سرقت ۵ میلیارد تومانی پرنده های زینتی

news

مرد دزد که با همدستی سرایه دار مرکز پروش پرنده های تزئینی، دست به سرقت ۵ میلیاردی پرونده های قیمتی زده بود در جریان تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، دوم آذر امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان به مأموران اعلام کرد که بیشتر از ۲۰۰ عدد پرنده زینتی، به ارزش تقریبی پنج میلیارد تومن از ایشون سرقت شده.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت اماکن» و به دستور شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده واسه رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته که در مورد افزایش و خرید و فروش پرنده های زینتی و آپارتمانی فعالیت داره، پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی، گفت: واسه انجام کار افزایش و نگهداری پرندگان، من ساختمانی دو طبقه در منطقه طرشت رو واسه این کار پیش بینی کرده بودم و حتی واسه اطمینان بیشتر طبقه اول ساختمون رو واسه نگهبانی در اختیار یه سرایه دار قرار داده بودم.

ایشون در مورد چگونگی اطلاع از سرقت پرندگان هم به کارآگاهان گفت: ساعت ۹ و۳۰ دقیقه دوم آذر امسال براساس روال هر روز به محل خود مراجعه کردم. زمانیکه وارد طبقه اول شدم، سرایه دار رو با دست و پایی بسته در داخل حموم طبقه اول پیدا کردم ایشون اعلام کرد که شب گذشته چند نفر به زور وارد ساختمون شده و پس از ضرب و زخم و بستن مبادرت به بستن دست و پای ایشون کرده و پس از اون، پرندگان رو سرقت کردن. بدون این دست اون دست کردن به طبقه دوم ساختمون رفته و در اونجا با قفسای خالی بیشتر از ۱۰۰ جفت پرنده زینتی و آپارتمانی روبرو شدم که ارزش بعضی از جفتای اون بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومن بود که من حاضر به فروش اون نبودم.

کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت و بررسی صحنه سرقت اطمینان پیدا کردن که سرقت داخلی بوده و به احتمال بسیار زیاد، سرایه دار هم با دزد یا سارقان همکاری داشته.

در حالیکه سرایه دار بازم مدعی بیگناهی خود بود، اما با ارائه دلایل و مدارک از طرف کارآگاهان مجبور به بیان حقیقت شد و ضمن اعتراف به مشارکت در سرقت، یکی از دوستان مالباخته به نام «احمد . ر» ۴۹ ساله رو به عنوان طراح و پیشنهاد دهنده سرقت معرفی کرد.

سرایه دار به کارآگاهان گفت:«احمد . ر» به من پیشنهاد داد تا در ازای پنج میلیون تومن وجه نقد با اون همکاری کرده تا اون بتونه پرندگان رو سرقت کنه. من هم به طمع دریافت این مبلغ با اون همکاری کرده و شب سرقت، اول اون – واسه فریب شاکی و مأموران – دست و پای منو بست و پس از سرقت همه پرندگان از محل خارج شد.

مالباخته پس از اطلاع از نقش دوست خود در این سرقت به کارآگاهان گفت: احمـد هم مثل من در مورد افزایش و خرید و فروش پرندگان زینتی فعالیت داره اما در مقایسه با من سابقه کمتری در این حرفه داره و نوع نژاد پرندگانی که من نگهداری و افزایش می کنم بسیار متفاوت از پرندگانیه که در بیشتر پرنده فروشیای هست و این نوع پرندگان مشتری هایی خاص خود رو دارن.

مالباخته اضافه کرد: شب قبل از سرقت، «احمـد» به محل کار من مراجعه و صحبت تلفنی منو با یکی از مشتریا شنید که حاضر بود تا در ازای یه جفت از قناریا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومن پرداخت کنه اما من با این مبلغ موافقت نکردم.

با معرفی یکی از دوستان مالباخته به عنوان طراح و عامل اصلی سرقت، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت احمد در شهرک قدس (غرب) ایشون رو دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتتقل کردن.

احمد در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت شده اما پس از روبرو شدن حضوری با سرایه دار مجبور به اعتراف شد و محل نگهداری پرندگان در منطقه طرشت رو به کارآگاهان نشون داد.

سرهنگ کارآگاه جانپرور، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، اضافه کرد: با در نظر گرفتن اعتراف روشن هر دو متهم مخصوصا متهم اصلی پرونده به نقش خود در این سرقت، قرار قانونی از طرف مقام قضایی صادر و متهمان روونه زندان شده و پرندگان کشف شده هم به صاحب اونا بازگردانیده شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *