Thailandبهترین زمان سفر به تایلند

چه تجربه ای بهتر از گردشگری؟ ً گردشگری لذت بخشه اما فقط در صورت زمان بندی درست! می خواین بدونین بهترین زمان واسه سفر به تایلند چه موقعیه؟ واسه دونستن این سوال با ما همراه ما باشین.

با اینکه آب و هوای تایلند شدیدا متغیره و هر طرف اون ساز خودشو می زند، اما می توان به جرأت گفت که هیچ زمان بدی واسه رفتن به این کشور قشنگتر وجود نداره و در همه فصول، چیزی واسه گردشگران در آستین خود مخفی کرده. اما اگه به دنبال این هستین که بدونین بهترین زمان واسه دیدن این کشور چه فصل یا ماهیه، ما در این مقاله واسه شما توضیح می بدیم.

سفر به تایلند در ماه ژانویه ( ۱۲ دی- ۱۲ بهمن)

در این زمان از سال، هوای کل کشور خوب و متعادله. احتمال کمی هست که باران ببارد. آب و هوای خنک تر در شمال کشور باعث می شه تا شرایط جوی مناسبی به وجود بیاد و تموم سواحل جنوبی کشور هم، از گرمای آفتاب لذت ببرن.

اتفاق های این ماه

جشن سال نوی چینی (تاریخ اون متغیره و ممکنه در ماه های آینده باشه)

این اتفاق تعطیلی رسمی نیس اما در سراسر کشور اون رو جشن می گیرند. خصوصا در محله ی چینی ها در شهر بانکوک.

سفر به تایلند در ماه فوریه (۱۳ بهمن– ۱۰ اسفند)

در شروع این ماه، می توان چندین بارش رو در سواحل شرقی این کشور پیش بینی کرد اما بقیه ی کشور در هوای گرم و خشک خود باقی می موند. تا حدی که در شمال این کشور تنها چندین ساعت می تونید از خنکی صبحگاهی لذت ببرین.

اتفاق های این ماه

نمایشگاه گل و گیاه چیانگ مای

نمایشگاهی که ۳ روز به طول می انجامد و مجموعه ای از گل های قشنگتر و خاص و گونه هایی که فقط در همین نمایشگاه می توان پیدا کرد.

سفر به تایلند در ماه مارس (۱۱ اسفند- ۱۲ فروردین)

یکی از بهترین وقتی که تایلند آب و هوای خوب و دلچسب داره همین ماه مارسه. هوای سرد شمال کم کم پنهون شده و دمای هوا بین ۳۰ تا ۳۵ درجه ی سانتی گراده. این بدین معنا هستش که به هر جای کشور سفر کنین، با سواحلی آفتابی رو به رو میشین.

سفر به تایلند در ماه آوریل (۱۳ فروردین- ۱۱ اردیبهشت)

آب و هوای تایلند در ماه آوریل بهتر از ماه مارسه و سیل گردشگران به این کشور راهی می شه. اگه قصد سفر به تایلند در این ماه رو داشتین، حتما از یه مدت قبل به فکر رزرو کردن هتل خود باشین تا انتخاب هاتون محدود نباشه. این ماه که مصادف با سال نوی تایلندی (سونگ کران) است، مساوی با تفریحات بیشتر و جمعیت بیشتره.

ماه آوریل از بهترین زمان واسه سفر به تایلنده

اتفاق های این ماه:

جشن سال نوی تایلندی

این روز، سال نوی تایلندیه. روی مردم و خیابون ها آب معطر می پاشند تا سمبلی از پاک کردن گناهان و بدشانسی باشه.

سفر به تایلند در ماه مه (۱۲ اردیبهشت- ۱۱ خرداد)

یکی دیگه از بهترین ماه ها واسه دیدن این کشور در ماه مهه که به دلیل استقبال زیاد گردشگران قیمت ها افزیش پیدا می کنه. احتمال اینکه در طول این ماه بارندگی وجود داشته باشه کمه. اما اگه می خواهید ساحلی همیشه آفتابی در دسترس شما باشه، سواحل شرقی این خواسته ی شما رو برآورده می کنه.

سفر به تایلند در ماه ژوئن (۱۲ خرداد- ۱۰ تیر)

ماه ژوئن به خاطر این که خبری از سیل جمعیت گردشگران نیس، ماه خوبی واسه سفر به این کشوره. تایلند در این موقع سال هوای آفتابی داره و موقعیت های زیادی واسه خرید ارزون و گشت و گذار نه خیلی گران در اختیار شما می گذارد.

سفر به تایلند در ماه جولای (۱۱ تیر- ۱۰ مرداد)

دمای هوا در این ماه کاهش پیدا می کنه و باد و باران هر چی بیشتر به سمت پایان ماه می رویم بیشتر می شه. سواحل شرقی تایلند بازم گرم و آفتابی باقی می مانند اما جزیره هایی مثل جزیره ی «کوسامویی» بازم میزبان علم آموزانه. بهترین موقع واسه سفر به این کشور در این ماه، اوایل این ماهه.

سفر به تایلند در ماه آگوست (۱۱ مرداد- ۱۰ شهریور)

سرتاسر کشور در حال بارندگیه و بارش شدید در شمال کشور به طور کامل طبیعیه. گزینه ی ساحل رفتن در این ماه منتفیه.

سفر به تایلند در ماه سپتامبر (۱۱ شهریور- ۹ مهر)

این ماه رکورد دار بارندگی در کشوره و اگه هدفتون رفتن به سواحل این کشوره، بهتره خیال ساحل رفتن و شنا کردن رو از سرتون بیرون کنین. در عین حال، اگه قصد خرید ارزون دارین و نمی خواهید با انبوه جمعیت رو به رو شید، این موقع از سال واسه شما بهترین موقعه.

سفر به تایلند در ماه اکتبر (۱۰ مهر- ۱۰ آبان)

بارندگی ها در اوایل ماه بازم ادامه داره و دمای هوا همیشه سردتر می شه. در هر حال، اگه به دنبال هوایی خنک، رطوبت کمتر و بارندگی کمتر در اواخر ماه هستین، ماه اکتبر، زمان خوبی واسه مسافرت به این کشوره.

اتفاق های این ماه

فستیوال گیاه خواران

این فستیوال ۹ روزه که در شهر «فوکت» برگزار می شه، بنا به باور چینی، باور داره که اگه ۹ روز گوشت رو از تغذیه ی خود خط بزنین، واسه سلامت جسم و روان خوبه.

سفر به تایلند در ماه نوامبر (۱۱ آبان- ۱۰ آذر)

آفتاب به سواحل غربی کشور برمیگرده و طرفداران ساحل به اون مناطق روونه می شن. اگه در اوایل ماه به این کشور برید خبری از سیل جمعیت و گردشگران نمی ببینن. صبح های زود و شب های شمال کشور به دلیل نزدیکی زمستون، سردتر می شن.

سفر به تایلند در ماه دسامبر (۱۱ آذر- ۱۱ دی)

در این ماه از سال، سواحل غربی کشور خودشون رو واسه جشن کریسمس و گردشگران آماده می کنن. اگه قصد سفر در این ماه رو داشتین بهتره از قبل همه چیز رو رزرو کنین. تایلند در این موقع از سال بهترین هوای خود رو داره و بخاطر این سیل جمعیت هم به اینجا سرازیر می شن. پیشنهاد ما به شما اینه که اول ماه به این کشور برید تا پول اضافی واسه مخارج کریسمس به هتل نپردازید.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

تور تایلند سایت ما