محققان تازگیا ساعتی اختراع کرده ان که اندازه سلامت شما رو تشخیص می دهد و در مواقع اضطراری به شما اخطار میده.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: این ساعت مچی به شما می گوید که الان در چه وضعیتی از نظر سلامت به سر می برید و با اندازه گرفتن شاخص هایی مثل اندازه جنب و جوش، ضربان قلب، اندازه خواب و چیزای دیگه ای به جز اینا نمره ای رو به عنوان شاخص سلامت فرد تعیین کرده و نمایش می دهد. سنسور این ساعت هم اینکه در طول ورزش دائم بازخوردهای بدن رو انتقال می دهد و وقتی که به اندازه ضربان ایده آل (یعنی میزانی که در اون، فرد بیشترین کالری رو می سوزوند و اون ضربان واسه تقویت قلب و عضلات اون مناسبه) رسید، اطلاع می دهد. اگه شدت ضربان زیادتر از اندازه مجاز شه؛ یعنی طوری که واسه فرد خطرناک باشه، این ساعت مچی به صاحب خود اخطار می دهد و نمایشگر ساعت به رنگ قرمز درمی آید.

284CF11D00000578-3067360-The_watch_s_sensor_uses_VivoPulse_technology_and_during_exercise-a-47_1430749016580.jpg

در موقع خوابیدن هم مدت زمان خواب فرد، ضربان قلب و حتی اندازه تکون خوردن ایشون رو نشون می دهد. این ساعت پس از اندازه گیری اندازه فعالیت های فرد و مقدار خواب ایشون، عددی رو تعیین می کنه که نشون دهنده سلامت سبک زندگی شخصه. اگه این عدد از میزانی کمتر باشه، نمایانگر اینه که فرد باید بیشتر ورزش کنه و الگوهای خوابیدنش رو اصلاح کنه. در حالی که نمره بالا یا حتی متوسط این انگیزه رو به فرد می دهد که سبک زندگی خود رو ادامه بده و واسه به دست آوردن نمره بالاتر تلاش کنه.

صاحبان این ساعت ها می تونن نمره سلامت بقیه اعضای خونواده خود رو هم از این روش ببینن و سطح سلامت سبک زندگی خونواده خود رو اندازه گیری کنن. البته قبل از اینم انگشتری واسه تعیین اندازه سلامت اختراع شده بود که در صورت سلامت فرد به رنگ سبز درمی اومد و اگه فرد مشخصه های سلامت رو نداشت، قرمزرنگ می شد.

284D0EAE00000578-3067360-It_is_a_much_more_high_tech_and_scientific_version_of_the_mood_r-a-50_1430749071281.jpg

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر