زن کلاهبردار که به بهونه سفر به عتبات عالیات و شهرهای زیارتی دست به کلاهبرداری از ۹۰ نفر زده بود، دستگیر شد.

تحقیقات پلیس واسه دستگیری این زن به دنبال شکایت تعداد خیلی از مالباختگان در اداره آگاهی اردبیل شروع شد.شاکیان مدعی بودن که واسه سفر به شهرهای زیارتی و عتبات عالیات تو یه شرکت زیارتی که زن میانسالی مدیر اون بوده ثبت نام کرده و مبالغی واسه جفت و جور شدن مقدمات سفر به این زن پرداخت کرده بودن اما این زن بعد از دریافت پول ها، شرکت رو تخلیه کرده و به شکل مرموزی پنهون شده.

با این شکایات، دستور بازداشت زن کلاهبردار صادر و گروهی از کارآگاهان مامور رسیدگی به این پرونده شدن. تحقیقات اولیه نشون می داد که متهم با چاپ آگهی های تبلیغاتی گسترده در شهر، مدعی شده بود که شرایط مناسب و راحتی واسه سفر به شهرهای زیارتی و عتبات عالیات جفت و جور کرده و با این شگرد تونست مشتریان زیادی به دست بیاره.

این مشتریان هم بدون هیچ گونه تحقیقی، مبلغ درخواستی زن کلاهبردار رو به اون پرداخت کرده و تصور می کردن که به زودی راهی سفر می شن، غافل از اینکه در دام یه کلاهبردار حرفه ای گرفتار شده ان. از اونجا که تعدادی از مالباخته ها سرنخ های خوبی از زن شیاد داشتن، جست وجو واسه دستگیری اون وارد مرحله ای تازه شد و ماموران با بررسی این سرنخ ها تونستن مخفیگاه متهم رو شناسایی و اون رو دستگیر کنن.

سرهنگ موسی عالیزاده، رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل، با بیان این خبر گفت: متهم بعد از انتقال به اداره آگاهی به کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون تومانی از ۹۰ نفر اعتراف کرد و مدعی شد که پس از چاپ برگه های تبلیغاتی و منتشر کردن اونا در شهر، در مدت کوتاهی تونست نقشه اش رو عملی کنه و سر طعمه هاش کلاه بزاره.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین