳۹ رشته رسیده و در سال جاری ۶۲۲ هزار و ۹۳۹ نفر در این کنکور ثبت نام کردن که نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته.

ایشون به چند نکته مهم در رابطه با برگزاری متفاوت آزمون کارشناسی ارشد هم اشاره کرد و گفت: در سنوات گذشته حدود ۴۰۰ دفترچه سئوال واسه مقطع کارشناسی ارشد پخش می شد که این تنوع دفترچه ها ایجاد مشکل می کرد بنابر این با دعوت از گروه های تخصصی در آخر دفترچه ها تجمیع شد و امسال ۱۳۰ نوع دفترچه در بین داوطلبان پخش می شه.

سجادی جاغرق تاکید کرد که این ۱۳۰ دفترچه در گروه های امتحانی به طور برابر پخش می شه مثلا در تموم گرایشای رشته روانشناسی یه نوع دفترچه سئوال پخش می شه علاوه بر این ضریب دروس هر گرایش در جدولی روی جلد دفترچه کنکور ارشد درج شده تا داوطلبان از ضرایب هر درس باخبر شن.

ایشون در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه به دلیل اینکه داوطلبان می تونن به تموم سئوالات گرایشا در رشته انتخابی خود جواب بدن به اندازه کافی زمان پاسخگویی به سئوالات در اختیار اونا قرار داده می شه اما پیشنهاد مرکز آزمون به داوطلبان اینه که اول دروس مربوط به گرایش خود رو جواب بدن و بعد سئوالات بقیه گرایشای در رابطه رو جوابگو باشن.

به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اگر داوطلبان به سئوالات بقیه گرایشای مربوط به رشته انتخابی خود جواب بدن واسه اونا ضریب و نمره ای ایجاد می شه که در پذیرش اونا در تکمیل ظرفیت تاثیر داره و این ضریب و نمره ایجاد شده هیچ تاثیری در ضریب و نمره گرایش اصلی اونا نداره.
ایشون در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که تموم مجموعه های امتحانی دریک نوبت امتحان میدن و سئوالات بیشتر رشته ها تستیه اما در بعضی رشته ها مثل هنر و یه درس رشته معماری سئوالات به صورت تستی نخواد بود.

ایشون در جواب به سوال خبرنگاری مبنی بر حذف کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گفت: به دلیل افزایش ظرفیت داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حذف کنکور بعیده.

 

منبع:mehrnews.com