زن تبهکار که با پس دادن مدارک قربانانیانش از اونا مژدگانی می گرفت ، پس از دستگیری به ده ها فقره جیب بری در مترو اعتراف کرد.

۱۶ آذر امسال، ماموران انتظامی موجود در ایستگاه مترو امام خمینی (ره ) متوجه درگیری دو زن شدن که در بررسی اولیه ، یکی از این زنا با طرح موضوع سرقت به روش جیب بری از اونا درخواست کمک کرد .

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر ؛ با انتقال این دو زن جوون به ایستگاه پلیس ، یکی از اونا در اظهارات خود عنوان داشت : در حال سوار شدن به قطار بودم که فهمیدم این زن می خواد تا کیف پول منو از داخل کیف دستی سرقت کنه که با اون درگیر شدم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “جیب بری” و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۲ تهران ، پرونده واسه رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در اولین مرحله از شروع تحقیقات ، هویت واقعی متهم به نام “یلدا . م”  ۲۵ ساله شناسایی شد که در اظهارات اولیه خود رو به نام سحر حسینی معرفی کرده بود . یلدا  به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در مورد جیب بری دارای سابقه بود.

همزمان با شناسایی هویت واقعی متهم ، کارآگاهان با بررسی یه دستگاه گوشی موبایل به دست اومده در زمان دستگیری ، موفق به شناسایی یکی دیگه از مالباختگان زنی شدن که گوشی تلفن همراهش از طرف یلدا و به روش جیب بری ، در ایستگاه مترو و در همون تاریخ دستگیری متهم سرقت شده بود .

همزمان با شناسایی یلدا از طرف دو نفر از شکات ، زن جوون که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به ده ها فقره “جیب بری” در داخل قطارها و هم اینکه ایستگاه های جور واجور مترو شهر تهران اعتراف کرد  .

در ادامه رسیدگی به پرونده و در بازرسی از مخفیگاه “یلدا” در منطقه حصارک کرج ، علاوه بر کشف ده ها کیف زنونه و مدارک شناسایی واسه افراد غیر کارآگاهان موفق به پیدا کردن یه لیست از اسامی افراد جور واجور شدن .

با به دست اومدن لیست اسامی افراد و بررسیای بیشتر مشخص شد که این افراد همه مالباختگانی هستن که مدارک شناسایی اونا سرقت شده و تصور می کردن که مدارکشان مفقود شده. این افراد پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی و اطلاع از دزد بودن یلدا ، در اظهارات خود عنوان داشتن : تصور می کردیم که مدارک شناسایی ما مفقود شده و این زن در تماس تلفنی ، با طرح این موضوع که مدارک رو پیدا کرده درخواست مژدگانی می کرد و ما هم پس از پرداخت مژدگانی، مدارک رو از ایشون تحویل می گرفتیم.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : از تموم مالباختگان مخصوصا مالباختگان زنی که بدین روش و شگرد ، در سطح ایستگاه های مترو مورد سرقت قرار گرفتن دعوت می شه تا واسه شناسایی متهم پرونده به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدون پانزدهم خرداد مراجعه کنن.

noindex