بعضی ها می می گن دیگه نسل سیرک ها داره به پایان می رسد و نمایش های خاصی که مخصوص اون دوران بوده هم دیگه کمتر در جایی دیده می شن. یه زن و شوهر اما هستن که هنوز سنت قدیم خونواده هاشون رو حفظ کرده ان و هر روز تمرین شلیک شدن می کنن !

به گزارش آلامتو به نقل از : بیشتر از ۱۵۰ ساله که در سیرک ها نمایش خاصی وجود داشته که راهش رو به فیلم ها و انیمیشن ها هم باز کرده؛ توپ هایی که به جای گلوله های عادی آدم شلیک می کنه. خیلی ها مخصوصا در فیلم های کمدی این مسئله رو دیده ان اما این روزا دیگه کم کم نسل آدم هایی که با توپ شلیک می شدن داره به پایان می رسد. تعداد کمی از کسائی که با توپ شلیک می شن حالا در جهان زنده هستن  دو نفر از اونا زن و شوهری هستن که اصرار دارن که این کار قدیمی رو ادامه. رابین والنسیا اسمش همیشه با این کار گره خورده بود و وقتی با شوهر خود چایچی که بندباز بود آشنا شد عزمشونو جزم کردن که شلیک شدن با توپ رو ادامه.

شغل شلیک شدن با توپ واسه رابین یه کار خانوادگیه. دیوید،عموی رابین معروفیت زیادی در قاره آمریکا در این مورد داره و یکی از مهمترین کاراش عبور از مرز آمریکا و مکزیک با شلیک توپه ! اون در سال ۲۰۰۵ با شلیک توپ به پرواز در اومد و فاصله بین شهرهای تیجوآنا در مکزیک و سن دیگو در آمریکا رو طی کرد تا اولین نفری باشه که از مرز دو کشور به این شکل رد شده.

رابین والنسیا و شوهرش این کار و حس اون رو در جهان منحصر به فرد می دانند. رابین می گوید: بعد از شلیک شما به هیچی وصل نیستین. حس خوبی داره. شما بدون هیچ وسیله ای پرواز می کنین. رمز و راز این شلیک ها اما به گفته رابین هنوز یه رمز خانوادگیه. اون تنها تائید می کنه که در کارش از باروت استفاده می کنه اما حاضر نیس جزئیات بیشتری بگه. اون می گوید: وضعیت شما در داخل لوله توپ موقعیت فرود شما رو مشخص می کنه. وقتی داخل لوله توپ قرار می گیرد وضعیتی بین ایستادن و حالت جنین در شکم مادر دارین. قبل از هر شلیک رابین و چایچی ساعته ها واسه تنظیم و سازماندهی توپ وقت می گذارن تا پس از شلیک دقیقاً وسط تشک بادی یا تور معلقی که اون طرف سالن قرار دارن فرود بیان. بعد از شلیک ارتفاع آدم داخل توپ به ۲۰ متر از زمین می رسد و یه اشتباه می تونه باعث جراحت جدی شه.

این زوج که دو دختر دارن می می گن کارشون دیگه واسه فرزندان شون عادی شده. چایچی والنسیا می گوید: واسه اونا ما پدر و مادری هستیم که صبح بلند می شیم سر کار می رویم. بچه ها ما علاقه ای به وارد شدن به این کار و سیرک ندارن و ما از این واسه خوشحال هستیم. این زوج که در اختتامیه المپیک لندن هم برنامه اجرا کرده ان این روزا از توپی با لوله ای به طول ۱۱ متر استفاده می کنن؛ توپی که اونا رو دست کم به فاصله ۳۰ متر شلیک می کنه. اجرای برنامه اون ها رو در المپیک ۲۰۱۲ بیشتر از ۷۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان دیدن.

noindex