یه زن ۹۰ ساله کنیایی با ۶ تا از نوه هاش تو یه مدرسه ابتدایی همکلاس شد تا پیرترین دانش آموز ابتدایی جهان شناخته شه.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ خانوم «پریسیلا سیتینی» ۹۰ ساله هر روز صبح روپوش و لباس فرم مدرسه اش رو به تن می کنه و با شور و شوق خیلی زیاد در کلاس درس حاضر می شه. پریسیلا تکلیفهایش رو به درستی انجام می دهد و از اینکه می تونه در این سن و سال به مدرسه بره بسیار خوشحاله.

Priscilla-Sitienei_3174410b.jpg

این مادربزرگ نود ساله که نوه هاش به زبون محلی «گوگو» (مادربزرگ) صداش می کنن در روستای محل زندگی اش به عنوان قابله شناخته می شه. اون ۶۵ سال از زندگی اش رو صرف به دنیا آوردن نوزادان داهات کرده. شاید براتون خنده دار باشه اگه بدونین خیلی از همکلاسیش در مدرسه  همانایی هستن که خود گوگو اونا رو به دنیا آورده.

_80460667_photo2__.jpg

گوگو درسن ۹۰ سالگی به کودکان جهان به خصوص دختران پیشنهاد می کنه که حتما واسه علم آموزی به مدرسه برن چون بهترین ثروت اونا در آینده هستش. ثروتی که گوگو در ۹۰ سالگی تلاش می کنه اون رو به دست بیاره.

_80460669_img_0209.jpg

سردر مدرسه این داهات با خط بزرگ نوشته که واسه آموزش دیدن هیچ محدوده سنی نداره.

اون دلیلش واسه درس خوندن در این سن و سال رو خوندن کتاب مقدس و الگوشدن واسه کودکان روستایش میگه. مخصوصا کودکانی یتیمی که پدرشون رو از دست داده ان. گوگو می خواهد با این کار به اونا امید دهد تا به مدرسه بیان و فرصت سوادآموزی رو از دست ندن. حتی بعضی از اهالی داهات سن شون رو واسه مدرسه رفتن زیاد می دونن و فکر می کنند این کار براشون دیر شده. اما « پریسیلا سیتینی» ۹۰ ساله از مدرسه به اونا میگه که در این سن و سال هم می شه درس خواند.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر