کارشناس مواد آشامیدنی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد پیشنهاد کرد: از قرار دادن سبزی سرخ شده داخل فریزر دوری کنین.

به گزارش ایسنا، رضا مورکیان با پیشنهاد بر دوری از قرار دادن سبزی سرخ شده داخل فریزر، اعلام کرد: اگر سبزی سرخ شه، مواد مضر روغن در سبزی ذخیره می شه.

ایشون گفت: واسه فریزر کردن سبزی باید تلاش شه بعد از خرد کردن سبزی، گرما مختصری به اون داده شه. از اونجا که سبزی با گرما دیدن آب می اندازد و بخار روی اون می پیچد، احتیاجی به سرخ کردن با روغن نداره پس از اون که آب سبزی تبخیر شد، باید اجازه داد تا سبزی سرد شده و در لایه های نازک بسته بندی و داخل فریزر قرار گیرد.

مورکیان گفت: سبزی رو میشه ۲ تا ۳ ماه در فریزر نگهداری کرد و اگه بیشتر از این مدت داخل فریزر بمونه ارزش تغذیه اون کم نمی شه بلکه مواد معطر اون کم می شه.

ایشون در ضمن گفت: اگه بسته بندی مواد غذایی منجمد شده رو از داخل فریزر بیرون آورده و از حالت انجماد دربیاد و پس از مصرف، مقداری از اون دوباره داخل فریزر قرار گیرد، املاح و ویتامین ها و مواد معطر اون خارج می شه پس این ماده غذایی ارزش تغذیه ای نداره. در این حالت در مورد سبزی فقط از فیبر اون میشه استفاده کرد.

این کارشناس در آخر گفت: اگه سبزی در بسته های صاف و مقطع بسته بندی و داخل فریزر قرار داده شه و زمان استفاده، بسته بیشتر از اندازه مصرف باشه می توان بسته رو شکست و مابقی رو داخل فریزر قرار داد، در این صورت به شرطی که بسته بندی آلوده نشده باشه، مشکلی در ارزش تغذیه ای سبزی ایجاد نمی شه.

عصر ایران فریزر