سرقت اطلاعات فضایی ژاپن با بدافزار

بدافزار جدیدی با آلوده کردن کامپیوتر وصل به موشک فضایی اپسیلون، اطلاعات حیاتی ژاپنیا رو به سرقت برد.

مقامات ژاپنی در شمال شرق توکیو در حال بررسی این موضوع هستن که چیجوری بدافزار ناشناسی از راه آلوده کردن کامپیوتر وصل به موشک فضایی اپسیلون اطلاعات حساس رو به سرقت برده. این مقامات تایید کردن اوایل ماه جاری کامپیوترای آلوده رو شناسایی کرده و از شبکه خارج کردن ولی اطلاعات مربوط به اپسیلون و ماموریت فضایی سال آینده اون و موشک موسوم به M-5 و موشکهای H2A و H2B به دست حمله کنندگان افتاده.

 

 

نیویورک تایمز گزارش داده کامپیوتر آلوده در ۲۱ نوامبر کشف و چیزی در اون مشاهده نشده! و این بدون معنا هستش که ژاپنیای نتونسته بودن بدافزار رو که بسیار جدیده رو کشف کنن. مقامات فضایی ژاپن مطمئن هستن که این حادثه حمله سایبری بوده و به گفته بعضی منابع مظنون شماره یه چینیا هستن.

 

موشک اپسیلون ژاپن چند منظوره بوده و در حال توسعه س تا ژاپن ضمن ارسال ماهواره به فضا در مواقع ضرورت از اون در صنایع نظامی هم استفاده کنه. حملات سایبری در سالهای گذشته رو امریکا و اسرائیل با استاکس نت و فلیم به ایران شروع کردن.

 

آمادگی امنیتی بعد از این حادثه دوبرابر شده تا اطلاعات بیشتری به خارج از سازمان منتقل نشه. ژاپن تلاش کرده در رقابت با کشورهایی مانند امریکا و روسیه و هم سازمان فضایی اروپا، سیاست جداگونه فضایی گرفته و واسه کاهش هزینه ها خود راسا مبادرت به ارسال موشک به فضا کنه.

 

ژاپنیا بعد از کشف این موضوع کامپیوتر آلوده رو به خارج از مرکز فضایی منتقل کردن.

خبرآنلاین

Share this post

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *