طی سالها و دهه های گذشته بازیگران بزرگی قبل از فتح قله محبوبیت و معروفیت با زندگی مادی خداحافظی کردن.

آثار این بازیگران هدیه با ارزشی واسه بازماندگان و طرفداران سینما هستش. میشه با تقدیر از اونا روی پرده نقره ای یاد اونا رو گرامی داشت. در ادامه فهرستی از بازیگرانی که مرگ باعث معروفیت و معوفیت شون شد رو آوردیم:

۱۰.کریس فارلی

“فارلی” در فیلمای “دنیای وین”، “کله پوکا”، “بیلی مدیسون”، “تامی کوچولو” و “مایه ننگ” اجرای نقش کرده همه چیز واسه”فارلی”خوب پیش می رفت اما ایشون معتاد به مصرف مواد مخدر و الکل شد و در سال ۱۹۹۷ به دلیل زیاده روی درمصرف، وقتی که ۳۳ سال سن داشت، از دنیا رفت.

۹.جون بلوشی

“بلوشی” یکی از بازیگران اصلی فیلم “خونه حیوانات” بود. ایشون در فیلمای “ماه های شهر میامی”، “تقسیم قاره ای” و “برادران بلوز” اجرای نقش کرده، بلوشی پنجم ماه مارچ ۱۹۸۲ به دلیل زیاده روی در مصرف هروئین و کوکائین در سن ۳۳سالگی درگذشت.

۸.ناتالی وود

“ناتالی وود” بازیگر موفق و پر توانی بود که در سن ۲۵ سالگی نامزد جایزه اسکار شد. از فیلمای معروف اون میشه به “داستان کناره غربی”، “شورش بی دلیل”، “شکوه علفزار” و “معجزه در خیابون ۳۴ ام” اشاره کرد. در سن ۴۳ سالگی “وود” نزدیکیای جزیره سانتا کاتالینا غرق شد. به مدت ۳۱ سال مرگ اون به عنوان یه اتفاق گزارش شد، اما در سال ۲۰۱۲ بعد از بررسی دوباره پرونده اون، دلیل مرگ “وود” نامشخص اعلام شد.

۷.براندون لی

“براندون لی” نتونست مدت زیادی رد پای پدرش “بروس لی” رو واسه فتح قله های معروفیت و محبوبیت بپیماید. با حضور در سریال تلویزیونی “کونگ فو: فیلم” (۱۹۸۶) حرفه بازیگری رو شروع کرد و در دهه ۱۹۹۰ در تعدادی فیلم کم هزینه حضور داشت.

در سال ۱۹۹۳ که فیلم کلاغ در حال فیلمبرداری بود، شخصیت “براندون لی” باید مورد اصابت گلوله قرار می گرفت بعد از تموم شدن فیلمبرداری این صحنه، وقتی کرگردان کات میده “براندون” از جا بلند نشده و خون تموم صحنه رو فرا میگیره. آرامگاه اون در کنار پدرش “بروس لی” در سیاتله.

۶.ریور فونیکس

در ده سالگی با حضور در تبلیغات تلویزیونی بازیگری رو شروع کرد. اون طی زندگی کوتاهش در ۲۴ فیلم از جمله “کنارم بمون”، “ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی” و “آیداهوی اختصاصی خودم” اجرای نقش کرد. “ریور” به دلیل مصرف زیادتر از اندازه هروئین و کوکائین در سن ۲۳ سالگی در گذشت.

۵.کوری مونتیه

“مونتیه” در فیلمای “مونته کارلو” و “خواهران و برادران” درخشید. سال ۲۰۱۱ به صورت عمومی اعلام کرد که در سن ۱۲ سالگی مشکل سوء مصرف مواد مخدر داشته. نوزده سالگی در آسایشگاه ترک اعتیاد بستری می شه و همین ماجرا راه زندگی اش رو عوض می کنه هر چند مارچ ۲۰۱۳ مونیته دوباره به آسایشگاه برمیگرده و چند ماه بعد در اتاق هتل ونکوور جسدش رو پیدا می کنن.

“مونتیه” به دلیل مصرف ترکیب کشنده الکل و هروئین از دنیا رفت.

۴.پل واکر

“واکر” با فیلمای “دانشکده بلوز” و “همه چیز اونه” به هالیوود راه پیدا کرد. سال ۲۰۰۱ در فیلم “سریع و خشن” شخصیت “برایان اوکانر” رو بازی کرد و پله های معروفیت رو پیمود. در فیلمای “پروژه لازاروس”، “ساعتا” و “دویدن از روی ترس” درخشید. سی ام نوامبر ۲۰۱۳ “پل واکر” در .

۳.مریلین مونرو

اون ستاره فیلمای دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی بود. بر خلاف موفقیتی که بدست آورده بود با مشکلات شخصی و مریضی دست و پنجه نرم می کرد. پنجم آگوست ۱۹۶۲ جسد “مونرو” در خونه اش پیدا شد. مرگ اون خودکشی احتمالی گزارش شد. “مریلین مونرو” ۳۶ ساله بود.

۲.هیث لجر

“هیث لجر” سال ۱۹۹۸ واسه پیشرفت درحرفه بازیگری از استرالیا به آمریکا مهاجرت کرد. در طول زندگی کوتاهش نوزده فیلم رو بازی کرد که از بین اونا میشه به “داستان یه شوالیه”، “مهمونی هیولا”، “کوهستان بروکبک” و “میهن پرست” اشاره کرد.

لجر چند ماه قبل از مرگش در فیلم “شوالیه تاریکی” نقش “جوکر” رو اجرا کرده بود. اون بیست ودوم ژانویه ۲۰۰۸ به دلیل مصرف ترکیبی از داروهای مسکن، درسن ۲۸ سالگی در گذشت.

۱.جیمز دین

این بازیگر قوی، اسطوره جوونا بود. ایشون تونست پله های معروفیت رو با سه فیلم طی کنه. شخصیت محبوب اون “جیم استارک” در فیلم “شورش بی دلیل” بود. پس از این در فیلم “غول” و “شرق بهشت” درخشید. تصادف، جون “دین” ۲۴ ساله رو گرفت و مرگ خیلی زود اون باعث شد جایگاه این هنر پیشه در بالاترین درجه قله معروفیت و محبوبیت محفوظ بمونه.

فرزندان ستاره های بزرگ هالیوود+عکس

عکس العمل هنرمندان به درگذشت داوود رشیدی

اخبار داغ سینما باشگاه خبرنگاران