ما ایمیل های زیادی رو دریافت می کنیم. بعضی وقتا یه نفر سوالی برامون می فرستد که واقعا واسه همه ی ما سواله. وقتی این جوری سوال ها مطرح می شن، ما اونا رو منتشر می کنیم تا واسه همه به درد بخور باشه. در این مقاله به یکی از این سوال ها پرداخته ایم.

«سوال من اینه که بهترین رنگ واسه س کردن کت و شلوارهای اسپرت کدامه؟ و اینکه می تونید یه لیست از شکل های جور واجور خاصی از کفش ها واسه پوشیدن با شلوارهای اسپرت سنتی بگید؟»

بسیار ، این سوالیه که خیلی از مردها با اون روبه رو هستن، اینطور نیس؟ ما این مطلب رو از اونجایی می دانیم که مردان بسیاری رو در خیابون می بینیم که شلوارها و کفشهای نامناسبی رو با هم پوشیده ان. مردان عزیز، باید بدونین که مد مردان، چیزی بالاتر از کت و شلوارهای خاکستریه. کلا رنگ های مختلفی واسه یه مرد قبول کردنیه، به شرطی که بدونه دنبال چه چیزیه.

بعضی قوانین کلی وجود دارن که باید رعایت شن. حالا خوبیش اینه اطلاعاتی که در ادامه میاد به شما و بقیه مردان کمک می کنه تا شلوارهای اسپرت سنتی رو با کفش های مناسبه کنین.

یه هماهنگی کامل

به عنوان یه قانون کلی، مردان وقتی می خواهند تصمیم بگیرن که کدوم کفش رو با کدوم شلوار بپوشن، باید از این ترکیب رنگ ها پیروی کنن (بدون در نظر گرفتن اینکه لباس مورد نظرشون رسمیه یا نه). یادتون باشه که رنگ های بسیار دیگری هستن که می تونن در این ترکیب رنگ بکار برن، اما ما این کار رو به روشی ساده انجام میدیم.

رنگ کفشرنگ شلوار / کت وشلوار
مشکی، قهوه ای مایل به زرد یا قهوه ای شتریمشکی
قهوه ای شتری، قرمز تیره، مشکیخاکستری
هر سایه ای از رنگ های قهوه ای، مشکی و شتریقهوه ای
قرمز تیره، قهوه ای مایل به زرد و شتری، مشکیآبی تیره
هر سایه ای از رنگ های قهوه ای، شتری و مشکیرنگهای تن زمین (مانند قهوه ای، خاکستری تیره و…)

حالا از اونجایی که شکل های جور واجور خاصی از کفش ها رو با سبک های مشخصی از شلوار می پوشند، در این مورد هم چند پیشنهاد براتون داریم:

شلوارهای خاکی رنگ رو این جوری بپوشید:

  1. واسه اینکه ظاهری سنتی داشته باشین، شلوارهای خاکی رو با یه جفت کالج یا کفش مردونه ی منگوله دار بپوشید تا یه استایل بیزینسی سنتی بدست بیارین.
  2. واسه اینکه ظاهر دانشجویی پیدا کنین، شلوار خاکی تون رو با یه جفت کالج بپوشید.
  3. اگه می خواهید کمتر رسمی باشین، مثلا واسه مهمانی های تابستونی، دنبال یه جفت کفش با طرح بافت و به رنگ عسلی، یا کالجی چرمی که دور دوزی داره باشین.
  4. من شخصا شلوارهای خاکی ام رو با یه جفت کفش چرمی بنددار و نوک تیز می پوشم.

شلوارهای پارچه ای تون رو این جوری بپوشید:

۱. اگه می خواهید ظاهر اسپرت تری داشته باشین، کفش سگک دار بپوشید. سگک های ظریف این کفش ها به طور کامل برازنده ی شماس.

۲. واسه ظاهر بیزینسی، شلوار پارچه ای تون رو با یه جفت کفش رسمی یا کالج منگوله دار بپوشید. واسه اینکه ظاهر با مزه تری پیدا کنین، می تونید یه جفت کالج جیر رو امتحان کنین.

۳. اگه بدنبال یه استایل مد روز هستین، یه جفت کالج مدل سرخ پوستی مشکی یا شتری با دوخت دقیق و تزئینات مدرن بپوشید.

کت و شلوارتان رو این جوری بپوشید:

سنتی: هر مردی باید یه جفت کفش بنددار چرمی مشکی داشته باشه. این نوع کفش جزء مهمی از کمد لباس هر مردیه. اون کفش هایی که کشیده هستن و پنج سوراخ بند دارن، و اونایی که روشون تزئینات منحنی شکل یا یه خط صاف داره که نوک کفش رو از بدنه ی اون جدا از هم کرده ان، اصالت و مردونگی خاصی دارن.

راه راه: واسه کت و شلوارهای راه راهتون به سراغ کفش های مجلسی و براق مردونه برید.

رسمی : واسه مواقع رسمی تر، کفش های خاص مناسبتی، ساده اما بسیار شیک رو امتحان کنین. کفش هایی که نوک مربعی یا تیز، اما به طور کامل ساده دارن.

مد روز: و در آخر اگه بدنبال یه استایل فشن هستین، نیم بوت با نوک تیز یا مربعی، در چند دقیقه استایل شما رو تغییر میدن.

مردان عزیز، یادتون نره که مهم نیس چی پوشیده اید، بلکه مهم اینه که چیجوری لباس پوشیده اید.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای انتخاب جوراب مردونه

سرخاب سفیداب شیک پوشی