احتمال اینکه زنان با خوابیدن به مشکل برخورند بیشتر از مردونه. اونا مدت زمان بیشتری رو در تختخواب می گذرونن، اما خواب کمتری دارن.

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost ؛محققان دانشگاه کمبریج آماری رو گرفتن که در جریان اون مشخص شد که ۳۹.۶ درصد از زنان هیچ وقت مشکل خواب نداشتن. این در حالیه که این رقم واسه مردان ۶۳.۳ درصده. هم اینکه، بزرگترین مشکلی که افراد در مورد خواب به اون بر می خوردند بیداری خیلی زود بوده که ۱۴.۷ درصد از زنان و ۱۱.۷ درصد از مردان از اون رنج می بردن.

بی خوابی میان شبی – بیدار شدن در میانۀ شب و مشکل دوباره خوابیدن – هم از راه ۹ درصد از مردان و ۱۴.۷ درصد از زنان گزارش شده. البته خوبه بدونین که مشکلات خواب در بین آدمایی با سلامتی بیشتر که کار میکرده، سطح تحصیل بالاتر داشته و جوانتر بودن به اندازه کمتری دیده شده و اونا در کل خواب راحت تری دارن.

در کل این تحقیق نشون میده که زنان زمان بیشتری رو در تخت می گذرونن اما در واقع خواب کمتری دارن. بطور مشخص، اونا ۱۵ دقیقه بیشتر در تخت می مانند و ۱۱ دقیقه کمتر میخوابن. انگار عوامل مختلفی باعث این موضوع می شن که سلامتی یکی از اونا هستش. زنائی که وضعیت سلامتی اونا ناجور بود، نسبت وقتی بینِ در تختخواب بودن و خواب بودن واسه اونا بیشتر بود.

آدمایی که شکایات بسیاری داشتن – شامل مشکل در خوابیدن، بیدار شدن در میانۀ شب و مشکل در دوباره خوابیدن – کمترین اندازه خواب رو داشتن، در حالیکه آدمایی که مشکلات خواب نداشتن بیشترین اندازه خواب رو داشتن. این تحقیق در مجله داروی خواب به چاب رسیده و بروی ۸۴۸۰ شرکت کننده بین سنین ۴۶ تا ۹۰ سالگی انجام شده، کسائی که بین سالای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ بررسی شدن.

دیگه یافته های این تحقیق:

  • زمان میانگینی که افراد واسه خواب به تخت خود میرفتند ۱۰:۴۱ شب بوده.
  • زمان میانگینی که افراد در صبح بیدار میشدند ۷:۱۷ دقیقه بوده.
  • در روزای تعطیل، افراد ۱۲ دقیقه دیرتر به تخت رفته و ۲۷ دقیقه دیرتر بیدار می شدن.
  • افراد شاغل در روزای هفته کمتر در تخت خود هستن.
  • آدما به طور میانگین ۱.۵ ساعت بیشتر از ساعت خواب واقعی خود در تخت هستن.
  • افراد سن بالا تر زمان بیشتری در تخت هستن اما در واقع کمتر می خوابن.

  • ۱۰ روش واسه سحرخیز بودن